České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá



sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?)
6.3.2019 14:05

Dobrý den,

objevil jsem v sadu několik mladých stromů napadených Agrobacterium tumefaciens (boule na kořenech i kmínku). Tyto spálím.

Můžu vysadit jiné zdravé stromy na stejných místech, případně jak vydenzinfikovat půdu v daném místě?

Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 167.79 (?), 19.11.2016 13:11

No, je vidět že právě Vaše zkušenost je špatná... Netvrdím, že se to v Holovousích nestalo, zrovna na St. Julien je PPV dost špatně vidět, ale generalizovat to na celý sortiment tam uchovávaný mi přijde trochu nefér. To, co tam udržují, je sortiment registrovaný, event. některé odrůdy nové a zahraniční, a není v silách žádného množitele udržovat a množit vše, co je v oběhu- nevím, zda máte na mysli vše, co je v oběhu v ČR nebo EU, nebo dovozy ještě kdoví odkud. Zrovna u slivoní, jejichž sortiment se poslední dobou dost rozšířil, a to nepočítám všelijaké rádobykřížence, jejichž původ v tuzemsku určitě není a školkaři někdy přemnožili to co koupili venku- jako CAC materiál to lze.Jinak pokud vím, školkaři nakupují právě tam, jelikož u slivoní si často nedovolí riskovat a v schematech výroby je pravidelné testování na celou řadu viróz, v určených obdobích. Pokud jsem tam osobně něco kupoval, problémy s virózami jsem neměl, a neuváděl jsem, že je chci tstované na 5 viróz. Tím netvrdím, že se to nemohlo stát.

Jinak-z vlastní zkušenosti vím, že pokud materiál podchází z Holandska, není automatické, že byl vypěstován v Holandsku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 6.3.2019 14:05

Dobrý den,

objevil jsem v sadu několik mladých stromů napadených Agrobacterium tumefaciens (boule na kořenech i kmínku). Tyto spálím.

Můžu vysadit jiné zdravé stromy na stejných místech, případně jak vydenzinfikovat půdu v daném místě?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.217 (?), 6.3.2019 15:47

Doporučuji dusíkaté vápno, aksamitník, mařinka voná. Stromky bych tam nesadil několik let  (  4 až 5).

J.A.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 7.3.2019 8:09

Ikdyž se jednalo o mladý stromek, tj. jámu 50cmx50cm i po použití dusíkatého vápna doporučujete 4-5let zde nic nesadit??

Jak se vlastně ta bakterie šíří? je všude v půdě a pokud má strom poškozené kořeny, dostává se do něho? Pokud má pak infikovaný strom rozsáhlejší kořenový systém šíří se, množí se pak více v půdě?

Mám stromy ve sponu 6m, je předpoklad, že by se takto od jednoho infikovaného stromu mohli nakazit i ostatní přes půdu?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.254 (?), 21.10.2017 16:31
Pár pohľadníc z hornej paluby Titaniku (foto) 😉. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 21.10.2017 18:23

Jablíčko na dortu, nebo špička ledovcecool? Toto není postaveno na hliněných nohách, to jsou výsledky desítek let poctivé a chytré PRÁCE! Jednička s hvězdičkou x krát podtržená... SPCH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.216 (?), 21.10.2017 18:51

Vůbec to nevidím tak černě. Takovýto výběr z hroznů / jablek / uděláte v každém sadu. Jen mě při pohledu na ta dokonalá, kalibrovaná jablka napadlo, jak dalece jsou eco, bio...           j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.23 (?), 21.10.2017 18:57

Položil jsem si přesně tu samou otázku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1598) - 73.140 (?), 23.10.2017 13:22

Ukázka ovoce z profi sadu o ničem nevypovídá.Jde tu o kvalitu výsadbového materiálu pro hoby pěstitele.Ty se razantně zhoršují.Můžeme zapomenout aspoň na C1 nebo C2.Většinou se jedná o CAC odpad.Ještě před 10 lety jsem dostával rouby s vysačkou a třídou množení.Dnes se nikdo neobtěžuje.Na bílém lístku fixou odrůda a u stromků podnož.Nejedná se jen o e-shopy.Takto jsem koupil loni Admirál v klasickém zahradnictví a předloni v e-shopu Gala a Red Jonaprince kdysi z velmi uzávané školky u Kroměříže.Takto si vlastně zajišťují další koupi.Pro profi pěstitele VF nebo VT kvalita, pro zahradkáře CAC.Pak se divte, že stromky nerostou a prolezlé virovými chorobamí kolabují o záměně odrůd a kvalitě podnoží nemluvě.A čtu to tu často..

Bůch ochraňuj naše ovocnářství - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 182.116 (?), 23.10.2017 14:02

Pan Polehla, boli by ste taky laskavy a vysvetlili prosim skratky VF, VT, CAC, C1, C2...a o co prichadzame, ked sa k tym VT a VF nedostaneme? Dakujem a prajem pekny den      mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika