Jak rozmnožit keřový rybíz



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?)
17.3.2016 19:47

Chtělo by to je hned rozsadit do řádku. Je to lepší dříve, než se vytvoří větší kořeny. Mohou se totiž při málo pečlivém přesazování poničit. Na spodním okraji řízku by teď měl být jen kalus, ze kterého kořeny vyraší hned jak se oteplí. Já jsem v lednu zapíchl do země svazek meruzalky a před týdnem jsem na několika rostlinách měl už pěticentimetrové kořeny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 17.3.2016 19:05

Prosím, můžete někdo poradit, co dál s řízky rybízu? V září jsem napíchala do květináče několik asi 20cm dlouhých konců větviček (vrcholy jsem nezaštipovala) a nechala jsem je venku až do dneška. Pupeny začínají rašit, je dobrý čas je přesadit na záhon? Mám řízky ještě nějak upravit před výsadbou?  Taky jsem zahřížila pár větviček do země, už s nimi mám něco dělat? Děkuji moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 17.3.2016 19:47

Chtělo by to je hned rozsadit do řádku. Je to lepší dříve, než se vytvoří větší kořeny. Mohou se totiž při málo pečlivém přesazování poničit. Na spodním okraji řízku by teď měl být jen kalus, ze kterého kořeny vyraší hned jak se oteplí. Já jsem v lednu zapíchl do země svazek meruzalky a před týdnem jsem na několika rostlinách měl už pěticentimetrové kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 17.3.2016 20:02

Zítra je dám na záhon - mají být šikmo celé v zemi, jen horní pupen venku? Nebo stejně hluboko jako teď? A ty zahřížené už taky oddělit od matečné rostliny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.181 (?), 17.3.2016 23:32

Klidně je můžete dát na konečné stanoviště - šikmo do země, horní pupen venku. Vyrazí větvičky i z pupenů pod ůrovní země.

Hříženci - pokud jste hřížila loni, je lépe ještě rok počkat.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 20.3.2016 13:22

Moc dekuji. Jsou to rizky naseho stareho ruzoveho rybizu, chtela jsem se vyhnout deleni kere. Ale na podzim se ma kopat kanalizace, stejne bude muset ven, tak ho asi podle Vaseho navodu vyse rozdelim. To obryti si jeste dokazu predstavit, ale kdo ten ker rozsekne, to teda nevim. Ujmou se delence i na podzim? Zasypava se necim secna rana jako treba u begonii? Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 20.3.2016 14:28

Rozseknutí tupým rýčem může být namáhavější a méně přesné. Pokud si na to netroufnete, položte na kořen vyrytého keře ostří sekyrky a ťukněte na sekyrku kladívkem. Odsekávejte kousky s rozvětvenými kořeny a pak zkraťte větve. Kořeny se někdy dají rozstřihnout i dvojručními zahradními nůžkami nebo i pilkou. Mělo by se ujmout všechno i bez ošetření sečné rány (od listopadu do března za bezmrazého počasí). Do jámy k sazenicím přidejte trochu kompostu, v těžké zemině třeba i trochu písku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.210 (?), 5.5.2016 14:42

..staci ohnut konarik k zemi a zasypat zeminou, po case zakoreni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika