Veharda a Velkopavlovicka



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?)
8.3.2016 19:00

U prázdné jámy výrazný rozdíl asi skutečně není. V minulosti jsem však v horší zemině kopal hluboké jámy. Pokud jsem je ještě na podzim vyplnil obohacenou kyprou zeminou, trefil jsem se pak při mělké jarní výsadbě lépe do správné výšky místa štěpování. Zemina obohacená kompostem potřebuje v hluboké jámě určitý čas, aby sedla na rozumnou úroveň. Obnoví se tím zřejmě i kapilární trasy, což by mohla být další výhoda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 3.3.2016 12:08

Ono to asi bude jedno - hlavně, aby se kryla doba kvetení obou odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 3.3.2016 12:41

 V našem kraji se meruňky v okolí běžně nepěstují. Třebaže jsem opylovače nikdy neřešil, násada plůdků je vždy velká a spíš vyžaduje probírku. Limitujícími faktory růstu stromu a úrody vidím tři: Těžkou půdu, moniliový úžeh a hlavně - jarní mrazík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.220 (?), 7.3.2016 21:59

Mám ešte jednu doplňujúcu otázku. Z dvôvodu obavy z vypredania mnou vybraných odrôd som stromčeky objednal cez vikend. Očakával som že mi stromčeky dovezú až po 15. 3. kedy sa oficiálne začína v škôlke jarný predaj. Dnes mi však volal predajca, že mi stromčeky zatra dovezú. Momentálne však u nás je strašné počasie, skoro v kuse prší, zem je rozbahnená a neviem si celkom predstaviť výsadbu v takýchto podmienkach.

Bude lepšie ak stromčeky doma uskladním kým sa aspoň trocha neumúdri počasie, alebo to mám predsa len vysadiť? V prípade uskladnenia, by som ocenil rady ako na to, aby som stromčeku čo najmenej ublížil.

Ďakujem, Marek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 203.82 (?), 7.3.2016 22:22

Ja by som ich vysadil. Pri uskladnení aj tak ich treba dať do pôdy, tak už je to jedno, keď ich normálne vysadíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.220 (?), 7.3.2016 22:38

Ja som skôr myslel niečo ako mokré piliny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 7.3.2016 22:43

Jestli máte od podzimu vykopané jámy, do nich navezenou vylepšenou zeminu kompostem, pak můžete stromky zasadit, i když je blátivo. Pokud se chystáte jámy teprve kopat, tak bych s tím počkal, až se počasí umoudří. Stromky bych prozatím zahrabal šikmo kořeny a spodní částí kmínku do kypré půdy - třeba do záhonu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.220 (?), 8.3.2016 1:02

Smiem sa spýtať, v čom je rozdiel medzi jamou vykopanou na podzim a na jar? Myslel som že sa to robí kvôli lepšiemu zavlaženiu pôdy. To je však v mojom prípade bezpredmetné, vody je všade dosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 8.3.2016 8:13

Rozdíl v podstatě minimální. Nějaké to zvětrání spodiny nehraje roli. Ale v tuto dobu se v blátě jámy blbě kopají. Že by byla podzimní jáma líp zavlažená, to mi jaksi nedává smysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.220 (?), 8.3.2016 13:42

Niesom si istý, ale zdá sa mi že som čítal, že je dobré v zime do vykopanej jamy nahádzať sneh, čo pomôže v prípade suchej jari.

Ale ďakujem za cenné rady, :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 8.3.2016 19:00

U prázdné jámy výrazný rozdíl asi skutečně není. V minulosti jsem však v horší zemině kopal hluboké jámy. Pokud jsem je ještě na podzim vyplnil obohacenou kyprou zeminou, trefil jsem se pak při mělké jarní výsadbě lépe do správné výšky místa štěpování. Zemina obohacená kompostem potřebuje v hluboké jámě určitý čas, aby sedla na rozumnou úroveň. Obnoví se tím zřejmě i kapilární trasy, což by mohla být další výhoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika