Příspěvky uživatele - Paľo.

Hybrid švestkomeruňka, 26.3.2014
"Jednak Melitopolski kvete ruzove a drevo ma podobu merunky." To je dosť dôležitý údaj. Čo nám k tomu povie pán Peter z Nového Mesta n.Váhom? Akú farbu kvetov má jeho Melitopolsky? Pokiaľ bielu, znamená to, že je to iná sorta? Keď budete, pane... celý příspěvek >
Kanzi, Rubens, Redprince, 26.3.2014
Tak to je nesmierne smutné. Bolo mi to čudné, že sa tak dlho neozýva.  Bol to vzácny odborník a slušný človek. Z jeho príspevkov budeme čerpať stále...
Rozkvétající broskvoně, 26.3.2014 Obsahuje fotku
Po nedeli sa pustila do kvitnutia Flamingo. Tento rok ju ošmidlám nakrátko a pomalu sa s ňou budem lúčiť. Jej drevo je oproti susednej Sunhaven výrazne krehčie, vylamuje sa vo vetre, pričom snaha regenerovať mladším obrastom je nuľová. Hlavný dôvod... celý příspěvek >
Zásah proti mrazu či monilioze, 26.3.2014
Ráno o pol piatej som si privstal a nameral mínus1,5 st. Celzia. Na opačnom konci mesta bolo vraj mínus 3. Aj tak je táto teplota o polovicu vyššia ako na Veľkú noc pred 2 rokmi, takže verím, že Leskora po ošetrení bórom na základe skúseností... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 26.3.2014
"Myslim, že tieto postupy zapadli vdaka reklame.Malokto si uvedomuje, že tieto firmy maju tí istí vlastníci ako lieky a očkovanie." S týmto názorom nemožno nesúhlasiť. Sáčik boraxu kúpite za "pár drobných" a vydrží na množstvo protimrazových... celý příspěvek >
Zásah proti mrazu či monilioze, 26.3.2014 Obsahuje fotku
Dnes poobede (25.3.) sa u nás utíšil vietor, čo neveští nič dobré. Keď sa začala vyjasňovať obloha, bolo mi jasné, že to páni z SHMÚ s predpoveďou nočného prímrazku myslia vážne. Preto hneď po príchodu z práce som namiešal 0,5%ný roztok boraxu (20 g... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 24.3.2014
Tiež som, pane Georgi, v piatok strieknul Sulku- zatiaľ iba na stoláky pri dome. Pršať však začalo u nás až v nedeľu. Som presvedčený, že niekoľkohodinové pôsobenie Sulky svoje poslanie splní. Roztočce a ich vývojové štádiá, ktoré došli do styku so... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 24.3.2014
Prehnojenie nehrozí, pane Kuky. Napr. vlani som bór dávať nemusel. Neviem, odkiaľ čerpáte informácie- "jednou za pět let", ale mám dojem, že bór je súčasne aj hnojivo používané napr. v listovej výžive jabloní, viniča, zeleniny... Rozhadzovanie... celý příspěvek >
Hybrid švestkomeruňka, 24.3.2014 Obsahuje fotku
Máte pravdu pane Rostislave, Angeleno je prepadák- poľská habaďúra z uherskoostrožskej predajne. Tento rok som korunu Angelena kompletne prevrúbľoval. Až na pár halúzok, ktoré teraz rozkvitajú. Lahodná Aprimira tentoraz nezakvitla, ale prvú úrodu... celý příspěvek >
Enterprise, 24.3.2014
Údaje o cv. Enterprise vytiahol p.Petr z P. z môjho príspevku vo vlákne Pozdně zimní rezistentní odrůdy-hodnocení zo dňa 13.3., kde som upozornil na zaujímavú stránku. Neviem síce, do akej miery bude silnejšia šupka výborne skladovateľných plodov... celý příspěvek >
Prasknutí tažně, 23.3.2014
Zdravím! Ja som zas odpozoroval, že vo februári, keď sú ťažne bez miazgy, môžem s nimi robiť čokoľvek, nepráskajú. V marci už musím opatrne "modelovať" ťažne smerom od bázy ku koncu a, ako píše pán j.c., "tvarovat oblouk". Najhoršie je chytiť ťažeň... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 23.3.2014
Podľa článku "Využitie bóru v záhradkárskej, ovocinárskej a vinárskej praxi- v súvislosti s mrazovými škodami", ktorý som pred rokmi zverejnil na fóre súčasne v 2 sekciach, sa na zálievku pod stredne vzrostlý strom odporúča 1 veľká polievková lyžica... celý příspěvek >
Roubování ze stromu na strom, 23.3.2014
Občas narazíme na odrody marhúľ, ktoré nepoznáme po mene, ani je podľa chuti nemôžeme diagnostikovať a zaradiť do niektorej databázy. Takovou je napr. stará marhuľa v našom vinohrade, u ktorej vieme iba približnú oblasť pôvodu. Chuťovo je však... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 23.3.2014
Pozalieval som pôdu pod korunou 10 litrami roztoku boraxu. Na zajtra hlásia celodenné popršávanie. Borax sa dostane ku korienkom, ktoré ho rozvedú do koruny. V stredu zálievku zopakujem. V piatok strieknem borax do koruny. Leskora už zhadzuje korunné... celý příspěvek >
Prasknutí tažně, 23.3.2014
Pri oneskorenom ohýbaní, keď sa už do dreva tlačí miazga a drevo krehne, sa to stáva dosť často. Nepríjemné je, ak nemáte náhradný ťažeň na ohýbanie. Preto by sa malo najprv ohýbať a priviazať k drôtu a potom zastrihnúť ostatných "náhradníkov" na 1... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika