Příspěvky uživatele - KUKY

Špatně založená ovocná stěna?, 24.3.2024
Tak je přesaďte k domu, 45 cm od zdi🤭.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 22.3.2024
Postřik proti přezimujícím škůdcům nedělá, proti pilatce hned po odkvětu také ne. Proti obaleči jablečnému někdy o slavnostech, takže kdy? Snad fungicidní ochrana má trochu hlavu a patu. Akorát pajcovat fungicidy jablka měsíc před sklizní, proč?... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 21.3.2024
Tak, na tom našem konci, v Hradci Králové (235 mnm), myší ouško v jádrovinách je, jsou vidět i první chomáčky zelených poupat. Tak jsem dnes stříkal Bellis + Decis. Přezimující choroby a škůdci, k tomu aktuálně padlí a strupovitost jádrovin, také... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 20.3.2024
Ač to vypadalo tragicky, tak se k ránu u nás v HK začala tvořit oblačnost. To pomůže hodně moc, i když se to nezdá.
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 20.3.2024
Pro mě je Idared nejdůležitější odrůdou jablek, které pěstuju (235 mnm). Výnos, bezkonkurenční skladovatelnost. Chuť má z mých podmínek výbornou. Není to sice rezistent, potřebuje chemickou ochranu, ale to rezistenty také, i když se to tutlá. A... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 20.3.2024
V HK dnes asi - 3°C ve volném prostoru. Goldrich a Harlayne jsou na vrcholu kvetení, začínají opadávat první lístky. Chomáče květů jsou nahoře narezlé, ale vespod jsou snad nezasažené. Myslím, že úroda bude dobrá, pokud na to ještě něco nepřijde.... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 19.3.2024
U nás v HK dnes ráno bylo chloupek nad nulou. Nebylo úplně jasno, takže dobrý!
Moniliové spále 2024 STOP, 17.3.2024
Já stříkal dnes ráno Luna Experience + Champion proti mrazu. Mrazík byl už dnes ráno a zima je venku i teď a fouká.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 16.3.2024
Ano, smícháme do jedné vody.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 16.3.2024
Rajka a Rubinola jsou "rezistenty". Granny Smith rezistent není. Rezistence znamená určitou odolnost proti strupovitosti jabloně, ale často ne proti padlí. Rezistence v žádném případě neznamená odolnost proti živočišným škůdcům. Prodejce Vám nakuká,... celý příspěvek >
Lišejník na švestce, 13.3.2024
Řasy, mechy a lišejníky na kůře přímo strom nepoškozují. Ale mohou se v nich zabydlet choroby a škůdci, kteří mohou druhotně škodit. To, že třeba liišejníky v posleních letech hojně vyrůstají na kůře stromů, kamenech, plotech, střechách... znamená,... celý příspěvek >
Poraďte vysokou borovici do vyšších poloh, 13.3.2024
Borovice těžká. Tu jsem fakt neznal. Trošku odbočím... Dostal jsem (na sklonku minulého tisíciletí) sazenici kleče. Snad ze semen z Krkonoš. Normálně kleč roste pomalu a nízko. Ta moje je vysoká čtyři metry. Keř jak hrom. Polabí 235 mnm. Jen jak jsou... celý příspěvek >
Poraďte vysokou borovici do vyšších poloh, 12.3.2024
Musela by to být čistokrevná blatka, ne kříženec nebo nízký kultivar. No, a tak tam vysaďte, přiměřeně od sebe, Vaše oblíbené borovice. Které se bude dařit, tu tam nechte. Sazenice nestojí svět...
Poraďte vysokou borovici do vyšších poloh, 12.3.2024
Kyselá půda, voda, chladné podnebí... Borovice blatka... Jiné borovice Vám sice hned neuhynou, ale dařit se jim nebude.
Moniliové spále 2024 STOP, 10.3.2024
Já bych postříkal všechno. Určitě se něco do pletiv dostane a jedna složka Signum se šíří později i odparem z okolí. Champion proti monilii nemá význam přidávat.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika