Příspěvky uživatele - 221.3

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Samice se nechtějí nechat připustit, 9.5.2013
Vždycky vycházelo dát jim pár dní po sobě kousek celeru nebo petržele a při každém krmení je poplácat po zádech. Známý (chovatel) říkal, že se tím poklepem "spustí hormóny" a třetí či čtvrtý den je samice připravená, vcelku... celý příspěvek >
Prosím o určení kytiček, 7.5.2013
Pokud nebudou mrazy jako vloni, stačí dát na rostliny na tu chladnou noc vědro, nebo lahev od okurek (4l), popřípadě pod ten kryt přidat "petku" s teplou vodou. Trojka je podle mě Cuphea. Dvojka a čtyřka jsou řazeny do rodu Helichrysum.... celý příspěvek >
Je to pilatka?, 6.5.2013 Obsahuje fotku
Hledal jsem biologii pilatky a nejvíce je v Blattný, Starý, Nedomlel: Choroby a škůdci ovocných rostlin. Kousek z toho jsem ofotil. Podle toho žere v době od poupěte až po malé plůdky. Pokud to pilatka není, opravdu bych to shrnul jako... celý příspěvek >
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 6.5.2013
Právě Euparen (tolyfluanid) je problém. Byl fajn do jahod, do révy, na maliník. Z evropského trhu zmizely barvy na dřevo, ve kterých byl - nebo spíše zmizel z barev a byl nahrazen jiným fungicidem. A to byly barvy na mrtvé... celý příspěvek >
Škůdci na jalovci, 6.5.2013
Před týdnem vyšel Zahrádkář s rozsáhlým článkem o rzi i o jalovcích, které napadá a které ne. Je tam toho víc. Taky jsem tam četl, že rez potlačuje i síra. Tak možná dík odsíření kouře z elektráren máme vedle padlí na angreštu i tu rez na... celý příspěvek >
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 6.5.2013
Přednáška zajímavá i z pohledu zákazníka. Aspoň víte, co vás čeká, když kupujete plody jahod z ciziny. Dříve jahody v balení začaly plesnivět už druhý či třetí den po závozu, teď kolikrát vydrží i pět dnů. Občas se používá i "jonizace",... celý příspěvek >
Kiwi arguta, 6.5.2013
Podle více zdrojů stačí jeden samec na pět samic. Kdyby byly samice od sebe jen metr, je ta poslední od té první pět metrů (při větší vzdálenosti výsadby i více), mělo by to teoreticky stačit. I když ve výsadbě více rostlin je vlastně za... celý příspěvek >
Je to pilatka?, 6.5.2013
Pilatka to může být, ty květy nejsou popálené ale "požrané". Pilatka klade vejce do květu. Malá larvička se na jeho základech poprvé napase a přeleze na další. Obyčejně si toho všimneme, když jsou vyžrané dírky v malinkých plůdcích, na květy se... celý příspěvek >
Neplodící Josta a černý rybíz, 29.4.2013
Mám spíše obrácenou zkušenost. Plody na dvouletém až čtyřletém dřevě u černého rybízu (poté odstranění). U Josty jsme dělával v srpnu letní řez u nových výhonů (cca o 1/3), kvetly spolehlivě a bohatě už další rok. Zmlazení u... celý příspěvek >
Neplodící Josta a černý rybíz, 26.4.2013
Neplodí proto, že nekvetou (pomohlo by nejspíše přihnojení P, K, hnojivo se stopovými prvky) nebo proto, že květy opadají (poškození jarním mrazíkem zejména poslední dva roky, nebo chybí opylovač). Keře koupené nebo od někoho (jestli jsou od... celý příspěvek >
Mahalebka, 17.4.2013
zkusil jste se zeptat v Zahradnictví Jiří Hruška - ovocné a okrasné školky Velim?
Kiwi arguta, 17.4.2013
Arguta má ráda vlhčí substrát, kyselý, ta kombinace by byla vhodná. Nekoření moc hluboko, tam kde by hrozilo vysychání substrátu je vhodný mulč.  Samce a samici byste těsně vedle sebe dát neměl, samec by mol přerůstat a samici... celý příspěvek >
Nepoléhavý hrách, 16.4.2013
Zkuste se podívat na dřeňovou (=k vylupování zelených zrn) odrůdu Kudrnáč, ta se tak označuje. mezi hrachy jedlými (na vaření) je těch "afyla" či bezlistých odrůd více.
Co je to za odroda azijskej hrusky, 12.4.2013 Obsahuje fotku
Na google Nashi `Naddel Pear´ zaoblený plod, "jablkovitý tvar", zelenožlutý, bez rzivosti, šťavnatý, sladký, zralost  (sklizňová?) od konce srpna do začátku září, vitální, zdravý růst.
Poraďte: Kam sázet, 11.4.2013
Děkuji, ale už se stalo. Chtěl jsem zůstat při zemi. Snad mi něco zůstane, co by nežrali ptáci. Vybíral jsem k chorobám spíše odolnější odrůdy. Koukal jsem co mají lidé kolem - Krystal. A když je Iljičevskij raný, měl by být dost brzo. Polar by... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika