Příspěvky uživatele - KUKY

Kadeřavost broskvoně 2024, 14.2.2024
Já se chystám na druhý měďnatý postřik zítra, dříve než za dva týdny. To bude postřik mědí letos na začátku vegetace poslední. Vegetace jede. Jsou vidět zelené špičičky, později už žádný postřik nepomůže. Pršet snad nemá (pro Hradec Králové). Polským... celý příspěvek >
Papriky 2024, 12.2.2024
Já je vysévám do substrátu pro setí a množení. Nezalévám z vrchu, ale misku postavím do mělké vody ve dřezu. Po nasycení nechám okapat. Tím neutužím povrch a nevyplavím semínka, nejen paprik. Pak misku s podmiskou lehce zabalím do mikrotenového sáčku... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 11.2.2024
Jasně, že stříkat i vysazené stromky. Kadeřavost je oslabuje mnohem více, než starší, zakořeněné. Může je i zlikvidovat, nebo otevřít cestu pro další choroby a škůdce.
Kadeřavost broskvoně 2024, 10.2.2024
Jak už mají broskvoně zelené špičky, tak je na postřik skoro pozdě. V této fázi bych místo mědi použil Syllit. Organický, hloubkový fungicid. U nás v malém balení není, ale v EU je dostupný i pro zahrádkáře. Jinak i ve fázi zelených špiček lze ještě... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 7.2.2024
Zahradník je podle mě strejc, co někdy něco zaslechl o kadeřavosti broskvoně v souvislosti s lískou. Samozřejmě to je nesmysl. Kvetení lísky je jen indikátor. Kdysi dávno, v minulém tisíciletí, jsem byl ve spolku zahrádkářů, ale díky takovým jsem... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 6.2.2024 Obsahuje fotku
Jaro se už začíná připomínat. Foceno dnes 6.2.2024. Hradec Králové.
Kadeřavost broskvoně 2024, 5.2.2024
Teoreticky, v ideálních podmínkách, by měl jeden postřik stačit. Zjevně nestačí, podmínky nebývají ideální... V HK dnes bylo +11°C, šupiny pupenů mé broskvoně se posouvají, testovací líska má třaslavé jehnědy, ale angrešt ještě spí, hodnoty AMETu... celý příspěvek >
Prosím o radu co to je a jak na to - bílá, odolná potvora, 4.2.2024
To jsou svlečky mšic. Je tam i mšice vidět, živá. Čím jste stříkal? Bude to chtít změnu.
Škůdci na zahradních borůvkách, 3.2.2024
Nikdy jsem ji neviděl, ale tipnul bych si, že to je Drosophila suzukii, japonská octomilka. Invazivní škůdce z Asie. Je to pro pěstitele docela průšvih. Povolený je přípravek Spintor. Špatné je, že se musí stříkat v době zrání a opakovaně. Účinek... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 2.2.2024 Obsahuje fotku
Lidé, bděte! Má být teplo a vlhko. V nížinách se dle AMET suma aktivních teplot pomalu přibližuje k 1000, postřik bude nutný, co nejdříve (1000 je taková vyzkoušená hranice, kdy postřik nejlépe působí). Já v HK vyčkám suššího počasí a stříknu mědí... celý příspěvek >
Jak dosáhnout maximální produkce při pěstování jablek?, 31.1.2024
Reklama na mušincovitost jabloně 🤭.
Kadeřavost broskvoně 2024, 29.1.2024
Podle AMETu budu v Hradci Králové stříkat cca za týden, mědí.
Počasí, 9.1.2024
Musíte včas prohodit plíčko granulemi proti slimákům. Nejen vlastní políčko, ale i okolo (např. trávník). Aby si lízli, než do brambor doputují. Na ekopříprvky moc nevěřím, používám jen přípravky s metaldehydem. Pak stačí sypat 1 - 2x za sezónu.
Počasí, 8.1.2024
Plzák španělský (= také portugalský) se šířil v minulých letech nezávisle na počasí. Mírné zimy a suchá léta posledních málo let ho spíš omezily. Ale to je jen mé pozorování. V roce 2023 jsem jich na zahradě moc nenachytal, ale byli. Plzák španělský... celý příspěvek >
Počasí, 7.1.2024
Je dobře, že mrzne. Ke středoevropské zimě to patří. Je krásně zavlaženo, i do hloubky. Konečně mně vymrznou plevelné brambory, doufám. Bude méně padlí, ale bude více strupovitosti jádrovin, mandelinka bramborová lépe přezimuje. Padlí nesnáší velmi... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika