Matčino



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
18.6.2019 18:58

Rozdíl v chuti je, a řekl bych dost značný. Růst Matčina se mi taky nelíbí, do malých zahrádek se skutečně moc nehodí. Chuťově podobnější Matčinu mi přijde Desert, Nabela či Lord Lambourne

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 168.21 (?), 13.9.2018 18:16

Vysokokmen přeroubovaný z Croncellského na Matčino v r. 2016, jihozápadní svah 640mnm. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.229 (?), 8.9.2018 13:58
189.156: Nad Matkiným/Matčiným som nielen uvažoval, ale už ho mám zasadené. Na A2-ke a bude to niečo medzi polo- a vysokokmeňom (jediným spomedzi jabloní na mojej záhrade). S tou prognózou sklamania by som počkal, Matkino nechcem na skladovanie, ale ako chuťovku na bezprostrednú konzumáciu. Na skladovanie mám iné odrody. Galu mám tiež, je to samozrejme kvalitné jablko, ale taký typický komerčácky sladkáč, takže do extázy ma neprivádza (na to mám Jonathan, Coxovku, Golden Del., Desert, Jonagored, Rubinolu, Topaz, Admiral, Braeburn, Fuji...). Gala navyše praská v stopkovej jamke v plnej zrelosti, čo beriem ako významný hendikep. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 8.9.2018 14:21

Rozumím, ale osobně si myslím že vám nic extra nového nepřinese. Když jsem jedl poprvé Galu v italských sadech, tak ten dojem byl podobný jako z Matčina, kterému se podobá i vzhledem. Prostě Matčino je taky takový komerčný sladkáč:) Být vámi tak jdu třeba do Ribstonského, to na rozdíl od Matčina i nějakou dobu vydrží i z vaší teplé polohy. Mimochodem, nesklízíte už u vás náhodou Jonathan? Protože já to vidím tak, že do týdne začnu...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.215 (?), 8.9.2018 15:27
ing.Fidla: Jonathan mám ešte na strome, ale je už pekne vyfarbený, vidím to tak o 10-14 dní. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 8.9.2018 16:38

No tak to budu možná sklízet dříve než vy, očekávám totiž že tak za týden se na plodech začnou objevovat ve větší míře klovance od ptáků, což je pro mě ukazatel, že plody musí dolů. Jonathan má navíc tu nepříjemnou vlastnost že na stromě přezráté plody ve skladu rychle křenčí a sklovatí. Tuto odrůdu mám velice rád, vždy když si ji poprvé v roce dám, tak je to jasný Top sezóny. I proto že Major, který většinou jako sezónní Top vyhrává, zraje až po ní.

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.119 (?), 8.9.2018 21:33
Ing.Fidla: Plne súhlasím, Jonathan je niečo úplne špeciálne, absolútne iná liga. Príde mi až rúhaním porovnávať s ním iné odrody. Tiež musím súhlasiť s tým čo píšete - treba presne vystihnúť dobu zberu, ak je to priskoro, tak sa chuť nemusí rozvinúť do obvyklých famóznych rozmerov, ak je to prineskoro, tak dužina má sklon ku sklovitosti. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.51 (?), 17.6.2019 20:56
Matkino(Nonetit) na A2-ke ukazuje prvé plody. Túto odrodu poznám len z popisov, ale myslím že z výzoru plodov (foto) je už teraz zrejmé, že ide naozaj o Matkino a nie nejakú zámenu. Dúfam že tí čo ho pestujú a dobre poznajú mi to potvrdia. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.178 (?), 18.6.2019 9:54

Určit odrůdu v červnu bych si opravdu netroufl, ale nějak tak nonetitky vypadají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.168 (?), 18.6.2019 17:09

Je rozdíl v chuti mezi Matčinem a Lipnem?  Mně se nelíbí růst Matčina, já se pořád trápím s řezem Matčina. Láká mně Lipno, ale nikde ho nemůžu sehnat a ochutnat. Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.6.2019 18:58

Rozdíl v chuti je, a řekl bych dost značný. Růst Matčina se mi taky nelíbí, do malých zahrádek se skutečně moc nehodí. Chuťově podobnější Matčinu mi přijde Desert, Nabela či Lord Lambourne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika