Příspěvky uživatele - KUKY

Moniliové spále 2024 STOP, 9.3.2024
V HK bylo 9°C, foukalo s přestávkami. Tak postříkáno mám (Luna Experience)! Goldrich a Harlayne jsou ve stadiu balonku až první otevřené květy. Ideální termín pro první postřik.
Moniliové spále 2024 STOP, 8.3.2024
Pátral jsem po mísitelnosti Championu s jinými přípravky, ale nic zásadního jsem nevypátral. Tuto kombinaci mám vyzkoušenou, význam má. Směs hned vystříkejte a raději už nic nepřidávejte (smáčedlo, hnojivo apod.), kvůli stabilitě. Postřiky v době... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 7.3.2024
Mám Harlayne a Goldrich (hlavně kvůli všudypřítomné šarce u nás v HK, mají být odolnější). Zatím nerozkvetly. 1/3 květů je před otevřením. 2/3 spí, naděje, že přečkají mráz, tu je. Za týden má znovu mrznout. To bych přidal měď proti mrazu. Ale bude... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 3.3.2024
Moniliová spála Stop, to je název pro Signum pro nás malochemiky. Thiram Granuflo krásně ulpíval na kůře i na pupenech a fungoval. Jenže tyto sloučeniny a podobné jim (třeba mancozeb, Dithane) ovlivňují negativně štítnou žlázu. Proto jsou postupně... celý příspěvek >
Rosolovitá hmota z kmene broskvoně, 3.3.2024
Jak chutná? No, není to tak hrozný. Nahořkle, aromaticky, matlácky. Zkuste to. Ale fakt mně to připomene bezstarostné roky. I slzu pak často zatlačím, no... Vyplivnout se to dá vždycky.
Rosolovitá hmota z kmene broskvoně, 3.3.2024
Klejotok. Většinou tvoří kapky. Klejotokové útvary z peckovin se dají cumlat. Musí být čerstvé, čisté. Nedělám si srandu. To mě naučil táta. Proč ne, bude to bohaté na živiny.
Kadeřavost broskvoně 2024, 3.3.2024
Měď po vyrašení už moc nefunguje a může pálit listy. Lepší je použít organický fungicid se systémovým účinkem, třeba Signum. To Signum není z mé hlavy, zahlédl jsem to na internetu. Ale měď je nepřekonatelný základ!!!
Kadeřavost broskvoně 2024, 3.3.2024
S tekutým se lépe pracuje. Nemusíte mít váhu, stačí odměrka.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 2.3.2024
Tak je zase březen! Občerstvuji každoroční téma. Dnes jsem střhal jabloně a hrušně. No, raší fest... Hlavně hrušně. Ale na první postřik je čas (zelené špičky, nebo spíš až myší ouško). Fungicid + insekticid, proti padlí a hlavně strupovitosti a... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 2.3.2024
Tak minulý rok (2023, HK) jsem poprvé stříkal meruňky proti moniliniové spále (Signum) 24. března. Letos to vidím už za týden. To má v noci mrznout, ale ne moc, přidal bych měď proti mrazu (schválený Champion nemám, použiju Miedzian). Dnes jsem... celý příspěvek >
Nashi Hosui - půjde zachránit?, 29.2.2024
Ta zadní větev je zdravá, OK. Ale s řezem nashi problém mám. Nepodařilo se mně zapěstovat širší korunku. Tak rostou jako topoly, sloupovitě. Sloupovité odrůdy to ale snad nejsou. Aspoň ta pozdní ne.
Nashi Hosui - půjde zachránit?, 28.2.2024
Ještě doplním, mám tři stromky. Vždy jsem chtěl jen pozdní odrůdu, koncem léta je všeho ovoce dost. Celkem mně zahradou prošlo pět těchto stromků, z toho dva odumřely. A byly zaměněné odrůdy, takže nevím, co mám. Jedna je žlutá, drobná a zraje... celý příspěvek >
Nashi Hosui - půjde zachránit?, 28.2.2024 Obsahuje fotku
Třeba není nic ztraceno. Střihněte podle obrázku (modré čárky). Zatřete stěpařským voskem. Houba je jen v odumírajícím dřevě. Nesmíte nechávat žádné "špačky" bez očka, které by normálně vyrašilo a větvička by rostla a neodumřela. Nectria cinnabarina,... celý příspěvek >
Bordeauxská jícha, 24.2.2024
. Dobrá práce, Petře! Mně se to zkopírovat nepovedlo, ani snímek obrazovky. Tak jsem to vyfotil.
Kadeřavost broskvoně 2024, 23.2.2024
Dnes jsem provedl třetí letošní postřik mědí mé jedné a jediné broskvoně. V prosinci Sulka, letos při rašení 3x tekutý Miedzian, po cca týdnu. Za hodinu začalo mžít, ale to už je detail. Tak jsem zvědavý, jak to letos s kadeřavostí dopadne! Víc jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika