Příspěvky uživatele - Jan pěstitel

Puklice na ořešáku, 18.1.2013
Je to puklice a ti mravenci tam chodí na její medovici. Přípravky pro okrasné rostliny, které by si nasál kořeny zavrhuju. Byla by toho potřeba ohromná dávka a pak by bylo všechno kolem otrávené. Už jedině larvy slunéček, ale v tom případě je nutné... celý příspěvek >
Semenné podnože jabloní, 18.1.2013
Pane Miloši, Borovinku musíte nechat uležet, pak je výborná, nejen do jablečného závinu, pro přímý konzum a na moštování. Je to velmi šťavnaté jablko. Je pravda, že dlouho se skladovat nedá, mouční. Některé roky opadává víc a někdy míň, jednak... celý příspěvek >
Semenné podnože jabloní, 18.1.2013
U ovocných stromů se vlastnosti a plodnost projevují až po více letech. Nejsou to ředkvičky nebo salát, kde vidíte výsledek za rok. Proto bych při větší výsadbě neriskoval samošlechtění a podnože nejistého původu a nakoupil u... celý příspěvek >
Doporučíte chemický postřik?, 18.1.2013
Pane inženýre, jestli považujete zásahy například proti puklicím za zbytečné, tak to je váš úhel pohledu.  Kdyby se mi tam chtělo jít tak vám můžu přinést aktuální fotku takového zanedbaného sadu, kde se snad ani nikdy nestříkalo. Černotu z kůry... celý příspěvek >
Broskvoň Modřinka, 18.1.2013
Je to ovlivněno mojí chutí a nevylučuju, že vám třeba chutná zase něco jiného. To že není mou faforitkou naznamená, že je špatná.
Semenné podnože jabloní, 18.1.2013
Sempra prodává taky podnože, já od ní bral před lety myrobalány.  S vlastními podnožemi jabloní nemám zkušenosti. Když je potřeba tak zajedu někde na mez kde se dá semenáč vydolovat. Třeba Borovinka na takto získané podnoži roste... celý příspěvek >
Broskvoň Modřinka, 18.1.2013
Z odrůd, které pěstuji a vícekrát plodily mi nejvíc chutnají v následujícím pořadí. Cresthaven, nekrarinka Maria Aurelia, Favorita Moretini, Redhaven, Modřinka, Flamingo a nekrarinka Harko. Tohle je můj žebříček sestavený na základě mé chuti... celý příspěvek >
Puklice na ořešáku, 18.1.2013 Obsahuje fotku
Jak zatočit s puklicí na statném ořechu? Příroda si sama nepomůže a on se stává semeništěm tohoto urputného škůdce pro celou zahradu. Na provedení chemického ošetření tak pozvat jeřáb. Ikdyž lepem na kmenu zabráním mravencům v přístupu, stejně se na... celý příspěvek >
Broskvoň Modřinka, 18.1.2013
Pokud něco dozraje do konzumní zralosti tak to ještě automaticky neznamená, že je to vyníkající. Cresthavnu se podle mého názoru nevyrovná. Každý pěstitel má svého favorita.
Seminka s vlastni zahradky, 18.1.2013
Pane Dvořáku, to s tou omluvou a znevážením mého příspěvku nechápu. Nezaznamenávám, že by zde mé příspěvky někdo znevažoval. Kdo si chce vlastní semínka zkusit, tak ať začne třeba salátem. Vlastní sadba brambor a česneku je pro mě ekonomicky... celý příspěvek >
Doporučíte chemický postřik?, 17.1.2013
Zanedbanou zahradu nedáte do pořádku během jedné sezóny, škůdci budou přemnožení, monilie z mumifikovaných plodů a padlí prolezlé až do dřeva. V první řaďě bych se soustředil na řez stromů a keřů a jejich očistu nejen od napadených plodů, ale i těch... celý příspěvek >
Jsme ještě národem zahrádkářů?, 17.1.2013
Myslím si, že výkup ovoce není špatná myšlenka ať je režim jaký chce. Mnoho drobných zahrádkářů pěstovalo třeba pro Frutu. Dnes takové možnosti nemáme a je to škoda.
Popel na zahradu?, 17.1.2013
Ikdyž je uhlí přírodní výtvor, tak já osobně bych si popel z něj na zahradu nesypal. Zažil jsem jak se s ním topí a stačilo mě to. Proti popelu ze dřeva na hnojení nic nemám. I v přírodě se doposud setkáváme s lesními požáry, ikdyž v menší míře než... celý příspěvek >
Proč bio osivo?, 17.1.2013
Slovo bio funguje na některé lidi doslova jako zaříkadlo, které je zneužíváno k velkému kšeftu. Rozdávají se dotace z našich daní na eko farmaření, sadaření a pěstování a stejně si většina obyčejných lidí tyto produkty nemůže finančně dovolit ke... celý příspěvek >
Zlevněný traktor TC 12,5 v Mountfieldu, 17.1.2013
Záleží na tom kolik mají koní, jestli hydrostat a nebo manuál a taky na půdě.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika