Příspěvky uživatele - 92.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zelené hnojení, 24.9.2019
Jistěže, ale v zahrádkářské praxi je to hraní se slovíčky. Všichni máme kompostiště jedno a ukládáme na něj biologicky rozložitelné zbytky. Od jara postupně travní plsť, štěpku, plevele, trávu, seno, padané ovoce, zvířecí výkaly, výlisky, shrabané... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 18.9.2019
nevím, zda by ořešákové listí zpracované uvedeným způsobem do jara dostatečně zetlelo a nevadilo při výsadbě rajčat Ořešák patří mezi alopatické rostliny. Obsahuje juglon (5 hydroxy-1,4 napthoquinone), který inhibuje dýchání některých rostlin.... celý příspěvek >
Ochrana stromků před mrazem, 17.9.2019
Napadlo mne, že bych mohl kmínky ovocných stromků přes zimu zabalit do pěnových izolačních šedivých trubek, co se používá při vodoinstalaci... Ty trubky nemusejí být až tak špatný nápad.  Dobře se nasazují, drží i bez uvázání, chrání proti... celý příspěvek >
Matčino, 17.9.2019
Tohle vlákno "Matčino" běží už 7 let a docela se hodí přečíst starší příspěvky. Vesměs všechny jsou i dnes pravdivé.    Před 40 lety jsem měl v zahradě tři (!) velké stromy Matčina. Chuťově to nejlepší, co tu rostlo. Dnes již nemám žádný... celý příspěvek >
Novozalozeny travnik plny plevelu, 11.9.2019
určité plevele sečením ještě podpoříte Konkrétně které? tak někdy neni vyhnutí Nesmysl. Éra trávníkových herbicidů není až tak dlouhá. Pamatuji doby, kdy žádné nebyly, jen totální jako Travex, defolianty typu Gramoxonu a pak přišly... celý příspěvek >
Novozalozeny travnik plny plevelu, 11.9.2019
A to já bych zase nestříkal vůbec a spolehnul se na pravidelné sečení. Pokud tedy na trávníku potřebujete hrát tenis či golf, to je něco jiného, tam se tomu nevyhnete. Ale jestli se jedná o vlastní zahradu, třebaže okrasnou, herbicidy v trávníku... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 10.9.2019
kompostem dodám taky především dusík, ostatních potřebných prvků je tam taky minimum, nebo ne? Bé je správně.
Míchání hnojiv, 10.9.2019
síran draselný je součástí krystalických rozpustných hnojiv Ano, komplexní hnojiva obsahují všechny prvky. Ale když už si zvolíte ty jednosložková, pak dusíkem je lepší hnojit za vegetace (lépe v její první půli) draslíkem a fosforem do zásoby... celý příspěvek >
Zavlažování stromů - dávkování vody, 2.9.2019
"trávník" - ten můj je dost na jílu. Co se týče té drenáže - máte jí tam svisle, nebo vodorovně? Nepadají Vám tam zvířátka? Můj trávník je taky na jílu. Drenáž je svislá. Zvířátka nepadají. Otvory jsou zakryté.
Další pokus o vypěstování meruňky?, 28.8.2019
Problémy paní Nadi vidím dva. Ten první je, že po 40ileté vykopané meruňce na totéž místo vysazuje další stejný ovocný druh. Takové stromky prosperují mnohem hůř než jejich předchůdci vysazení do panenské půdy. Druhý problém se jmenuje moniliový... celý příspěvek >
Napadení jabloňe, 19.8.2019
Já tam,  snad kromě nějakých mšic, žádnou nemoc nevidím.
Myrobalány? Je možné kvasit je společně?, 13.8.2019
Copak v té Vaší pálenici nikdy nepálili třešně?
Myrobalány? Je možné kvasit je společně?, 13.8.2019
Patrně se jedná o myrobalány, kdybyste ty plody nechal celé, šlo by to určit lépe. Kvasit je samozřejmě můžete dohromady. Připomínám, že toto ovoce je o dost méně sladké než většina pěstovaných slivoní a tomu odpovídá i kvalita destilátu.
Odroda egreša, 13.8.2019
Sponefree mám, jeho plody nejsou ochmářené a barvu má souvisle tmavě červenou.
Stromky - jak daleko od sebe, 7.8.2019
To je akademická debata. Počítá se s tím, že zákrsek bude mít kmínek 60 cm vysoký, ale k tomu adekvátně velkou korunu.  Obrovský strom, který se větví těsně nad zemí skutečně není zákrsek, je to paskvil. Stejně tak "přerostlá brokolice" s malou... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika