Příspěvky uživatele - Ivan Hlavatý

Obyčejný rýč vs. Fiskars, 19.11.2019
Toto vlákno má 70 strán a vyše 550 000 návštev (kliknutí). Ak predpokladáme, že pri trvaní kliknutia cca 2 minúty by sa za ten čas dal porýľovať asi 1m2 pôdy, spolu by to bolo zhruba 55 hektárov pôdy - to je približne plocha 90 futbalových ihrísk. Ak... celý příspěvek >
Kazivost jablek, 16.11.2019 Obsahuje fotku
Áno, termoterapia horúcou vodou pred uskladnením je účinná proti niektorým skládkovým chorobám, aj keď nie všetkým. Problémom je jej technická realizácia v amatérskych podmienkach pri väčšej úrode. Osobne fungicídy krátko pred oberaním bez ohľadu na... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 16.11.2019
Česká odroda Lucy má všetky predpoklady, aby časom o nej začali uvažovať aj veľkopestovatelia. Výzor a kvalita plodov, ale aj včasná a vysoká plodnosť bez alternácie, vhodnosť pre intenzívne pestovateľské tvary na slaborastúcich podpníkoch, ľahké... celý příspěvek >
Tomel - sklizeň, 16.11.2019 Obsahuje fotku
... a ešte jedna fotka z tohtoročnej úrody. Zdá sa, že môj strom kaki má zrejme zmysel pre humor...😃. IH
Tomel - sklizeň, 16.11.2019
Diospyros kaki (Ebenovník rajčiakonosný) - plody som obral dnes (foto). Keď som pred vyše 10- mi rokmi zasadil 2 stromčeky tohto pre nás exotického ovocia, niektorí kolegovia-záhradkári si ťukali na čelo. Ich kuvičie predpovede sa vyplnili pred 3... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 15.11.2019 Obsahuje fotku
50.55: Neprisudzujte Švajčiarovi čo je české 😉! Máte to trochu dopletené... Odroda Lucy síce dostala meno podľa Lucy Dickenmann(ovej), dcéry švajčiarskeho ovocinára, ale tento pán ju ani náhodou nevyšľachtil. Lucy vyšľachtili českí... celý příspěvek >
Podpník weiwa, 15.11.2019 Obsahuje fotku
172.9: viď foto. IH
Hádanka, 15.11.2019
MarekTT: Perfektné - 11 z 12-tich správne. Jedine č.9 nesedí - nie je to Idared, ale je to Jonathan. Možno som nevybral práve tvarovo najtypickejší plod, takže to bolo naozaj ťažké určiť (aj keď som dal pomôcky - zámorská odroda, chuťovo... celý příspěvek >
Hádanka, 14.11.2019
Paraji- 2.pokus: Zlepšenie - 8 správne, 4 nesprávne.   IH
Hádanka, 14.11.2019
PepaS: 9 správne, 3 nesprávne. Napoviem viac: Na fotkách nie je Ligol ani Jonagold. Problematickými sú najmä č. 9 a 10 (napoviem: oba sú to nerezistenty, obe sú to "zámorské" odrody, výborné chuťovo).  IH
Hádanka, 13.11.2019
Paraji: 50% - správne máte 6, nesprávne tiež 6. (Uviedli Ste 4 odrody, ktoré tam nie sú, z tých 8 ktoré tam sú ale nemáte všetky v správnom poradí). IH
Hádanka, 13.11.2019 Obsahuje fotku
Dvanásť do tucta. Na fotkách je 12 rôznych odrôd jabloní - trúfne si niekto určiť ich názvy? Ak niekto uhádne 10 a viac, klobúk dolu pred takýmto znalcom odrôd. Snažil som sa vybrať typické plody tvarom aj sfarbením, fotky sú dnešné. Trochu... celý příspěvek >
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 10.11.2019
LIGOL (Linda x Golden Delicious) - poľská zimná odroda mimoriadne atraktívneho výzoru. Na fotkách je mladý vretenovitý zákrpok na M26 a plody z jeho tohtoročnej úrody. Ligol nepatrí medzi rezistenty, ale chrastavitosťou ani múčnatkou u mňa netrpí.... celý příspěvek >
Tomel - sklizeň, 10.11.2019
Ja mám ešte hurmikaki na strome, dokonca ešte neopadali ani listy (foto). Pravdepodobne je to odroda Tipo (to ale len odhadujem). Je osožné, ak plody ešte pred obratím prejdú miernymi mrazmi. Dozrejú do konzumnej zrelosti (teda stratia trpkosť) ale... celý příspěvek >
Hanka, 9.11.2019
Čo sa týka údajov o dobe dozrievania slivky Hanka, tak tie hádam ani nemôžu byť kontroverznejšie (viď foto 1 a 2). Zrejme si bude treba počkať na vlastnú skúsenosť, čo ale chvíľu potrvá, keďže som ju sadil iba teraz a navyše je na myrobaláne. IH
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika