Příspěvky uživatele - 234.173

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Golden Delicious, 26.9.2018
Marek-TT: Súhlasím. IH
Kumoi, 1.11.2017
Kumoi mám zasadené viac ako 20 rokov. Nedám naň dopustiť, určite je dosť odrôd,, naších,, hrušiek chutnejších. Ale tak osviežujúce ako sú ázijské hrušky, určite medzi,, našimi,, nenájdete.
Kůrovec na meruňce a jabloni?, 19.6.2017 Obsahuje fotku
K úvodnému príspevku vlákna: Môže ísť (ale nemusí) o drevokazného chrobáka menom Podkôrnik ovocný (Scolytus rugulosus). Zopár informácií je na fotkách. Škodí priamo vyvŕtavaním chodbičiek v lyku, ale aj druhotne - larvy žijú v symbióze s niektorými... celý příspěvek >
Angrešt a rybíz 2017, 29.5.2017
U nás po -3°C stromčekové egreše v pohode. O taký týždeň budeme oberať (foto). IH
Pocta Rubinole, 25.2.2017 Obsahuje fotku
Pani Dana, to že Vám 2-ročná Rubinola nekvitla, je normálne. Podpník je MM106? Stromček máte dobrý, myslím že nejaké rady ani nepotrebujete. Ak predsa, tak by som najmä odstránil ten konkurenčný výhonok stredníka a niektoré kolmo rastúce a paralelne... celý příspěvek >
Mrazuvzdornost fíkovníku a olivovníku, 25.2.2017 Obsahuje fotku
Nevyzerá to zle. Dnes som spravil hrubý prieklest figovníka, odstránil som pár silnejších konárov ktoré vyrastali príliš nízko alebo do strán a začali prekážať. Drevo bolo zdravé (foto 1,2). Po odrezaní povchu kôry nožom je vidno zeleno sfarbenú... celý příspěvek >
Karina, 5.1.2017
Alternatívou Kariny by mohla byť slovenská odroda Nitra. Pochádza zo zaujímavého kríženia (Vienská x Hardyho). Konzumná zrelosť september, vzhľad pomerne atraktívny. Uvádza sa ako vyslovene vhodná do stredných a vyšších polôh. IH
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 5.1.2017
Pre 34.2: ("...jestli ji mám střihat..."). Ešte pár - snáď - užitočných rád ohľadom rezu v prvých rokoch. Bez výchovného rezu po zasadení to nejde, od toho sa odvíja úspešnosť v neskorších rokoch (vtedy už platí - rezať len to čo je nutné). Viď... celý příspěvek >
Rezistentne odrody meruňky proti mrtvici Alfons, Beta, Gama, 30.11.2016
Čo sa týka Hargrandu - je super na zaváranie, ale ani na jedenie to nie je žiaden prepadák (samozrejme, Maďarská či Veľkopavlovická hrajú inú chuťovú ligu). Hargrand na jedenie len treba nechať poriadne dozrieť na strome. Moje hodnotenie sa týka... celý příspěvek >
Biologická ochrana rajčat proti plísni, 30.11.2016 Obsahuje fotku
Netýka sa to priamo paradajok (rajčat), ale v poslednom čísle Zahrádář-e je dvojstranový článok pána Jaroslava Roda "Stříkat, či nestříkat". Niektorí Ste ho možno čítali, pre tých ktorí nie prikladám foto celého článku. Určite je to podnet do debaty... celý příspěvek >
Rakytník, 30.11.2016
Samozrejme, môžete. IH
Admirál, 14.11.2016
Nemožno dať nejaký univerzálny návod. Niekedy sú nové prírastky optimálne čo do dĺžky a pekne sa vetvia (obrastajú budúcim plodonosným drevom). Tu rezať netreba vôbec. Ak dlhé prírastky silno rastúcej odrody skrátite NA JAR príliš (napr.o polovicu),... celý příspěvek >
Starší jabloň, 14.11.2016
Pre Petra z H.: Chcem sa ospravedlniť za tú prvú vetu môjho príspevku ("...sa treba zachovať tak..."). Nevedel som že ten strom Ste zanedbaný už "zdedili". Mňa to vždy zabolí keď vidím strom v takomto stave... Takže ešte raz - prepáčte. Ešte... celý příspěvek >
O jakou jde chorobu slivoně?, 14.11.2016 Obsahuje fotku
Určite Ste si mnohí všimli, že v tomto roku v mnohých pestovateľských oblastiach opadali listy zo stromov sliviek nezvyčajne skoro. Dnes som prečítal posl. číslo "Sady a vinice" (moje posledné príspevky sú vlastne len o tom, už len čakám obvinenie z... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 14.11.2016
Zaujímavý článok v "Sady a vinice" o protimrazových závlahových opatreniach, odborne na výške (ak to teda ako laik ktorý žiadne protimrazové opatrenia nerobí dokážem posúdiť :-). Stojí za prečítanie, na fotke je len časť z neho. IH
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika