Fíkovník neplodí



host - 39.2 (?)
28.10.2019 13:53

Sice se uvádí, že fíkovník nepotřebuje opylovače.
Ale podle mě ano. Každopádně je divné, proč nikdo z Vás nemá běžnou úrodu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 72.70 (?), 7.6.2018 10:11, zobrazeno: 6934x

Dobrý den,

prosím o radu. Mám asi 5 let starý fíkovník (nějaký alpský od Starkla). Když byl asi dvouletý, měl dva fíky. Od té doby se dost rozrostl - je to už pěkný keřík, ale vůbec neplodí. Můžete mi prosím poradit, kde případně můžu dělat chybu? Letos ho hodně zalévám, někde jsem vyčetl, že potřebuje velkou zálivku. Dokonce jsem ho i přihnojil. Zatím ale nic. Možná je na květy ještě brzy, nevím...

Děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 114.46 (?), 15.12.2018 22:26

skuste mu teraz odštipnúť z koncov konárov asi 3 cm. a žiadne hnojenie, len vodu. v lete aj listovu plochu hlavne večer. na korene asi tak 200 l.

ale ak to nepomože, rad vam pošlem z mojich

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.5 (?), 16.12.2018 10:18

Mám dva roky Bornholm a ještě neměl ani fík. Ještě mám Brown turkey a ten má každý rok pár fíků. Tak zkusím taky použít vaší radu. O tom hnojení jsem slyšela, ale když něco neroste, tak automaticky se začne přihnojovat. Tak přestanu blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.2 (?), 28.10.2019 13:53

Sice se uvádí, že fíkovník nepotřebuje opylovače.
Ale podle mě ano. Každopádně je divné, proč nikdo z Vás nemá běžnou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.114 (?), 28.10.2019 14:39

Figovníky dávajú plody po opelení nejakou teplomilnou osičkou. Tá sa u nás nevyskytuje. Všetky plody u nás sú partenokarpické, teda sa vyvíjajú bez opelenia. Je možné, že veľkosť partenokarpickej úrody je odrodová vlastnosť. Niektoré odrody dajú viac a niektoré menej. Doporučujem posadiť si figu z odrezku, alebo z odkopku Vám známeho kríčka. Takého, ktorý vo vašom okolí spoľahlivo rodí, dobre prezimuje a plody aj dobre dozrejú. Na reklamné finty typu "alpský figovník", by som neveril. Máme "no name" chorvátsku odrodu a sme veľmi spokojný. Niekto bol na dovolenke, doniesol odkopok z kríka ktorého plody mu veľmi chutili. Ten sa udomácnil a dáva dobrú úrodu. Dokonca odrezky zakoreňované na jar dali do jesene pár plodov, ktoré samozrejme nedozreli kvôli oneskoreniu, ale odroda ukazuje svoj potenciál. Radovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika