Příspěvky uživatele - 221.3

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak koření asijská hrušeň?, 1.11.2013
Strom kabelu určitě neuškodí. Ono kořenění není dáno tím, jestli je nahoře asijská nebo evropská hrušeň, či cokoliv jiného, ale podnoží. A ta může být v tomto případě buď kdouloň nebo hrušeň. V takovém místě by se dařilo lépe spíše ovocným... celý příspěvek >
Hnůj a dusíkaté vápno, 22.10.2013
Nemělo by to vadit, každé přijde do jiné vrstvy zryté půdy, hnůj by už měl být částečně biologicky zpracován na funkční humus. Dusíkaté vápno není agresivní jako třeba pálené, jen počítejte s obsahem dusíku v něm do celkové bilance potřeby živin a s... celý příspěvek >
Nová odrůda broskvoně, 22.10.2013
Vazba na řetězce mi vůbec na mysl nepřišla. Měl byste naději u přímých prodejců, u lidí, kteří prodávají na trzích, nebo přímo ze sadu, zahrady, dvora, u lidí, kteří provozují kombinaci ubytování a požitků, pěstují ovoce za specifických podmínek... celý příspěvek >
Nová odrůda broskvoně, 22.10.2013
Také jsem měl (a mám) pěkný semenáč. V místě kde je, téměř netrpí kadeřavostí, broskvička pěkná, chutná, zraje zhruba stejně jako Earlyglo. Nechal jsem ho naočkovat pro srovnání s jinými v Lednici. A tam se srovnal do řady jak v citlivosti na... celý příspěvek >
Kdy a čím hnojit, 21.10.2013
Něco na tom bude, stromy mají kořeny hlouběji, možná tam ten dusík dojde akorát včas. Ale pokud hnojíte na trávník, a máte ho ve stavu bez provzdušnění či podobného zásahu, dusík zpracovávají bakterie měnící tu odumřelou zelenou hmotu (v ní... celý příspěvek >
Výsadba ovocných keřů, 21.10.2013
Hnůj a kompost dodává krom živin, humusu na různém stupni rozkladu i bakterie a další organizmy, rostlinám přátelské látky. Čerstvý (méně již rozložený) hnůj má v sobě i další ingredience, podle toho od jaké kategorie hosp. zvířectva... celý příspěvek >
Pohnojit ještě teď kanadské borůvky?, 21.10.2013
Piliny, hobliny, štěpka, drcená kůra jsou vhodný mulč na záhon s borůvkami. Stačí vrstva okolo (do) 5 cm. Piliny a hobliny bývají i po slehnutí světlé, brání většímu zahřívání záhonu, neproduktivnímu výparu vody. Lepší je... celý příspěvek >
Co je to za keř?, 8.10.2013
Ona by se spíše mohla jmenovat kořenatka. Zakoření každý výhon, který pár dní leží na vlhčí zemi. Jde ze řízků snadno, jak z dřevitých píchaných na jaře, tak z polodřevitých během sezony. Nezkoušel jsem to, ale myslím, že by zakořenil i proutek... celý příspěvek >
Co je to za keř?, 8.10.2013
Koukněte se na Stephanandra (korunatka), podle zkratky nejspíše incisa.
Tmavá mutace Rubínu s názvem Dark Rubín, 3.10.2013 Obsahuje fotku
A ještě jedna Bohemie u "kůlu".
Tmavá mutace Rubínu s názvem Dark Rubín, 3.10.2013 Obsahuje fotku
V Životicích mají stromky roubované nebo očkované hodně vysoko nad zemí, to běžně ve školce nebo u obchodníka neseženete. Byly to nejspíše první výsadby Rubínů na štíhlém vřetenu. Přikládám foto od pana Thoře - Gold Bohemia na... celý příspěvek >
Čičorka a další jedovaté rostliny v píci, 2.10.2013
Bohužel, zhruba před třiceti roky jsme se učil, že ne všechny pryskyřníky mají tuto vlastnost. Pryskyřník prudký je podle zkušeného kantora, který nás chov učil jedovatý i po usušení. Škoda, že jsem se tehdy nezeptal na další rostliny.   
Něco jako švestka, 20.9.2013
Je to hůř nafocený, ty plody měly opravdu tvar zužující se k oběma koncům. Když jsme o ní s tím německy hovořícím pánem mluvili, ptal jsem se jak ta "švestka" chutná. Jestli to chutná jako Zwetschke nebo Pflaume. A chutná to jako die... celý příspěvek >
Něco jako švestka, 19.9.2013 Obsahuje fotku
V Hradci bylo o víkendu mezinárodní povídání o ovoci. Z Rakouska tam přivezli něco, co vypadá jako švestka, ale chutná to jako bluma. Byla tam i adresa školky...
Rozmnozovani ostruzin, 10.9.2013
Jestli je to někde, kde by to pohřížení ploskovickým nevadilo, je to lepší spíše než sázet špičku do země, do květináče. Pokud budete chtít sázet řízky - udělejte to teď a vemte jich raději víc (dvou až tříočkové a tu špičku pětiočkovou. U... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika