Citroník



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?)
31.3.2016 20:47

Subtropické citrusy jsou zvyklé na chladné zimování, které dokonce přispívá k lepšímu vybarvení plodů. Některé mandarinky (např. satsumy) zrají už kolem Vánoc, jiné začátkem roku a běžné pomeranče nejvíce únor/březen. Zajímavé je, že citróny často plodí na etapy (ne všechny plody v jednom termínu). Ale pozor. Tropické citrusy (obecně limety, lajmy, grepfruity a pomela) nevyžadují tak chladné zimování, ale na naše poměry nesplnitelné světelné podmínky. Je to jednak mnohem delší zimní den než u nás a kratší ten letní. Ale hlavně vyšší zimní intenzita světla. Tropické citrusové plody jsou často zralé, ikdyž jsou zelené. Samozřejmě, mezi citrusy je více odrůd (a vlastností) než např. mezi jabloněmi. Zkušení pěstitelé znají i triky jak zalévat a nezalévat, abych posunul sklizeň na dobu s lepší cenou... Lidé ze subtropů nám často závidí to, co máme my ("u nás nic neroste, akorát ty blbé citróny...").

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 255.186 (?), 8.7.2009 20:17

ja zalívám podle toho jak si vzpomenu... a musím říct že se jim dalří dobře... světla sice nemají moc ale podle mě se jim daří dobře... mají velké listy a už sou celkem vysoké... jeden má 30cm a druhý 22cm...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 253.29 (?), 8.4.2009 9:47

dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda někdo nevíte jaký postřik zvolit, nebo co dělat, když mi citronovník napadla plíseň.I listy usychají a opadávají, skoro už tam žádné nezůstali, ale začaly vyrážet další kvítka.Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.4 (?), 30.3.2016 11:15


Zdravím všechny citrusáře. Na podzim jsem koupila poncirus trifoliata (doufám, že píši správně) má asi 20cm. Přesadila jsem do většího květináče. Už raší nové listy. Jsem v pokušení vysadit ho ven do volné půdy a kolem něj udělat malý foliovník. Zvlád by to? Ještě mám dotaz na limetku. Zimovala jsem ve světné chladné místnosti, ale zdá se, ža se jí to moc nelíbí. A kam příští zimu s letošnímy pomely. Ty jsou myslím s tropů, mám je tedy mít raději na zimu v bytě? H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.254 (?), 30.3.2016 12:04
Trifoliata rastie voľne v prírode aj u nas. Mráz mu nevadí. Inak citrusy zimovat v chlade a svetle cca 5-12 stupňov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.4 (?), 31.3.2016 11:10

Mam 2 citrony z pecky metr vysoké 2 malé limetky (kupovaná a řízek). Přes zimu jsou ve verandě 8-12stupnů.  Zatím co citrony prospívají limetky opadávají. Tak mi napadlo jestli na tom pomela nebubou obdobně. Že trifoliata v propustné půdě snese -20 vím. Mě jde spíš o to, co tomu řeknou ty nové výhony. Kvůli odolnosti vůči mrazu jsem si ho pořídila.  H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 31.3.2016 11:44

No ale když to máte přes zimu v té chladné verandě, kdy vám dozrávají citrony?  Nám obvykle doma dozrávají až během zimy, někdy koncem, třeba nyní máme citrony které už brzy dozrají a to na stromku byly už na podzim, když jsem ho dával domů. Pochybuji, že kdybych se spolehl na to že citronky dozrají během léta a nedal je na zimu do tepla, že bych se dočkal nějaké úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 31.3.2016 20:47

Subtropické citrusy jsou zvyklé na chladné zimování, které dokonce přispívá k lepšímu vybarvení plodů. Některé mandarinky (např. satsumy) zrají už kolem Vánoc, jiné začátkem roku a běžné pomeranče nejvíce únor/březen. Zajímavé je, že citróny často plodí na etapy (ne všechny plody v jednom termínu). Ale pozor. Tropické citrusy (obecně limety, lajmy, grepfruity a pomela) nevyžadují tak chladné zimování, ale na naše poměry nesplnitelné světelné podmínky. Je to jednak mnohem delší zimní den než u nás a kratší ten letní. Ale hlavně vyšší zimní intenzita světla. Tropické citrusové plody jsou často zralé, ikdyž jsou zelené. Samozřejmě, mezi citrusy je více odrůd (a vlastností) než např. mezi jabloněmi. Zkušení pěstitelé znají i triky jak zalévat a nezalévat, abych posunul sklizeň na dobu s lepší cenou... Lidé ze subtropů nám často závidí to, co máme my ("u nás nic neroste, akorát ty blbé citróny...").

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 1.4.2016 11:03

Limetka měla 2 plody o velikosti vl. ořechu. Citrony zatím neplodí jsou z pecky a mají 7 a 11 let. Teplota plodům nejspíš navadí. Hnad vedle mám fík a ten nasazuje od vánoc. Co pupen to plod. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 3.11.2018 17:22

letos mám dva keře s pomeranči ještě venku. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 3.11.2018 17:28

a ještě dnešní foto, Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika