Příspěvky uživatele - Ivan Hlavatý

Tomel pro republiku, 26.10.2019
Hurmikaki je posledné ovocie, ktoré mám ešte na strome. Plody sa každým dňom viac a viac vyfarbujú do oranžova (foto). IH
Podnož hrušně - kdoule, 26.10.2019
Nojabrskaja na duli Adams, 5-ročný stromček, výška cca 2,7 metra. IH
Co to je za larvu?, 25.10.2019
Na foto 1 sú larvy z kompostu zadávateľa. Na ďalších fotkách sú postupne larvy: 2-chrústa, 3-zlatohlávka, 4-nosorožíka. Myslím že je zrejmé, že zadávateľ má v komposte larvy nosorožíka. IH
Jabloň, která snáší přísušek a lze ji zakoupit letos (170 m. n. m, 25.10.2019
Tá 'odolnosť' voči suchu je predovšetkým záležitosťou podpníka, menej odrody samotnej. Ak nemáte možnosť závlahy, tak jednoznačne treba použiť bujne rastúce, hlboko zakoreňujúce podpníky (najlepšie semenáč, z novších A2, MM111, M25). Z odrôd ktoré... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 25.10.2019 Obsahuje fotku
Vlaďka: Nadväzujem na predchádzajúci príspevok. Konferencia je výborná, ale sú odrody, ktoré ju chuťovo prekonávajú. Predovšetkým je to legendárna francúzska odroda Boscova fľaška. Mám ju na semenáči - viď foto 1-7. Táto sorta je (nielen)podľa mňa... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 25.10.2019
Vlaďka: Hovorí sa, že radšej raz vidieť ako 100x počuť. Na fotkách je Konferencia z mojej záhrady, na podpníku dula BA-29, v čase fotenia mala 10 rokov a výšku asi 3,5-4 metre. Na posledných 2 fotkách je jej koreňový systém po vykopaní o rok nato.... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 23.10.2019
Len 'kacírska' poznámka k tomu rodeniu "na dlhom dreve": pravidlá/poučky sú na to, aby sa porušovali. Na fotkách je moja Rubinola, ktorú som 'naučil' rodiť na "krátkom dreve" 😃. IH
Jadroviny 2019, 23.10.2019
TomNR: Topaz máte veľmi pekný, zdá sa že sa mu u Vás bude dariť. Je to výborná odroda, ale nie každému sa s ňou zadarí. Čo sa týka tej Boscovej - ťažko povedať. Takto nahnívajú hrušky keď sú prezreté. Možno (opakujem: možno!) Ste ich nechali príliš... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 21.10.2019
Marek-TT (ak je to teda otázka na mňa): Neviem, keďže ich nepestujem, ale s veľkou pravdepodobnosťou sa dá predpokladať, že 'inováciou' je len zmena vo výzore (vyfarbení), odolosť voči chorobám u týchto klonov nebude iná než u pôvodných odrôd. IH
Proč neprorazil General Leclerc, 21.10.2019
Práve ochutnávam 3 odrody: Dicolor, General LeClerc a Nojabrskaja. Dikolorka je tento rok nadštandardne dobrá, ale napriek tomu spomedzi týchto troch chuťovo jasne najslabšia (ale celkove veľmi dobrá). General LaClerc je ale iná liga - vynikajúca... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 21.10.2019
Boscova fľaška je vynikajúca, otázkou môže byť ako sa jej bude dariť vo Vašej nadm.výške, je náročnejšia na podmienky. Konferencia je stávka na istotu, s ňou by nemal byť problém. Zaujímavá jesenná odroda je Elektra. Chuťovo výborné sú Dekanka... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 20.10.2019
234.184: Zohnať Lucy bude asi problém, jej licenciu odkúpil švajčiarsky ovocinár, po jeho dcére nesie táto odroda aj svoje meno (viď foto). IH
Tomel pro republiku, 19.10.2019
Mimmo: Krásna úroda. Ako ju zužitkujete? IH
Asimina Triloba, 19.10.2019 Obsahuje fotku
ASIMINA TRILOBA - na fotkách je stromček tejto 'exotinky' ako vyzerá teraz na jeseň. Sýtozelená farba listov sa už zmenila na žltú. Stromček na foto má výšku asi 3 metre. Asimina okrem toho že poskytuje zaujímavé ovocie, obstojí aj v úlohe... celý příspěvek >
Tomel pro republiku, 19.10.2019
DIOSPYROS KAKI, po slovensky EBENOVNÍK RAJČIAKONOSNÝ - plody sa pomaly ale isto začínajú vyfarbovať (foto). Listy sú zatiaľ zelené a stále na strome. Zaujímavé to bude o niečo neskôr, kedy listy zožltnú a v priebehu 48h. kompletne opadajú. Na... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika