Skvrnitost růží



jarmila - (19)
8.9.2005 21:07
Ten samý problém mám já,ale všechno záleží na počasí,jsou roky kdy se skvrnitost ukáže až koncem září,ale letos měla dobré podmínky a to je vlhko a poměrně chladno a pomalu osychající listy.Mám asi dvacet keříků růží a záleží na druhu,některé jsou napadeny více jiné méně ale nedá se říc,že by nějaká nebyla napadena vůbec,hlavně je důležité spadané listy sezbírat a zlikvidovat a růže nenechávat moc husté a mít je někde kde proudí vzduch,také jsem si kolikrát říkala,když jsem viděla ty holé větvičky,že je zruším ale pak si to vždy rozmyslím,protože růže je růže.Přeju hodně trpělivosti.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 25.7.2004 20:19, zobrazeno: 6115x
Každý rok mám na růžích skvrnitost (rez) přes veškeré postřiky. Chci růže zlikvidovat a vysázet nové. Existují druhy růží odolných proti skvrnitosti na listech ? Nedávno jsem si přečetla, že skvrnitost listů podporují dusičnany a vzhledem k tomu, že dusičnanů máme mnoho ve vodě, kterou zaléváme, zvlášť intenzivně hledám nějaké řešení. Předem děkuji za odpověď, růží bych se nerada vzdala.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarmila - (19), 8.9.2005 21:07
Ten samý problém mám já,ale všechno záleží na počasí,jsou roky kdy se skvrnitost ukáže až koncem září,ale letos měla dobré podmínky a to je vlhko a poměrně chladno a pomalu osychající listy.Mám asi dvacet keříků růží a záleží na druhu,některé jsou napadeny více jiné méně ale nedá se říc,že by nějaká nebyla napadena vůbec,hlavně je důležité spadané listy sezbírat a zlikvidovat a růže nenechávat moc husté a mít je někde kde proudí vzduch,také jsem si kolikrát říkala,když jsem viděla ty holé větvičky,že je zruším ale pak si to vždy rozmyslím,protože růže je růže.Přeju hodně trpělivosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika