Jarne mraziky 2016



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.173 (?)
14.11.2016 17:02
Zaujímavý článok v "Sady a vinice" o protimrazových závlahových opatreniach, odborne na výške (ak to teda ako laik ktorý žiadne protimrazové opatrenia nerobí dokážem posúdiť :-). Stojí za prečítanie, na fotke je len časť z neho. IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.80 (?), 21.5.2016 8:44

Pěkné!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 21.5.2016 9:36

Snad díky velkému osahu cukrů? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 21.5.2016 9:37

...oBsahucheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.105 (?), 21.5.2016 11:40

Taky jsem se minulý týden děsil, že co nezmrzlo v dubnu, to zničí květen, ale u nás bylo minimum +4°C.

Jinak dubnové mrazy -3°C, -3,4°C, -2°C, které proběhly průběžně ve dvou dubnových týdnech, kdy mi kvetly slivoně, třešně a hrušně, musím konstatovat, že kupodivu, přews prvotní depresi jsem nyní v květnu zjistil, že to není zase taková trgédie a že i Čačanska, něco bude mít, stejně jako Gabrovská. Ontario, Oulinská a Zelená budou mít celkem hodně atd. Nejhůř dopadl Ruth Gerstetter, protože byl po odkvětu. Z hrušek mi vydržela mrazy Clappova, ale nevydržela Alfa. Jablka bez poškození, ta mi ještě nekvetla. Budu mít i hodně třešní, mrazy je zasáhly v plném květu a přežily tedy i -3,5°C. Odrůdy neznám, jsou to starší stromy po dědovi, nějaké pozdnější chrupky. Vackova višeň mi ale pomrzla a nebude nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.162 (?), 29.5.2016 15:35
Typický, priam učebnicový obrázok mrazového poškodenia plodov jabloní, ako to vyzerá v týchto dňoch. Na foto sú plôdiky Rubinoly a Bohemie. Ivan Hlavatý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.162 (?), 29.5.2016 16:24
Na rozdiel od niektorých jabloní (viď príspevok na ktorý nadväzujem) egreše prežili mrazy úplne v pohode, napriek tomu že v tom čase už mali listy a začínali kvitnúť. Na obrázku je stromček Captivatora ako vyzeral pred pár dňami. Ivan Hlavatý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.109 (?), 18.7.2016 17:07
Plody Bohemie poškodené jarným mrazom teraz v júli vyzerajú takto (foto 1 a 2). Do suda na jablkovicu snáď budú dobré... V hornej časti koruny-vo výške asi 2 metrov- sú ale Bohemie nepoškodené (foto 3). IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.173 (?), 14.11.2016 17:02
Zaujímavý článok v "Sady a vinice" o protimrazových závlahových opatreniach, odborne na výške (ak to teda ako laik ktorý žiadne protimrazové opatrenia nerobí dokážem posúdiť :-). Stojí za prečítanie, na fotke je len časť z neho. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.162 (?), 29.5.2016 16:01
Regeneračná schopnosť stromov je úžasná. V mojom príspevku zo 7.5.3016 na ktorý nadväzujem je foto čiernej moruše s úplne spálenými listami. Dnes moruša vyzerá takto (viď foto). Úroda tento rok nebude, ale strom zdá sa prežije bez úhony. A o rok bude snáď príroda milosrdnejšia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 27.4.2016 17:25

Taky přiložím klacík. Dva aspekty. Je vcelku jedno, zda stesky na počasí nazvem šťouráním v ranách, či plakáním na rameni. Ve vysvětlujícím příspěvku MV je popis velmi racionální, ale je tu malé ale. Představme si, že cosi vysadím a těším se na úrodu. No a když by už to kýžené mělo přijít, sestřelí mi to tři, čtyři sezóny po sobě jarní mráz. Pak přijdou úvahy, zda to celé má smysl, jak dlouho ještě budu čekat a zda se někdy dočkám - času je málo, ta sezóna je rok. A jestli se na to nevykašlat, když z toho není ani malý osoh. Rozumějme, ne tuny, ale košíček dobrých plodů.  Aspekt druhý. Spíše než globální oteplování pozoruju v posledních letech jarní ochlazování. Konce zimy jsou poměrně teplé, způsobí rychlé ukončení dormance a stromy jsou nabuzené na květ. Pak pravidelně - před pár roky 6 května tuším - přijde nápor ledového vzduchu a je hotovo. Otázna zní, zda je proti tomu možná vůbec nějaká taktika. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika