Příspěvky uživatele - 184.133

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Šampión MM106, 31.1.2019
Od doby co jsem okoukal a dělám "zlepšené roubování za kůru" se rány lépe hojí, přírůstky roubů a závaly jsou mnohem lepší, vše je rychlejší než při tom obyčejném. Ještě lepší to určitě bude u Tittelova způsobu, ale to je pro mě s kozí nožkou vysoká... celý příspěvek >
Šampión MM106, 31.1.2019 Obsahuje fotku
Přeroubovávat větve vodorovné nebo "mírně šikmé" je z hlediska korových nekróz, hojení docela problém. Na kmínku obyčejně bývá v době toku mízy takový tlak, že houby dovnitř nepustí. No a když se dobře místo ošetří, není to nic moc rizikového. 
Šampión MM106, 30.1.2019
Já osobně perfekcionalista nejsem, ale kdybych měl takový strom v zahradě, nikoho bych nezval na návštěvu. Dáte prosím nějaké foto toho stromu i v létě? Moje řešení? Nechat jen spodní patro a asi 10-15 cm nad ním naroubovat zlepšeným roubováním za... celý příspěvek >
Frigo sadba jahod, 14.1.2019
Z těch tří jsem měl v zahradě Polku a Koronu. Korona je už dost staré odrůda, ale je z těch voňavých chutných s menším výnosem, dost trpí skvrnitostmi. Polka je zdravá, výnosná, dobrá, raností dost blízko k Elvíře. A je výnosnější. Takže by byla jako... celý příspěvek >
Bílí až průhlední škůdci v květináči - foto, 10.1.2019
Tyčinky Careo, granulát stejného jména, stejná aktivní látka je v Mospilanu, fungoval by výluh z nedopalků tabáku, odvar z tabáku, pokud by nevadilo jak to zavání.   
Holovousy 1/2019, 10.1.2019
Tak už máme za sebou i letošní degustaci v Holovousích. byli jste někdo jak v Lysicích, tak teď v Holovousích? Pro mě, který v Lysicích nebyl, Holovousy beru jako mimořádně sladký ročník, solidní a nejspíše jednotné uskladnění, jablka bez přidaných... celý příspěvek >
Pálenka z melasy, 10.1.2019
Kdyby to bylo tak super, dělal by se líh z melasy i v cukrovarech. Ale je to jinak. Mrkněte na Jídlo s.r.o. - Lihovar
Řez ovocných stromů, 9.1.2019
No a pokud se do letního řezu nechceme pouštět, neumíme ho, můžeme se k němu chovat, můžeme ho brát ja ko terra incognita, s označením hic sunt leones.
Nepresazny stromem, 9.1.2019
Hluboká díra, kvalitní substrát pod kořenový balík, vodu a živiny, dodávat nějako trubkou pod bal, aby se snažil jít kořeny za obojím. Nutná opora. Za několik let by měl začít do hloubky kořenit sám. Na zimu se o něj starat tak jak se doporučuje péče... celý příspěvek >
Sladký angrešt odolný proti padlí - co mi můžete doporučit?, 20.12.2018
Pokud by Vás zajímaly i jiné odrůdy, pak chutnější než Dagmar je Dukát. Mám je vedle sebe, roste méně bujně než to druhé D. Určitě je voňavější a též sladší, napadení padlím stejné - v běžných letech prakticky nulové.  
Buk lesní dripaty, 13.12.2018
'Laciniata'/f. heterophylla/f. incisa/f. laciniata/var. heterophylla/var. laciniata/'Ilicifolia'/'Incisa' - listy obvykle široce kopinaté, zašpičatělé, mají výrazně zubatý okraj, jsou širší než 'Asplenifolia'. Asi bych tam zařadil cv. Rohanii. 
Historické odrůdy hrušní v Michli, 10.12.2018 Obsahuje fotku
O víkendu byla v sídle ČSOP v Michli výstava ovoce s ochutnávkami. Byl jste tam někdo? Potkal jsem tam Petra Zehnálka a hrušeň Napoleonovu. Jestli tu Petře jste, jak Vám chutnala? A jak další odrůdy?
Co jí chybí?, 6.12.2018
Listopad není zas tak moc dobrý termín pro přesazování, zejména pokud se při něm nějak koriguje kořenový systém (vyklepáváním zeminy a importací nové do kořenové zóny). Ani rošení této suchovzdorné rostliny není moc dobré. Měla by se nechat alespoň... celý příspěvek >
Co jí chybí?, 6.12.2018
Hnojíte jí? Nazaléváte jí do zásoby do té bílé nádoby? není někde kde je velké teplo a není daleko od světla? Přesazujete jí? To jsou základní okruhy otázek. A odpovědi? 1. živiny, 2. půdní vzduch, kyslík v půdě, 3. dostatek světla v poměru k teplotě... celý příspěvek >
Jak skloubit pěstování a dovolenou?, 6.12.2018
Milane pořiď si Rukověť zahrádkáře 2019, tam je těch nápadů více. 
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika