Roubování kůru 2016



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?)
11.3.2016 20:24

Taky mě překvapilo, že už vám šla ta kůra dobře oddělit. Já pro jistotu jen plátkuji nebo sedélkuji a rouby se mi docela chytají. Dneska jsem chtěl taky vyzkoušet dát roub za kůru u kvetoucí plané slivoně, ale na roubování za kůru to ještě nebylo. Tak jsem tam musel zase něco naplátkovat. Samozřejmě, plátkování u velmi silné podnože (o průměru třeba 10 cm) je asi méně vhodné než roubování za kůru.

Plátkování broskev na slivoň
Plátkování broskev na slivoň
Plátkování meruňka na slivoň po 4 týdnech
Plátkování meruňka na slivoň po 4 týdnech
Meruňka na slivoni
Meruňka na slivoni
Kvetoucí planá slivoň
Kvetoucí planá slivoň
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 236.1 (?), 10.3.2016 13:03, zobrazeno: 4899x

Dobrý den, dnes jsem narouboval slivoň za kůru - šla už pěkně odloupnout, pupeny podnože už jsou pěkně narašené při letošní slabé zimě-přdpokládám tedy, že míza už proudí. Teď mně však trochu červík vrtá, jestli jsem to neuspěchal - začínají mně i rašit uskladněné rouby v rohu zahrady, tak jsem se do toho pustil... Udělal jsem chybu, nebo už i vy zkušenější jste letos roubovali za kůru? Díky P.

(zahrada cca 400 m.n.m, Blanensko)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.133 (?), 10.3.2016 13:22

Jestli šla kůra dobře od dřeva, je to O.K. No a lepší je, když bude delší čas chladněji, než aby vyběhly teploty na 20 °C a začalo svíti sluníčko a foukat suchý vítr. Roub bude mít před rašením čas se trochu v místě uhnízdit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 10.3.2016 13:24

Myslím, že jste to uspěchal. Mně se tedy v tuto dobu kůra neloupe a i kdyby ano, rouby se mi na začátku mízy neujímaly. Myslím tedy u peckovin. Za kůru nejdřív v květu, ale lepší výsledky mám tak 1-2 týdny po odkvětu. Pokud Vám raší uskladněné rouby, tak jste je asi řezal pozdě. V prosinci nařezané v tuto dobu neraší. Každopádně se ozvěte, jak to dopadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.1 (?), 10.3.2016 13:50

Děkuji za reakce, tak to bude sázka do loterie, jestli to vyjde (jen mi nejde do hlavy, že ta kůra šla tak pěkně od dřeva). Pokud se to nechytne, zkusím to znovu po odkvětu, dle rady p. Vysloužila - tedy pokud mi vydrží rouby v trochu spícím stavu... odebíral jsem je koncem ledna, to bude asi ten problém... Každopádně dám vědět, jak to dopadá, případně požádám o nějakou radu.

P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.3 (?), 10.3.2016 21:01

Odebíral jsem nějaké třešně 12. prosince a jedna odrůda měla už na začátku února plně zelené pupeny. Ostatní odrůdy, odebírané ve stejném dni a skladované na stejném místě, ještě "spí".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 11.3.2016 20:24

Taky mě překvapilo, že už vám šla ta kůra dobře oddělit. Já pro jistotu jen plátkuji nebo sedélkuji a rouby se mi docela chytají. Dneska jsem chtěl taky vyzkoušet dát roub za kůru u kvetoucí plané slivoně, ale na roubování za kůru to ještě nebylo. Tak jsem tam musel zase něco naplátkovat. Samozřejmě, plátkování u velmi silné podnože (o průměru třeba 10 cm) je asi méně vhodné než roubování za kůru.

Plátkování broskev na slivoň
Plátkování broskev na slivoň
Plátkování meruňka na slivoň po 4 týdnech
Plátkování meruňka na slivoň po 4 týdnech
Meruňka na slivoni
Meruňka na slivoni
Kvetoucí planá slivoň
Kvetoucí planá slivoň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.1 (?), 2.4.2016 19:40

Tak je to 22 dnů od roubování, zhruba u 2/3 roubů se pupeny pěkně nalévají, myslíte že bych už poznal, že se rouby neujaly - byly by už svraštělé? Vím, že není vyhráno ani když se pupeny zazelenají, ale zdá se, že je to na dobré cestě, nebo se mýlím? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.251 (?), 2.4.2016 20:19

Zajímavé foto.

Něco jsem už narouboval ale "celý život" jsem vytačil na roubu se třemi pupeny.

Rony

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika