Příspěvky uživatele - 184.133

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mletý dolomitický vápenec a hnůj společně?, 19.11.2018
Pane Šeříku, jestli nebudete číst příspěvek na www.zahradkari, tak Vám to napíšu i tady a potvrdím to co říká /píše/ Standa. Dolomit pihovitost neřeší, takže ho klidně dejte až za rok. I. Dvořák Stando, já bych naopak řekl, že to je překrytí... celý příspěvek >
Jak snížit kmínek anturie, 12.11.2018
Také jsem pracoval v podniku, kde jsme měli anturka na řez - A. Andreianum. Protože jsme měli tu možnost, dávali jsme asi 14 dnů před snižováním a dělením anturií rostliny na teplou množárnu. Z jedné rostliny jich bylo podle výšky kmínku 2-3 nové.... celý příspěvek >
Bakteriální boulovitost kořenů, 7.11.2018
Bavili jsme se o tom na úrovni ÚKZÚZ. Pokud jsou nádorky na jemnějším větvení, stačí je odstříhat, v případě postižení silných kořenů, hlavního kořene nafotit, reklamovat u výrobce a stromek nesázet, ale spálit.
Jabloň Lucy, 5.11.2018
Nejsem si jistý, ale ta odrůda už není česká, ten Švýcar jí koupil. 
Zálivka zeleniny z jímky s 25 roků nečerpanou dešťovkou, 14.9.2018
Zkuste řeřichový či salátový test. Vysejte jedno nebo druhé do misky, květináče a zalévejte výhradně tou vodou. Udšlejte si kontrolu se stejnými semeny, zeminou a zálivkou standardní vodou. Když nebudou výsevy zalévané z nádrže v dobrém stavu, nebude... celý příspěvek >
Mulcovanie / Korene, 13.9.2018
Znám zpravokořenělý Gloster a Mio. Oba ztratily na plodnosti, začaly velmi bujně růst. U bobulovin se cíleně roubují špatně kořenící rybízy (převážně potomstvo od Heinemannův pozdní a odrůda samá), některé plodové meruzalky a angrešty roubují na... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 13.9.2018
Rosa je destilka, tedy, pokud nechytne něco ze vzduchu. Nebo když se v ní rozpustí něco, co bylo na povrchu listu. Třeba ten večer na list dodaný draslík. Jinak působí osmóza, osmotický tlak. Ta voda z rosy se tlačí do plodů, aby snížila koncentraci... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 7.9.2018
Skořápky jsou docela dobrý zdroj vápníku. Spíš bych je nasypal do kompostu a a pak s nimi hnojil. Pokud jsou někde hlouběji v zemi, bez problémů se tam degradují, zbytky bílkovin na nich, i ty suché blanky rozkládají bakterie na přístupné živiny.... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 7.9.2018
Proti praskání by pomohl nejspíše síran draselný, i když po tom období sucha bude problém spíše s tuhostí slupky už nepřirůstajícího plodu, než s hospodařením s vodou v plodech. Ale pro plody vyvíjející se je to přínos.
Katastrofické přemnožení mravenců v trávníku, 7.9.2018
Martine hašené vápno už nepálí. Jen se těžko rozmíchává, stříkat na plochy se dá v konzistenci asi jako barvy při malování doma. Oo aplikaci je plocha bílá. No a když ho hned po aplikaci nezalijete pořádnou dávkou vody, zaschne a zůstane na listech a... celý příspěvek >
Nashi, Hosui, Kumoi, 7.9.2018
Podle mě tam rez je a další skvrny dost připomínají strupovitost. Stejně jako ta rez jsou jen na určité partii listů, kdy byly dobré podmínky pro tyto houbovky. Protože jsou skvrny přpomínající strupovitost na listech se skvrnami (mě) připomínající... celý příspěvek >
Nashi, Hosui, Kumoi, 5.9.2018
Jsem rád, že jste to okomentoval. Nebudu oponovat jinak než vzpomínkou na včerejší návštěvu zahrady. Šel jsem okolo keřů ostružin, ty krásné lesklé plody (souplodí) jsem drbal na bříšku. Když se smíchy neudržely a pustily se stopky, nechal jsem je... celý příspěvek >
Nashi, Hosui, Kumoi, 5.9.2018
Na stromě bez zálivky, se solidní násadou Hosui též drobná, stejně tak Julka.  Je to divné, obyčejně už bývá v tuhle dobu mastná, plně žlutá, letos je nějak mimo. I když je už chuťově zralá. Rafzas trpí rzí jako evropské hrušně. Jiný strom,... celý příspěvek >
Katastrofické přemnožení mravenců v trávníku, 3.9.2018
Co zkusit hlístice z MIrova bydliště?
Gumové brambory při sklizni, 3.9.2018
Před tím, než začalo pršet byly gumové ty, které ještě visely na "pupeční šňůře" od natě. Nať si z nich tahala vodu pro přežití.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika