Příspěvky uživatele - Teta Jana

Semideterminantní rajčata, 2.8.2020
Tak nechte těch pět výhonů, ale pečlivě na nich odtraňte všechny zálistky. Něčím dobrým je přikrmujte a uvidíte, jak to dopadne. Růst ukončí rostliny samy, ale pokud jste vysévala pozdě, je potřeba zvážit, které plody mají šanci letos dozrát,... celý příspěvek >
Semideterminantní rajčata, 2.8.2020
Mám čtyři odrůdy semideterminantních rajčat, ale bohužel jsou všechny z Ruska. Vysévám je jako vůbec první a už v březnu dávám do skleníku, kde dorostou velice slušné výšky, ale neatakují mi strop. Výsevy koncem listopadu považuji za zbytečné,... celý příspěvek >
Semideterminantní rajčata, 1.8.2020
Rajčata semideterminantní sama zakončí rúst, záleží jen na Vaší péči, kolik vijanů vytvoří. Pokud budou mít dokonalou výžívu, dají i osm plodenství na jednom výhonu. Je dobré je pěstovat na dva výhony a dále od sebe. Semideterminantní odrůdy jsou... celý příspěvek >
Skvrny na rajcatech, 31.7.2020
Postřik na list má okamžitý účinek, ale plody jej nejsou schopné absorbovat, pouze listy. Je proto nezbytné přidat ledek vápenatý taky do zálivky ke kořenům a tento vápník je teprve dopraven do plodů.
Cibule Globo - předpěstování, 28.7.2020 Obsahuje fotku
Já jsem se po letošní zkušenosti rozhodla, že už na záhoně pěstovat cibuli nebudu, nemám tolik místa, abych si vypěstovala zásoby. Několik cibulek jsem vysadila do květináče a jsem naprosto spokojená. Ještě kkybych se o ni lépe starala a občas... celý příspěvek >
Přerostlá rajčata - jak na ně?, 16.7.2020
Já jsem nepřiměřenou výšku rajčat, a že letos jsou extrémně vysoká, vyřešila pěstováním na více výhonů a to většinou na dva. Některým velmi vitálním cherry odrůdám jsem letos dopřála dokonce výhony čtyři a stejně už atakují výšku konstrukce a to je... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 4.7.2020 Obsahuje fotku
Trichodermu používám především jako prevenci a jako pomocníka v boji proti půdním houbám rodu Verticilium a Fusarium. Pokud jsou v pořádku kořeny a dokonale rostlinu zásobují živinami, pak je rostlina ve formě a plísním a skvrnitostem lépe odolává.... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 4.7.2020
Vypěstovat si Trichodermu je věc jednoduchá. Stačí zajít do lesa, nasbírat nějaký ten choroš, zavřít minimálně na měsícd do sáčku a houba naroste sama. Je to poznat, má načervenalé spory. Pokud nevyroste do měsíce, je potřeba trpělivost. Spory... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 3.7.2020
Já jako ortodoxní nepřítel postřiků jsem ještě nepodlehla. Hodně jsem letos zapracovala na prevenci, vypěstovala vlastní Trichodermu a rajčata doslova nacpala spřátelenýma houbama, aby ty nepřátelské už neměly místo. Zatím se mi to kupodivu... celý příspěvek >
Chybí ji hořčík nebo železo?, 20.5.2020
Já bych zkusila okyselit zálivku třeba kyselinou citronovou nebo i obyčejným octem a pokud železo v půdě je, pak se uvolní a stromek ho bude moci využít.
Jaké smáčedlo?, 26.4.2020
Mně se nejvíce osvědčilo dehtové mýdlo z březového dehtu, dokonale smáči a páchne velmi nepříjemně, takže už jen tím odradí většinu škůdců.
Paprika Rodrigo, 4.4.2020 Obsahuje fotku
Já jsem vysévala o něco drříve a papriky jsou ve stadiu o něco pokročilejším.
Jak vypadá váš skleník na sezonu 2020?, 22.3.2020
Pokud je ta otázka na mně, pak ne, skleník vytápěný není.
Jak vypadá váš skleník na sezonu 2020?, 22.3.2020
Máte krásné sazeničky. Rajčata jsou už hodně vysoká, zasazená v kyblíkách bez dna a papriky hodně těžké na přenášení, takže jsem letos poprvé v noci přitopila plynovým teplometem. Bylo jen -2°C, takže v pohodě.
Jak vypadá váš skleník na sezonu 2020?, 22.3.2020 Obsahuje fotku
U mně to ve skleníku docela žije.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika