Plísen bramborová na rajčatech 2016



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.46 (?)
4.10.2016 17:04

Udělal jsem to stejně, rajčata, papriky i okurky, vše šlo ven. Zůstaly pouze kozí rohy, ty jsem už nestihl oškubat. Podle mě b rajčata tento týden stejně nepřežily.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                  
host - 210.79 (?), 23.8.2016 19:09

Zdravím, jsou tyto fleky začínající plíseň?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 24.8.2016 6:57

Jestli máte na mysli fialové čáry na stonku, tak ne. To je způsobeno nočním chladem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.230 (?), 24.8.2016 23:53

Pleseň je toto u mňa


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 25.8.2016 9:13
Jen takovou drobnou poznámku. Před časem upozornil Kuky na možnost případných karcinogenních účinků u MANCOZEBU obsaženého např. v Acrobatu, Ridomilu atd., přesto Acrobat používáme všichni vesele dál. Pravděpodobně asi proto, že je to všechno stejné svinstvo, ať už je to mancozeb nebo něco jiného, že? Člověk si nevybere.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 230.1 (?), 29.9.2016 13:46

U kamarádky se koncem července objevila na záhonku u rybníka po několika vlhkých dnech plíseň, postiženy byly hlavně žluté hruštičky, byla již na stoncích i plodech. Její manžel je postříkal urychleně Acrobatem. Na zastrčeném záhonku měla jednoho též napadeného keříčkového Šejka, toho zapomněl postříkat. Potom došlo ke změně počasí, nastaly suché dny. Plíseň se zcela zastavila jak na postříkaném záhonku tak na Šejkovi bez postřiku. Dodnes jí plody nádherně dozrávají beze známek jakéhokoliv napadení plísní. Z toho plyne, že pro napadení plísní jsou rozhodující vnější vlhkostní podmínky. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 134.47 (?), 29.9.2016 14:24

Takže stříkat nebo nestříkat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 30.9.2016 8:02

To dělám - nefunguje.cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 4.10.2016 15:51

v tomto pocasi som to nechcel riskovat, rajciny co vykazovali znaky vyfarbenia som pozbieral a necham dozriet v garazi v bednicke.  Myslite, ze by prezili aj vonku v tomto pocasi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.46 (?), 4.10.2016 17:04

Udělal jsem to stejně, rajčata, papriky i okurky, vše šlo ven. Zůstaly pouze kozí rohy, ty jsem už nestihl oškubat. Podle mě b rajčata tento týden stejně nepřežily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.201 (?), 23.10.2016 10:45

Rastliny rajčiakov prestávajú pri cca 8 °C rásť, no ešte vždy žijú. Ak sú cez deň teploty vyššie, ako cca 10 - 12 °C, dokážu bežné odrody ustáť i krátkodobé nočné poklesy na cca 2 - 3 °C, ba niektoré odrody i ešte menej. Príliš nízke teploty sa prejavia tzv. spálením listov, ktoré zmäknú, zvädnú a neskoršie celkom prestanú vegetovať. Na istý čas sa problému dá úspešne pomôcť napr. prekrytím protimrazovou textíliou... Čo sa týka plodov, tie teploty tesne nad nulou obvykle ustoja (viďte tiež uskladnenie v chladničke), no ak príde k ich podchladeniu pod nulovú hranicu, dostaví sa nevratné poškodenie a obvykle už i lokálne mäknutie a vodnatenie... Tento rok som cca polovicu nedozretých rajčín obral do bedničiek a prikryté papierom uskladnil v bezpečných priestoroch, druhú polovicu som však nestihol, a tak zostala vonku na koreni. Plody na rastlinách vonku však dozrievajú na moje prekvapenie o čosi rýchlejšie a bezproblémovejšie... Prízemné mrazy u nás ale doteraz neboli, iba krátkodobé ranné poklesy na 2 °C...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika