Příspěvky uživatele - Maty

Dicolor, 9.11.2014
Sklep nemám běžný, je kopaný, vlhký s studený. Na konzumní zralosti taky asi záleží, kdy se hruška utrhne ze stromu.
Dicolor, 8.11.2014
Na základě předchozího příspěvku od Petra jsem zašel do sklepa na kontrolu Dicoloru a byl jsem v šoku. Loni jsem ho konzumoval o vánocích, letos je již za zenitem, úplné bláto... Nedokážu si to vysvětlit, přitom termín sklizně byl přibližně... celý příspěvek >
Česnek v zemi?, 8.11.2014
Já mám v zemi od čtvrtku a jsem za to rád... V minulosti jsem vždy sázel na konci října a česnek byl krásný a vydržel dlouho... Je to tady spíše vědecká diskuze o vhodnosti výsadby, kterou bych přirovnal k otázce, jestli bylo dříve vejce nebo... celý příspěvek >
Sadba česneku, 29.10.2014
Zjednodušeně, paličák má stroušky česneku po odvodu palice, nepaličák je má i uprostřed palice. Paličák v létě tvoří květenství, nepaličák nikoli...
Stromky z Polska, 29.9.2014
 Já to tam mám rád, dá se s majitelem (tím starším) dobře pokecat, mají obrovský přehled a velmi slušný sortiment. Ale jasně, prodají jenom to, co mají. Nechal jsem si třeba "vnutit" švestku Carpatin - je výborná, nebo jabloň Otavu - lepší... celý příspěvek >
Stromky z Polska, 29.9.2014
Je to tak, poláci prodají všechno, i svoji tchýni :). Mám to taky kousek do polska, čas od času tam něco koupím (když jsem stavěl dům, tak tam vyšlo vše levněji, někdy i o 30%...), stromky jsem zatím ale kupoval pouze v jedné školce v Bruzovicích.... celý příspěvek >
Paprika pro venkovní pěstování, 26.9.2014
Záleží jak kde... Já mám venku paprik přehršle, všechny ale zelené a do konzumní zralosti už nedojdou. V podstatě od srpna nám prší, papriky hnijí... Pravda, je to o něco lepší než vloni, kdy papriky o takovém čase spálil mráz...
Ochrana před sršněmi, 24.8.2014
Zavěsit PET láhev na strom, nalít do ní 3dcl šťávy (naředěné vodou). Je to výborný lapač vos a sršňů (včely na to nejdou).
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 24.8.2014
15 Kč/l je přiměřená cena. Važme si své práce...
Stavba udírny s grilem svépomocí, 12.8.2014 Obsahuje fotku
Skoro po třech letech  doplňuji pár fotek o dodělaný "točák" na maso. Pro inspiraci posloužil Michalův a Tondův návod na jiném vlákně (za to jim patří dík). Na pravé straně krbu je trubka s pružinkou, do které příjde jehla, na levé straně je... celý příspěvek >
Síla grilovacího motorku, 11.8.2014
Tak mám hotovo, nafotím v pátek další grilovačku a dám na stránky. Za sebou mám již zkušební provoz, musel jsem ještě za pochodu posunout jehlu směrem k ohništi, jelikož se maso ne a ne ohřát. Mám teď dvě možnosti umístění jehly a tři možnosti... celý příspěvek >
Čačanská lepotica, 10.8.2014
Já již mám větší část Carpatinu v sudech společně se Stanleykou, letos i jinač mndlá Stanleyka je slušná, Carpatinka je veliká, aromatická a sladká jako med. Bohužel shluky plodů hodně trpí moniliozou plodů a plody na můj vkus až moc chutnají... celý příspěvek >
Síla grilovacího motorku, 4.8.2014
Díky za ochotu, půjdu do toho taky stylem "samodomo", motorek už mám a jehlu si buď koupím, nebo vyrobím. Jak ten Váš systém, tak i od Michala je plně funkční, asi ale půjdu cestou Michalovou, bude to podle mě méně pracné. Ještě jednou díky,... celý příspěvek >
Síla grilovacího motorku, 4.8.2014
Tondo, díky za inspiraci. M.
Kdy dozrává Kioto?, 3.8.2014
Člověk srovnává s tím co má, případně měl. Poloha má u meruněk podle mě větší význam než samotná odrůda.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika