Příspěvky uživatele - KUKY

Kadeřavost broskvoně 2024, 25.12.2023
Houba přezimuje na povrchu větví a hlavně na povrchu pupenů. Když se v předjaří oteplí a pupeny se zvětšují, tak se houba snaží prorůst do pupenů mezerami mezi šupinami. Když jsou vidět zelené špičky, tak tam houba dávno je. Všechny fungicidy působí... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 25.12.2023
Ano, jak se objeví zelené špičky (broskvoně), tak je pozdě. Merpan je preventivní, jako měď. Vygůglil jsem si ochranu broskvoní v zahraničí, vylezla Kalifornie. Na prvním místě je měď, Americkou "Sulku" už nemají zaregistrovanou, pak chlorothalonil a... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 25.12.2023
Peckoviny by se měly řezat až při rašení, klidně v květu. Rány se lépe hojí, omezí se infekce. Určitě záleží na počasí. Je-li teplé jaro, a tím rychlý vývoj vegetace, tak houba má k infekci třeba jenom 2 týdny. Je-li chladno a deštivo, tak infekce... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 23.12.2023
Použití Sulky (síry) nemá žádné omezení. Použití mědi má omezení. Ale hlavně v révě vinné, kde se používá více jak sto let proti plísni révy. Na pár broskvoních doma bych to opravdu neřešil.
Kadeřavost broskvoně 2024, 23.12.2023
Kuprikol obsahoval oxychlorid mědi. Stejnou účinnou látku obsahuje polský Miedzian, je tekutý i práškový. Já ten tekutý Miedzian používám místo Championu. U nás není dostupný, tak jsem ho zobecnil jako měď, jako dostupný Champion. Ale letos teda... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 22.12.2023
Letošní jaro bylo pro brosvoně, ale i meruňky špatné. Nástup jara byl pomalý, pár dnů teplo, pak mráz, déšt´, sníh. Broskvoně a meruňky pochází z Asie a vyhovuje jim spíš podnebí kontinentální (studená zima, která rychle přejde do teplého jara).... celý příspěvek >
Počasí, 20.12.2023
Tak postřiky jsou pro mě záležitostí neoddiskutovatelnou (to je slovo, co). Bez nich ani ránu. Ale velmi přiměřeně, ač se to nezdá. V pátek se Slunce vrací, to je skoro zázrak. V půli ledna vyseju bulvový celer, a už to pak pojede. Jaro je v naději!
Kadeřavost broskvoně 2024, 20.12.2023
Počítají se až od 1. ledna. Teď probíhá dormance, broskvoně spí, i když je docela teplo. Látky brzdící rašení potřebují čas a teplotu, aby se inaktivovaly. A Petře, fakt není nic lepšího proti kadeřavosti, než měď. V předjaří, při nalévání pupenů... celý příspěvek >
Počasí, 20.12.2023
Včera byl v Hradci Králové úžasný východ Slunce, jako Petrův západ předevčírem. Ráno jsem jel šopovat směrem východním. Pro změnu. Tak o tom úkazu vím.
Kadeřavost broskvoně 2024, 19.12.2023
Dobrý den, zakládám broskvové a kadeřavé vlákno pro rok 2024. Mám jen jednu sortu, a to jednu Favorita Morettini 3.  Letos byla kadeřavost veliká, i přes správnou chemickou ochranu. Bylo to nestandartním počasím v zimě a na jaře. Tak jsem si... celý příspěvek >
Potřebuji tip na dobrou švestku, 16.12.2023
Je to možné, ale na kompot bych použit tu Presentu. Plody jsou menší, lépe se vejdou do sklenice. Pokud chcete pozdnější peckovinu, doporučuji Nancyskou mirabelku. Se švestkou se nedá porovnat, ale je úrodná, aromaticko sladká, jde od pecky. Na... celý příspěvek >
Skudci na pokojových rostlinách, 16.12.2023
Milý, zlatý, nerozhodný. Vyhoďte ty kytky z okna na mráz a budete mít klid. Když si koupíte rajče, papriku, okurku, jablka, nedejbóže tropické ovoce, tak stoprocentně byly ošetřeny acetamipridem nebo deltametrinem, ale i jinými přípravky, a to... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 15.12.2023
Nevím, nevím... Rzivost kolem stopky, žíhání... na Idared to nevypadá. Ale mohu se mýlit. Idared ale bývá sušší, dobrý je až v lednu, únoru.
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 14.12.2023 Obsahuje fotku
Výše jsem psal, že jsem si objednal Opál ze Slovenska. V neděli jsem objednal, dnes, ve čtvrtek dorazil. Špičák, pěkný. Opál je právně chráněná, běžně neprodejná odrůda. Tady se nákup povedl. Na štítku je označení JOJO44. Myslel jsem, že to je... celý příspěvek >
Skudci na pokojových rostlinách, 14.12.2023
Podle mě to jsou svlečky mšic (odhozená kůže, jak rostou). Kupte si insekticid Mospilan. Je i ve spreji. Také třeba pod názvem Mšice-molice stop. Bývá v suché formě, jen dolijete vodu. Postřikovat musíte několikrát cca po týdnu. Účinná látka je... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika