Příspěvky uživatele - Ivan Hlavatý

Tomel - sklizeň, 30.11.2019 Obsahuje fotku
Prvé plody kaki prichádzajú do konzumnej zrelosti, väčšina ale zostáva v zatiaľ nekonzumovateľnom (trpkom) stave. Všetko má svoj čas, výhodou je postupné, nerovnomerné dozrievanie, ktoré sa pravdepodobne 'natiahne' až do januára. Plody ktoré sú už... celý příspěvek >
Dvoužloutková vajíčka, 30.11.2019
Trochu som pátral prečo sa dvoj- resp. viacžĺtkové vajcia občas vyskytnú. Stručne: dôvodom je, že sa výrazne skráti interval medzi uvoľnením vajíčok z vaječníkov nosnice. Príčinou skrátenia tohto intervalu (u ľudí je za normálnych okolností priemerne... celý příspěvek >
Presenta, 29.11.2019
Mikeš13: Jasné že Rubinola! Gény sa nezaprú...  IH
Presenta, 28.11.2019
Presentu nemám, ja som načrel do iných vôd a zasadil som teraz odrodu slivky HANKA. Musel som vykopať starú slivku, snáď nejaký klon Bystrickej, ktorá dávala plody vynikajúcej kvality. Roky ale nezastavíš, prišiel čas na výmenu. Rozhodol som sa pre... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 28.11.2019 Obsahuje fotku
Jadroviny sú aj hrušky, a o tých je tu príspevkov ako šafranu. Na fotkách je hruška Nojabrskaja (Xenia, Oksana), moldavská odroda ktorá nezaprie, že je potomkom Viennskej (Triomphe de Vienne). Práve ju konzumujem (foto) a môžem len zopakovať... celý příspěvek >
Skvrny na listech jabloní, 27.11.2019
Gloster má sklon k tzv. fusariovej hnilobe jadrovníka (foto) - hubový patogén Fusarium spp. preniká do plodu ešte na strome cez kalich. Plody vyzerajú na pohľad normálne, ale pri skladovaní hnijú vo vnútri od stredu a sú nekonzumovateľné. Aký druh... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 27.11.2019
Marek-TT má 7 stromov Topazu, TomNR 5 stromov Admiralu... Chlapi, nebláznite, čo s tým budete robiť, keď sa Vám to rozrodí?!   Sú to síce chuťovo super odrody a aj dobre skladovateľné, ale aj to najlepšie jablko sa zunuje, ak ho máte... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 26.11.2019 Obsahuje fotku
TomNR píše, že ľutuje že zasadil len 4 stromy Topazu. Nuž, 4 stromy jednej odrody by som nedával, ale čo sa týka Topazu, tak plne súhlasím s tým, že jeho chuť je vynikajúca. Moje skúsenosti s Topazom: v minulosti mi odišli 2 stromky na podpníku M9 na... celý příspěvek >
Insekticid Mospilan, 25.11.2019
Walter: Prípravok na báze oleja je aj Mero Stefes (vyrobený je z repkového oleja). Ten sa používa bežne v kombinácii s insekticídom - ako tzv. Predjarný postrek (foto). Kedysi bolo jeho súčasťou Calypso, teraz je to Karate Zeon. Predpokladám, že... celý příspěvek >
Hardenportova, 25.11.2019
Odpovedám: Zatiaľ nerodila, je to ešte mladý stromček. Možno v roku 2020 bude 'panenská' úroda. Uvidíme, spýtajte sa niekedy v septembri-októbri 2020. IH
Jadroviny 2019, 25.11.2019 Obsahuje fotku
TomNR: Nepíšete konkrétne v čom spočíva tá 'skladovacia katastrofa', ale dedukujem že jablká Vám v pivnici hnijú. Ak je to tak, potom som dosť prekvapený. Nitra a Šurany sú nejakých 30km od seba, ja som dokonca južnejšie a viac na rovinatej nížine.... celý příspěvek >
Bile chmyri na jabloni, 23.11.2019
Podľa fotky ide s veľkou pravdepodobnosťou o vošku krvavú (=vlnačku krvavú) - foto 1. Druhou možnosťou je štítnička morušová - foto 2. V princípe je to celkom jedno, postup je v oboch prípadoch rovnaký - dôkladný predjarný postrek (dá sa kúpiť pod... celý příspěvek >
Gulicky na korenoch, 23.11.2019 Obsahuje fotku
Tiež si myslím, že je to dôsledok pôsobenia parazitických hrčkotvorných nematód (háďatiek). Nebezpečnejším prípadom by bola bakteriálna nádorovitosť koreňov, spôsobená baktériou Agrobacterium tumefaciens. Prejavy nematód sú na foto 1, prejavy... celý příspěvek >
Jed na myši - neúčinkuje, 21.11.2019
Už ani ten jed nie je to čo býval... Zlatý socík. Vážne: mne sa osvedčili drôtené 'domčekové' pasce, kam myš vlezie a nedokáže sa dostať von. Slaninke, syru či orechu neodolajú. Výhodou je, že 'domčeky' majú väčšiu 'kapacitu', myslím že rekord bol 6... celý příspěvek >
Řez mladé broskvoně, 20.11.2019
Stromček je "tvárny", dá sa s ním pracovať a poskytuje aj viac alternatív postupu. Ja by som zatiaľ preferoval výchovný rez pred rezom " na úrodu", prioritou by malo byť zatiaľ vybudovanie pevnej kostry korunky. Na foto 1 vidíte trojité púčiky, ktoré... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika