Příspěvky uživatele - Ivan Hlavatý

Výsadba hrušně, 1.11.2019
Vlaďka: Teóriu sadenia máte naštudovanú, to už neriešte. Teraz sa sústreďte na ešte podstatnejšiu vec - aby Ste získali kvalitný výpestok. Najlepší je osobný výber, hlavným parametrom je kvalitný koreňový systém. Ak nechcete špičiak, tak si treba... celý příspěvek >
Fuji - červené mutace, 1.11.2019 Obsahuje fotku
hugovotr: Fuji mám tiež na MM106 a strom som zapestoval ako štvťkmeň (foto 1), teraz je vysoký asi 4 metre. Fuji je náročnejšie na vegetačnú dĺžku a pre pekné vyfarbenie a dozretie plodov aj na dostatok slnka. Plody zo zatienených častí koruny sú... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 1.11.2019
Uvedené rozmery jamy prebohato stačia. Stromček väčšinou nechám vo vode 24 hodín, môže byť aj menej. Spodok jamy prerýľujem, zalejem vodou. Používam vyzretý kravský hnoj, ale dobre vyzretý kompost je tiež OK. Superfosfát ani síran draselný nedávam.... celý příspěvek >
Braeburn, 31.10.2019 Obsahuje fotku
Keďže (foto 1) "nebyly objektivně zveřejněny pomologické popisky odrůd" Fuji a Jonagored, tak som si ich pred časom dovolil zverejniť ja (foto 2,3). A navyše ich "nestoudně" už roky pestujem (ďalšie fotky). A zdá sa (podľa fotiek) že celkom úspešne.... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 30.10.2019
Vlaďka: Clappova na semenáči rastie veľmi bujne, Boscova na semenáči priemerne, Nojabrskaja a Erika na duli priemerne. Hardyho je ešte mladá, na hodnotenie je priskoro. Jizeru a Viennskú nemám. (Okrem uvedených pestujem ešte Lucasovu, Williamsovu a... celý příspěvek >
Braeburn, 30.10.2019 Obsahuje fotku
Tomuto druhu humoru zatiaľ nerozumiem, ale budem sa snažiť ďalej... (foto 4). Dôveryhodnosť je teda plne zaručená tým, pre koho je to určené... Nepriestrelné. Hlava XII. Tieto tabuľky som nevidel a ani ma nazaujímajú. Ich výpovedná hodnota je podľa... celý příspěvek >
Braeburn, 29.10.2019
PepaS: Josefe, jablká sa nedajú oberať podľa tabuliek... A ak máte na mysli výber eventuálnych odrôd podľa ich deklarovanej oberačkovej zrelosti - tak moja rada je: KAŠLITE NA TABUĽKY a vyskúšajte odrody, ktoré Vás zaujmú vo svojej záhrade - jedine... celý příspěvek >
Braeburn, 29.10.2019
Mičurin II: Som rád že čítate moje príspevky 😃. Braeburn nie je zlá odroda, práve naopak. Vyskúšal som ho počas viacerých rokov, teraz zasiahla vyššia moc (zlomenie stromu Braeburnu víchricou). Mohol som ho nahradiť ďalším Braeburnom, ale... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 28.10.2019
234.16: Naozaj Vás to zaujíma? Vykopané: Jonathan - náhrada starého stromu novým. Braeburn - zlomený víchricou, nedosahuje kvality Admiralu, nahradený Goldrushom. Prima - v čase jej dozrievania mám oveľa kvalitnejší Desert, nahradená Rozelou.... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 28.10.2019
Je dokonané. 9 stromov vykopaných, 9 nových zasadených. Nováčikovia sú: Slivka Hanka, marhuľa Bergarouge, hrušky Amfora a Williamsova červená, jablone Goldrush, Lotos, Rozela, Jonathan a Rubinola. Inak - to záhradkárčenie je občas aj o fyzičke.... celý příspěvek >
Čím je napadená švestka, 28.10.2019
mh: Všetky 4 patogény, ktoré boli v 'diskusii' spomenuté, patria medzi huby. Takže postup ohľadne aplikácie fungicídov je totožný (môžete sa riadiť odporúčaniami na spomenutej stránke Floraservis - aktuality na tento týždeň). Čo sa týka moníliovej... celý příspěvek >
Čím je napadená švestka, 26.10.2019
Na listoch Vašej slivky sú prejavy hubovej choroby - klasterosporiózy (dierkovitosť listov kôstkovín, patogén Clasterosporium carpophilum). Plody zasa podľahli ďalšej hubovej chorobe - monilióze (hniloba plodov kôstkovín, patogén Monilia laxa).... celý příspěvek >
Fíkovník, 26.10.2019
Teta Jana: Nádhera. V tomto roku Ste mali bohatú úrodu Asiminy, máte úrodu fíg. Ak by zarodilo aj hurmikaki, tak už by tých 'exotiniek' bolo asi veľa. Príroda Vám to možno vynahradí o rok, nemôžeme mať predsa všetko 😃. IH
Podnož hrušně - kdoule, 26.10.2019
Vlaďka: Nojabrskaja na duli rastie 'normálne', ani slabo, ani silno. Clappova na semenáči rastie veľmi bujne. Jizeru nemám, Hardyho len 2-ročný stromček, takže priskoro na hodnotenie. K tým Vašim obavám, že dula Adams je "málo mrazuvzdorná" - pred 2... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 26.10.2019 Obsahuje fotku
Je tu obdobie sadenia stromčekov, pre niekoho ako obnova starých, pre iných ako skúšanie nových odrôd. Všetci poznáme ten šteklivý pocit radostnej nedočkavosti, keď si odnášame domov čerstvo kúpený výpestok, ktorý sme doteraz v záhrade nemali. Zajtra... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika