Příspěvky uživatele - Paľo.

Problém pri skladovaní Granny Smith, 23.3.2014
Pán Wendy. Zaskočte do teplého Znojma a pozrite sa do pieskovcových pivníc v Dobšiciach alebo na juh od mesta- napr. do Modrých sklepov. To je paráda. A tá klíma!
Odrůda Míšeňské, 23.3.2014
Rád by som sa ešte krátko vrátil k diskúsii o 500-ročnom Míšeňskom. A síce k tvrdeniu p.Vítka: "Podíváte-li se na kalendář ovocného thu, zjistíte, že Míšeň byla absolutně nejlevnější." Máloktorý z nás diskutujúcich, možno nikto, mal možnosť... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 23.3.2014
Systémový organický fungicíd Horizon nie je meďnatý prípravok.  Miešateľnosť tebukonazolu s meďnatým postrekom je otázna. Nemám s takouto kombináciou skúsenosti, nakoľko v protimrazovej ochrane používam namiesto meďnatých chemikálií zlúčeniny s... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 23.3.2014
Neodsudzujem ani sa nepohoršujem nad nikým, kto chemicky ošetruje proti Monílii, s ktorou má u marhúľ problémy. Preto na provokácie p.Petra, ktorý už celé roky s obľubou prekrucuje moje slová, neodpovedám. Iba sa usmievam. V zhode s názorom pána... celý příspěvek >
Rozkvétající broskvoně, 23.3.2014
Mám v Senici tiež vysoko hladinu spodnej vody, po tejto zime však výrazne menej. Pôda je úrodná, hlinito-ílovitá. Na jeseň som dával granuľovaný kravský hnoj a cez zimu na povrch pôdy drevný popol. Jarné hnojenie síranom amonným môže byť dobré.
Nezabúdli ste na sýkorky?, 23.3.2014
V búdke sa môžu usadiť aj osy či včely. V každom prípade pravideľné čistenie búdok výrazne zvyšuje návštevnosť vtáctva a frekvenciu hniezdenia. Potvrdí Vám to ktorýkoľvek ornitológ.
Problém pri skladovaní Granny Smith, 23.3.2014
Mňa skôr u plodov G.S. pána Miroslava zaujala netypická farba šupky. Keby nebolo veľkých lenticel, neuveril by som, že na jeho snímkach ide o nádherne zelené jablko Granny Smith. Podobne farebné G.S. mal aj p.Mirek v Břeclavi. Pre p.Miloše: Asi... celý příspěvek >
Roubování ze stromu na strom, 23.3.2014
Ananasku zoženiete aj na Znojemsku- napr. hneď za mestom smerom na Jihlavu- v starej záhrad. kolónii. Pozor na infekciu šarkou u starých stromov! Teraz vrúbľovať zo stromu na strom neodporúčam, nádej na ujatie je minimálna, aj keď použijete systém... celý příspěvek >
Problém pri skladovaní Granny Smith, 23.3.2014
"Právě teď začíná Topaz, Orion a Sírius." Kde prosím? Pod Tatrami? Ak je to v Juhomoravskom kraji, tak tomu neuverím. Možno snád v kamennej pivnici zasypanej niekoľkými metrami zeminy. V r. 1979 cez leto som koštoval "Švýcarské oranžové" a dokonca... celý příspěvek >
Rozkvétající broskvoně, 23.3.2014
Vysílenie stromu a nedostatok asimilátov z titulu masívneho rozmnoženia vošiek môže byť jednou z príčin horšieho prezimovania, ale ja si myslím, že hlavnou príčinou stavu broskýň po teplej a suchej zime nie je januárový mrazík či disharmónia výživy,... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 22.3.2014
Skúste nožíkom zarezať do kôry. Ak ide miazga, pustite sa do očkovania. Na mladom dreve a jednoročných ťažňoch už možno zárez bude "plakať". U starých kmeňov zrejme ešte nie. Pôjdem do vinohradu vo štvrtok- striekať Sulku a zistím situáciu s miazgou.... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 22.3.2014
Včera navečer som dokonale poumýval hrušeň smradľavým 4%-ným roztokom Sulky K. Kvetné puky sú už riadne vyvinuté, listové sú dlhé do 2 cm. Nevynechal som jediné suché miestečko, ani na kmeni. V druhej fádze boja proto vlnovníkovi príde ku slovu tak... celý příspěvek >
Odrůdy meruněk, 22.3.2014
Leskora nie je 100%ne samoopeľivá. Preto je dobré mať v blízkosti inú sortu. Tiež mi prvé roky väčšina kvetov opadla bez oplodnenia. Do 100 m na okolí nebolo iných marhúľ. Akonáhle začala rodiť, je koncom júna vždy koruna plná plodov- konáre sú... celý příspěvek >
Žluté třešně, 21.3.2014
Pravda bude asi niekde uprostred. Prvý orgán, ktorým vtáci zaregistrujú potravu či mlskotu, je zrak. Z farebného spektra vtáci najviac vnímajú červenú farbu a jej odtiene. Preto napr. sliepky vyzobajú zo zeme najprv naružovelé zrná pšenice a až potom... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 21.3.2014
Jasne, Stando. Mal som na mysli zdravý matečný strom, z ktorého, napriek absencii choroby a napadnutia hubami, autori príručiek odoberať vlky na vrúbľovanie neodporúčajú. Škoda, že keď povedali A, nedopovedali B. Mnohých by istotne zaujímali... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika