Nově založený trávník neroste



host - 39.2 (?)
11.6.2018 20:55

Zdravím. Nevim zda semeno, ktere tam ted date zakoření. Půda ma být měkká aby se dalo semeno zavalet a aby mělo šanci zakořenit.. Po zaseti musíte neustále zalévat (nekolikrát denně) půda musí byt na povrchu neustále vlhká aby semeno neposchlo a takhle zalévat cely měsíc, protože nektera semena rostou pozdeji. Pokud zalevate jen trikrat tydne, tak nemáte šanci mit pekny travnik. Já mám 400m2 nově založený a za měsíc tam padlo 56kubiku vody. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 1.204 (?), 8.6.2018 16:01, zobrazeno: 6921x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, v říjnu jsem založil trávník (osiva Aros - travní směs hřištní) a navezl cca 5-10cm zeminy z kompostárny (travní směs, původní podklad byla navážka), na podzim to již moc nevyrostlo, v březnu jsme opět zasel, ale vzhledem k tomu, že přišly mrazy, tak jsem musel v půlce dubna znovu zasít. Výsledek našeno snažení je v příloze.

Když to posčítám, tak jsem již použil cca 50kg osiva na cca. 600m2 (což je cca. 2,5x víc, než doporučená dávka).

Vzhledem k tomu, že následně přišlo hodně teplé jaro, tak v květnu trává moc nerostla, tak jsem sekal zatím jen 3x, protože
nebylo co... Mezitím místy nám tráva i trochu vykvetla. Chtěl bych se zeptat mám vykvetlou trávu nechat vysemenit nebo stále sekat aby zhoustla? Připadně, jestli by někdo neporadil co s tím. Snažím se 3x týdně večer trávník zalít, ale vzhledem k tomu, že celý den na plochu svítí slunce a nemám studnu, je to velmi obtížné udržet trávník dostatečně vlhký.

Mám počkat na podzim a trávu dosít až s podzimem nebo zkusit teď ještě dále intezivně přes celé léto zalévat?

Děkuji za vaše podněty.

tráva
tráva
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rezan - (1) - 54.171 (?), 8.6.2018 16:07

obrázek č.2





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.2 (?), 11.6.2018 20:55

Zdravím. Nevim zda semeno, ktere tam ted date zakoření. Půda ma být měkká aby se dalo semeno zavalet a aby mělo šanci zakořenit.. Po zaseti musíte neustále zalévat (nekolikrát denně) půda musí byt na povrchu neustále vlhká aby semeno neposchlo a takhle zalévat cely měsíc, protože nektera semena rostou pozdeji. Pokud zalevate jen trikrat tydne, tak nemáte šanci mit pekny travnik. Já mám 400m2 nově založený a za měsíc tam padlo 56kubiku vody. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.181 (?), 11.6.2018 21:47

Nejsem trávníkář, ale asi bych spíše stále sekala s nastavenou střední výškou (aby trávník tolik nevysychal) a pokud možno zalévala. Ony se trsy trávy rozrostou. A když ne, dosévala bych zjara, kdy je vlhčeji.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika