Příspěvky uživatele - 130.35

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá, 7.3.2019
Ikdyž se jednalo o mladý stromek, tj. jámu 50cmx50cm i po použití dusíkatého vápna doporučujete 4-5let zde nic nesadit?? Jak se vlastně ta bakterie šíří? je všude v půdě a pokud má strom poškozené kořeny, dostává se do něho? Pokud má pak... celý příspěvek >
České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá, 6.3.2019
Dobrý den, objevil jsem v sadu několik mladých stromů napadených Agrobacterium tumefaciens (boule na kořenech i kmínku). Tyto spálím. Můžu vysadit jiné zdravé stromy na stejných místech, případně jak vydenzinfikovat půdu v daném... celý příspěvek >
Špendlíky, 24.8.2018
Dobrý den, nemůžu říct, že nemáte pravdu. Vycházím z toho, co mi řekli v zahradnictví. Pak se jen divím, že jedna a tatáž odrůda (např. špendlík žlutý), může mít různé klony a tudíž i výrazně jiné plody, to je pro mě nová informace. Uvidím co další... celý příspěvek >
Výrůstek na slivoni, 25.7.2018 Obsahuje fotku
Prosím o radu co to je a co s tím. Objevil jsem tento výrůstek na dvou 3-letých špendlících. U jednoho těsně pod korunou, viz. foto. U druhého u místa srůstu s podnoží. Není to tvrdé dřevo, spíše jako tvrdá houbovitá hmota. Je to nějaká rakovina? Co... celý příspěvek >
Postižená kůra slivoně, 25.7.2018 Obsahuje fotku
Tak jsem dřevo, ve kterém byl klejotok odřezal. Udělal jsem správně, myslím, tím, nešel jsem moc hluboko? Přišlo mi to, že musím řezat dost hluboko, byla to dost rasovina. Nebo jsem měl řezat ještě hlouběji, takový ten hnědy flíček v ráně? Foto níže.... celý příspěvek >
Postižená kůra slivoně, 24.7.2018 Obsahuje fotku
Připojím se s vlastním podobným problémem. Klejotok se, ale vyskytuje výše na kmeni a terminálu v koruně. Jedná se o dva 3-leté Stanley, které letos poprvé zarodily. Pokud se jedná o houbu, jak nyní postupovat. Děkuji.
Špendlíky, 24.7.2018
Ještě si dovolím malé srovnání se Špěndlíkem žlutým. Špendlík žlutý je skoro poloviční co do velikosti (jen odhadem od oka). Dle zabarvení mi mohl obsahovat více cukru a déle vydrží na stromě. Chuť na konzum je ale mnohem lepší u Špendlíku... celý příspěvek >
Špendlíky, 20.7.2018 Obsahuje fotku
Špendlík katalonský a hurá s ním do bečky. Taky se Vám sbíhají sliny?
Špendlíky, 20.7.2018 Obsahuje fotku
Letos se jich neurodilo tolik jako loni, ale zase díky loňskému prosvětlení korun a i díky letošnímu počasí jsou plody mnohem kvalitnější. Špendlík katalonský. Plody jsou letos natolik atraktivní, že dokonce ne všechny skončili v bečce, ale nechal... celý příspěvek >
Špendlíky, 18.7.2018
Dobrý den pane Jiří, jak a čím přesně vápnit pod stromy? děkuji.
Opožděná doba dozrávání meruňky, 18.7.2018
Dobrý den, mám cca 10 let starou meruňku (již si nepamatuji odrůdu). Plodí obrok,  v průměru v polovině července dle počasí daný rok. Dle doby zrání a také toho, že v zahrádkářství kde nakupuji, mi vždy z meruněk doporučují VP, se domnívám,... celý příspěvek >
Šarka švestek?, 17.7.2018
Kéž byste měl pravdu. Každopádně napadený strom o kterém hovořím suchem jistě netrpěl, zálivky měl více než dostatek. S hnojením jsem začal až letos. Loni jsem výrazně strom prořezal s ohledem na dostatečné proslunění a řekl bych, že letos byly... celý příspěvek >
Šarka švestek?, 17.7.2018
Dovolím si připojit teoretickou úvahu zakončenou dotazem. Sám mám špendlíky (listy i plody) zřejmě napadené šarkou. Napadené plody mají kupodivu stejnou kvalitu jako plody zcela zdravé (vyjma zdeformovaného tvaru), pro potřeby na pálení... celý příspěvek >
Roubování, 13.7.2018
Pane Vysloužile, kdy to letos vypadá na období druhé mízy pro očkování? Děkuji.
Je toto projev Šárky na listech?, 12.7.2018
Zdravím Vás, listy jsou rozhodně napadeny šarkou (řekl bych střední výskyt). Sám jsem si myslel, že i vyfocené plody jsou napadené. Dotaz jsem vznesl pro ujištění a proto, že paradoxně vnitřek plodu ani pecka nijak ovlivněny nejsou a kromě... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika