Příspěvky uživatele - 232.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaké odrůdy na Vysočinu?, 5.4.2016
Veharda, Bergeron, Leskora, Leala, Pinkcot a z broskvoní snad ze zvonkokvětých Redhaven a z růžokvětých Katrin (jde mi dobře i v 520m). Velkopavlovická není vhodná, může tam spolehlivě plodit jen těsně vedle domu. Leskora a Pinkcot potřebují... celý příspěvek >
Rozkvétající broskvoně, 5.4.2016
Dneska mi na Vysočině (480 m.n.m.) rozkvetla Katrin. Zvláštní, že osluněné meruňky tam rozkvetou asi až zítra. Ve 210 m mi kvetou všechny od minulého týdne. Osobně bych jako standard ranného a pozdějšího kvetení viděl začátek rozkvétání... celý příspěvek >
Citroník, 31.3.2016
Subtropické citrusy jsou zvyklé na chladné zimování, které dokonce přispívá k lepšímu vybarvení plodů. Některé mandarinky (např. satsumy) zrají už kolem Vánoc, jiné začátkem roku a běžné pomeranče nejvíce únor/březen. Zajímavé je, že citróny často... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 31.3.2016 Obsahuje fotku
Rozkvétání meruněk je skutečně krásné. Trochu vám ho závidím. Příští týden poletím na Vysočinu, tak to snad uvidím znova. Nám teď kvetou na Balkáně hrušně a mezi opylujícím hmyzem se významně uplatní i motýli.
Určení plevele v trávníku a jeho likvidace, 29.3.2016 Obsahuje fotku
Mým nejrozšířenějším plevelem je teď medonosná "hluchavka", která dorůstá asi do 15 cm. Vůbec mi nevadí, jen bych rád věděl, jak se jmenuje. Roste mi asi na 100m2. Přikládám foto. Bude-li potřeba, přiložím i jiný detail.
Roubování angreštu, 29.3.2016
Občas se mi chytne i narašený angreštový roub. Musí však být zakrytý sáčkem a raději ve stínu.
Hlávkový salát - odolnost vůči mrazu, 29.3.2016 Obsahuje fotku
Nevím, jaká je to odrůda salátu, ale asi běžný zimní salát z vlastního osiva. Sousedka ho zasadila ven začátkem prosince. O Vánocích ho přikryla fólií a tam přečkal dvakrát 40 cm nával sněhu a teploty až minus 21 st. Zůstal přitom silně až tmavě... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 25.3.2016
Pokud jde o postřik, mám ověřeno, že postříkáním poupat je monilia zažehnaná. Infekce vstupuje bliznou, ale fungicid dokáže vcházet i jinými branami. Často cestuji mezi svými značně vzdálenými zahradami a nevěřím nikomu, že vše ošetří podle mých... celý příspěvek >
Odstranění konce věteve po očkování, 17.3.2016
Řez na čípek se po letním očkování provádí před rašením. Stimuluje vyrašení očka. Já řežu koncem února. Březnové očkovance bych doporučoval zkrátit tak po 3 týdnech, když se očko nalévá a je už přirostlé.
Jak rozmnožit keřový rybíz, 17.3.2016
Chtělo by to je hned rozsadit do řádku. Je to lepší dříve, než se vytvoří větší kořeny. Mohou se totiž při málo pečlivém přesazování poničit. Na spodním okraji řízku by teď měl být jen kalus, ze kterého kořeny vyraší hned jak se oteplí. Já jsem v... celý příspěvek >
Prosím o identifikaci, 14.3.2016 Obsahuje fotku
Děkuji za názor na "hyacint". Mám jich tam asi 20.Třeba bude některý z nich typičtější. Všechny nakvétají jako dlouhá trubka a květy jsou o něco méně dužnaté než hyacinty pěstované v bytě. Listy jsou široké asi 2,5 cm.
Prosím o identifikaci, 13.3.2016 Obsahuje fotku
Když jsme u těch úspěšných identifikací, nevíte někdo, jak se jmenují tyhle jarní trvalky?
Roubování kůru 2016, 11.3.2016 Obsahuje fotku
Taky mě překvapilo, že už vám šla ta kůra dobře oddělit. Já pro jistotu jen plátkuji nebo sedélkuji a rouby se mi docela chytají. Dneska jsem chtěl taky vyzkoušet dát roub za kůru u kvetoucí plané slivoně, ale na roubování za kůru to ještě nebylo.... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 10.3.2016 Obsahuje fotku
Petrova prognóza by se mi líbila nejvíce. Bohužel je to letos všechno poněkud dříve. Denně vídám stovky rozkvetlých meruněk a slivoní také v "podunajské nížině", ale o pět rovnoběžek jižněji (30-60 m.n.m. Bulharsko, Rumunsko). Rozkvetly v průměru o 8... celý příspěvek >
Veharda a Velkopavlovicka, 8.3.2016
U prázdné jámy výrazný rozdíl asi skutečně není. V minulosti jsem však v horší zemině kopal hluboké jámy. Pokud jsem je ještě na podzim vyplnil obohacenou kyprou zeminou, trefil jsem se pak při mělké jarní výsadbě lépe do správné výšky místa... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika