Příspěvky uživatele - jarmila

Kandík a jeho pěstování, 6.10.2005
Prosím o radu jak pěstovat kandík a jestli nechutná myším.Jarka
staré jehličí, 4.10.2005
Naprosto souhlasím,jehličnany na podzim ale někdy i během roku shazují jehličí,jestliže jsou přírůstky velké jako letos,protože jim počasí přálo,bylo dost vlhko a nebylo velké horko,u některých druhů je dobře staré jehličí protrhávat,je to dost... celý příspěvek >
Cibuloviny a jejich umístění, 4.10.2005
Tulipány je lepší dávat zvlášť od narcisů,protože narcisy není potřeba tak často vyndavat jako tulipány.Do trávníku nejsou moc vhodné,protože se musí nechat až listy zatahnou nebo se musí vyrýt a nechat zatahnout, je lepší je umístit pod keře,které... celý příspěvek >
Skvrnitost růží, 8.9.2005
Ten samý problém mám já,ale všechno záleží na počasí,jsou roky kdy se skvrnitost ukáže až koncem září,ale letos měla dobré podmínky a to je vlhko a poměrně chladno a pomalu osychající listy.Mám asi dvacet keříků růží a záleží na druhu,některé jsou... celý příspěvek >
Hnojiva, 8.9.2005
Píšete o zkušenostech s granulovanými hnojivy a já mám zase špatnou zkušenost se sypkými hnojivy,dost známé a propagované značky,nebudu ji psát,protože jsem to nijak dál nezkoumala a poškození nebylo tak velké,protože hnojím dost opatrně,listy byly... celý příspěvek >
Denivky, 8.9.2005
Potřebovala bych poradit s pěstováním denivek,protože se každý rok rozrostou v mohutné trsy,které zabírají na záhoně spoustu místa.Koupila jsem si několik odrůd a je to skoro u všech stejný problém.Chtěla bych vědět jestli se nemají třeba vyřezávat... celý příspěvek >
Pozor na třezalku, 13.8.2005
Koupila jsem si třezalku kališní,je to hezký keříček,ale pouze do míst kde nemáte zasazeny žádné ostatní rostliny,protože jinak je třezalka spolehlivě zlikviduje,její kořeny prorostou všade a okamžitě vyráží na povrch nové výhony.Její odstranění je... celý příspěvek >
Co je to?, 31.7.2005
Jedná se o juku-Yucca flaccida,je to jediný druh,který se dá pěstovat u nás i venku a nevymrzne ale pozor na mokro,hlavně přes zimu,může uhnít.
Nekvetoucí hortenzie, 17.7.2005
Podle mě je největší chyba,že ji stříháte na jaře,protože tento druh kvete na loňském dřevě,takže vy ostříháte všechny květní pupeny,na jaře se mají ostříhat pouze květenství loňská a prostříhat salbší výhony.
Mulčování rostlin, 15.7.2005
Mulčování je velice dobrá věc,hlavně v případech kdy nemůže pěstitel poskytovat rostlinám pravidelnou péči,jako třeba na chatách a podobně.Zem zůstává pod mulčem pěkně vlhká a i plevel roste daleko méně.Na chatě tak zpracuji všechnu trávu,je to... celý příspěvek >
Jak je to s věkem stromů?, 25.6.2005
Máme na zahradě stromy staré už přes dvacet let a posledních několik let je ůroda špatná a stromy jsou každý rok napadeny strupovitostí i přes veškerou péči.Mohl by mi někdo poradit,jestli by nebylo lepší stromy porazit a zasadit nové?
Vhodná rostlina, 25.6.2005
Potřebovala bych poradit při výběru vhodné rostliny.Jedná se o místo,kam svítí slunce až odpoledne pouze několik hodin,je to pod lípou,takže málo vody.Rostlina by měla být asi deset až patnác centimetrů vysoká a měla by kvést.Na místě jsou vysázeny... celý příspěvek >
srnky, 21.6.2005
Mám stejný problém na chatě,kterou máme až na konci vesnice.Nátěr proti okusu je dobrý tak akorát na zimu ale na jaře i když jsem si dala práci natřít jednotlivé výhonky růží tak je stejně okousaly,to samé se mi stalo s jahodami.Nejlepší ochrana... celý příspěvek >
Jaké kytky, 19.5.2005
Ptáte se jaké kytky pěstovat,jestliže se jedná o hlíznaté tak je výběr dost omezený,protože většina hlíznatých rostlin se u nás musí na zimu vyndavat.Pouze bramboříky a to jen některé druhy přezimují venku ale ty mají radši půdu vlhčí a polostín pod... celý příspěvek >
Rhododendron, 10.5.2005
Jestliže se stane,že pupeny zaschnou nebo se nerozvinou znějaké jiné příčiny je nutné je odlámat ale dávat pozor,protože by se mohli odlomit i lístky,je dobré to udělat co nejdříve.Po odkvetení se také květy vylamují.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika