Příspěvky uživatele - 92.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Natření oken, štítu, 10.7.2019
Tak to je jiná, pane bunny! V prvním příspěvku jste psal, že dřevo bylo před 15 lety natřeno lazurou - luxolem (Slovlux). Takový nátěr by tam po 15 letech už prakticky nebyl. Pokud bylo dřevo natřeno některou v minulosti oblíbenou hmotou tvořící na... celý příspěvek >
Velmi rané broskve, 10.7.2019
Pěstovat velmi rané odrůdy na prodej bude vždycky riziko.Na jedné straně velká poptávka, na druhé straně problémy s nectnostmi a kvalitou. Pravda, žlutomasých odrůd v době zralosti Harbingeru mnoho není. Mám jen jeden stromek, ale když zaplodí, musím... celý příspěvek >
Natření oken, štítu, 10.7.2019
Přesně tak. Většina lidí to řeší tak, že staré dřevo přetřou sytou tmavou lazurou - typicky palisandrem - která dřevo kompletně stenoměrně probarví. Že se jedná o dřevo se pozná podle jen toho, že léta na starých deskách vystupují, ale struktura... celý příspěvek >
Natření oken, štítu, 10.7.2019
Myslím, že ani kvalitním vybroušením nezabráníte, aby byla nasákavost starého dřeva rozdílná - např. místa, kam svítilo slunce "pijí" lazuru mnohem víc než dřevo ve stínu. Částečně se tomu dá předejít tím, že jako první vrstvu použijete bezbarvý... celý příspěvek >
Velmi rané broskve, 1.7.2019
Kadeřavost u nás řádí jako černá ruka, pouse se liší míra postižení - v závislosti na odrůdě, na tlaku choroby v daném roce a načasování chemické ochrany. Nikdy se mi ale nestalo, opravdu nikdy, že by kadeřavost stromek úplně zahubila. Zredukuje... celý příspěvek >
Nové stromky/ keře? Z pařízků, 1.7.2019
Nemyslím si, že rakovinou je prolezlý celý strom a že by se kvůli tomu musel úplně odstranit. I tak má problém má dvě roviny: 1. Tou první je stáří stromu. Patnáctiletý kmen bude mít dost problémů, aby se zahojila řezná plocha. 2. I když... celý příspěvek >
Štěpování - a co potom?, 26.6.2019
Chybějící železo na zásaditých půdách je dáno tím, že u nás má většina zásaditých půd nadbytek vápníku. Ten vytěsní železo z rozpustných sloučenin, rostliny ho tak neumí využít a trpí chlorózou. Zásaditější půda bez vápníku (u nás takových mnoho... celý příspěvek >
Psí exkrementy do kompostu, 19.6.2019
Hezký příspěvek, ale asi trochu z jiného světa, .Možno by bolo dobré, aby si každý postavil vlastnú latrínu Vzhledem k tomu, že 70% české a slovenské populace žije ve městech a 98% má splachovací toaletu, je to těžko realizovatelné. Ano,... celý příspěvek >
Chroustíci, 18.6.2019
Nebojte se. Dospělý chroustek nežije dlouho. V červenci už je prakticky neuvidíte.
Matčino, 18.6.2019
Rozdíl v chuti je, a řekl bych dost značný. Růst Matčina se mi taky nelíbí, do malých zahrádek se skutečně moc nehodí. Chuťově podobnější Matčinu mi přijde Desert, Nabela či Lord Lambourne
Psí exkrementy do kompostu, 18.6.2019
No, ono je asi trochu rozdíl odhodit psí hovínko na kompost a vylít žumpu do zahrádky. Nemyslím si, že by to někoho až tak ohrožovalo, ale extra hygienické to není. Na druhé straně bych se asi nebál obsah latríny kompostovat spolu s nadbytkem... celý příspěvek >
Psí exkrementy do kompostu, 18.6.2019
Psí bobky samozřejmě do kompostu dávám, ostatně psi, kočky i ježek se mi na kompost občas vykadí i bez dovolení. Soused mi ale radil, že tak dělat nemám. Psí exkrementy jsou prý cenné, on je dává do děr hrabošů, čímž je vyhání. Sice mě hlodavci... celý příspěvek >
Zkušenosti s firmou Bakker, 12.6.2019
Proč jste zboží nereklamovala? U Bakkera s tím nebyl problém.
Očkování, 12.6.2019
Je to přesně tak, jak píše P. Je fakt, že očkovanci oproti roubovancům většinou rostou bujněji, lépe. To je pravda. Musíme si ovšem uvědomit, že srovnáváme podnož naroubovanou před pár týdny s očkovancem naštěpovaným před 3/4 rokem. Je jasné,... celý příspěvek >
Borůvky - okyselení vody, 4.6.2019
Já zalévám vodou s pár kapkami kyseliny dusičné. Vodu okyselí a je to zároveň hnojivo. Konev radši plastovou.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika