Příspěvky uživatele - Paľo.

Rozkvétání meruněk v letošním roce, 29.3.2014
0,5%. Do 10 litrového ostrekovača dajte max. 50g boraxu kvalitne rozpusteného vo vrelej vode. Pozor aby neostali nerozpustené kryštáliky. Na veľkú korunu marhule mi stačili 4 litre roztoku.
Problém pri skladovaní Granny Smith, 29.3.2014
Nepochádza Granny Smith náhodou z Austrálie? Myslíte, že tam letné (u nás zimné) teploty nedosahujú +38 st.Celzia? Nemávajú tam pravideľne požiare zavinené horúčavami a suchom? Naše mierne pásmo nevytvára pre pestovanie jabloní lepšie podmienky?
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 29.3.2014
Zdravím Vás paní Daniela! Váš zápal pre ovocné kultivary viem veľmi dobre pochopiť. Tiež som predvlani vysadil stromček ebenovníka (Nikitskaja bordovaja) do trávnika za domom. A vlani zas Schneiderovu chrupku na podložke Gisela5. Okrasná časť... celý příspěvek >
Australsky rozmar prirody, 29.3.2014
Chiméry vznikajú aj na bobuliach hrozna. Výnimkou nebýva strapec, na ktorom nájdete súčasne vyzreté žlté, červené aj modré bobule. Alebo žíhané.
Staré odrůdy, 29.3.2014
Zdravím Vás pane Vladislave! Zo žltoplodých rezistentov odporúčaných k výsadbe, ako by ste hodnotil chuť Opálu? V českých degustáciách tento cv často hodnotia lepšie ako Sirius. Bohužiaľ ho nemám, mal by byť mierne tvrdší a sladší. Dosť ho chváli... celý příspěvek >
Enterprise, 29.3.2014
Ano, pane Tibore, hrušky by nemali byť uskladnené spoločne v malém nevetraném priestore, inak dozrejú či prezrejú výrazne skôr. U vetranej pivnice je riziko menšie. Vo Vašom prípade bude zrejme limitujúca vlhkosť. Skúste ju zmerať, ak je pod 80%,... celý příspěvek >
Hybrid švestkomeruňka, 28.3.2014
Zdravím, pán Peter! Tak to som nevedel. Na snímkach pána Rostislava sú lákavé plody Melitopolského na stole + zarodený stromček. Kvety však nevidíme. Ak sú naozaj ružové, znamená to, že Melitopolsky od Vás bude niečo iného, lebo ten, ako je vidieť na... celý příspěvek >
Vitamín B 17 - kyanid jako lék, 28.3.2014
Liečba látkami na báze glykosidov z jadierok patrí k moderným metódam terapie niektorých typov nádorových ochorení v ľudskej populácii. Myslím, že práve česká onkológia je v tejto záležitosti v rámci medicínskeho výskumu na špici. Prečo by takéto... celý příspěvek >
AQ-10, 28.3.2014
Zdravím pane Pavle! Prezradíte zdroj v SR? Tiež by som AQ-10 používal radšej ako napr. Falcon či CabrioTop.
Co vaše réva? (2014), 28.3.2014
Zilgu, ale aj Nero a Preobraženie mám tiež takmer v štádiu včielky. Stolové sorty som striekal Sulkou pred týždňom.
Meruňky, monilioza 2014, 28.3.2014
Tohtoročné zrážky na Královéhradecku a ceľkovo v ČR v porovnaní so západným Slovenskom bratom Čechom úprimne závidím. Táto jar je u nás neskutočne suchá. Záhorie je na tom však so zrážkami slabo aj v ostatných rokoch. Snád aj preto sa mi dlho... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 28.3.2014
Na vyrašené mladé lístky by som, Mirku, Sulku už nedával, mohli by ste ich popáliť. Dajte radšej Sulikol alebo Karathane. Dnes som pozeral na očká vo vinohrade na južnom svahu. Vďaka obrovskému suchu nie je ešte vinič narašený, očká sú malé, zamatové... celý příspěvek >
Rozkvétající broskvoně, 28.3.2014
Dnes som vo vinohrade pozeral na nádherné miskovité tmavoružové kvety, ktorými je obsypaná koruna vlani vysadenej nektarinky Venus. Čas kvitnutia u broskýň nekoreluje s časom dozrievania plodov. Zatiaľ čo septembrová Venus je už v plnom kvete,... celý příspěvek >
Meruňky, monilioza 2014, 28.3.2014
Dnes sme, pán Peter, vo vinohrade spolu so skúseným agronómom na dôchodku rozoberali situáciu s výskytom moniliózy a zhodli sme sa na tom, že v tomto ročníku sú u nás podmienky pre šírenie choroby nepriaznivé. Pôda je suchá, vzduch je suchý, vlahový... celý příspěvek >
Enterprise, 28.3.2014
Zdravím Vás pane Tibore! Pivnicu na vínko a ovocie som vlastnoručne postavil z betónových kvádrov. Strop je z vložiek Miako vnútri vystriekaných PUR penou. Vložky sú kladené do oblúka, takže strop nie je rovný, ale ako v starých pivniciach. Zvrchu je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika