Příspěvky uživatele - 221.3

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?, 18.6.2013
pro host 239.12 Ohledně Roundupu: Vedle úletu je pravděpodobnost fummigace za vysokých teplot. Při nízké dávce může rostlinu "jen" přiotrávit, zastavit její růst. Časem to vydýchá. v 90.letech se zkoušel Roundup na retardaci trávníků. Nízká... celý příspěvek >
Faves a fazole, 14.6.2013 Obsahuje fotku
Ještě bob v květu
Faves a fazole, 14.6.2013 Obsahuje fotku
Ten Faves bude s hodně velkou pravděpodobností (99 a více %) zahradní bob. Roste dobře, nepne se. Existuje i dost receptů na jeho přípravu. Keříčkové fazole jsou odolnější k chladnu a mokru. Ty tyčkové přesejte, za měsíc už nic nevyleze... celý příspěvek >
Kiwi nekvete - nerodí, 14.6.2013
    Kvete obrost na vyzrálých loňských výhonech. Je lepší keř probrat, aby byl řidší, nebo výhony rozložit na drátěnce, aby si nestínily. pak dobře vyzrají. Letos jsem rouboval samce a protože to je vyzrálý výhon,... celý příspěvek >
Hlosina uzkolista, 14.6.2013
Možná jde o různé ekotypy. Jednou jsou plody v popisu do centimetru, jindy větší. Na mouku zralé a sušené, přímo na jídlo a zpracování nejspíš dříve, před plným vyzráním. Zralé opravdu nejsou nic moc. Ale když si vezmu, že lidé dříve... celý příspěvek >
Luna - problem, 14.6.2013
Na tom stromku je podle fotky jen pár větviček, které prorůstají. Možná to byla opravdu reakce na tu vysokou násadu, pozdní redukci. Ona by měla být v tuto dobu možná 14 dnů před sklizní a možná se dlouho snažila "utáhnout" příliš... celý příspěvek >
Třešeň nebo sladká Višeň - hledám vhodnou odrůdu, 11.6.2013
Pokud jde o Královnu Hortenzii, je to odrůda cizosprašná, na višně velmi bujně rostoucí. Třešňovišeň je hezký patvar, ale spíše by měla být višeň skleňovka. Bývá okolo začátku prázdnin, luxusní ovoce, opravdu sladká višeň. Z třešní jsou nakyslé... celý příspěvek >
Třešeň nebo sladká Višeň - hledám vhodnou odrůdu, 11.6.2013 Obsahuje fotku
Dík Petře, přišel jsem mezi lidi, kteří znaj, tak jsem zachovával uctivý odstup. I u mě Rivan dost praská a hnije, na té druhé třešni nejsou praskající plody vidět. Ještě pro srovnání další dvě odrůdy. Rychlice a nejspíše Kaštánka. V době, kdy u... celý příspěvek >
Podestýlání jahod proti plísni, 7.6.2013 Obsahuje fotku
Dík, těch 14 dnů je u révy. To je tak, když člověk nečte to co má. Ta sláma pomáhá i proti mnohonožkám. Když leží jahoda na zemi, má zejména když je vlhko, na špičce malou dírku a uvnitř bývá někdy i deset a více mnohonožek. A když si nevšimnete a do... celý příspěvek >
Podestýlání jahod proti plísni, 5.6.2013
Nastýlám slámu. Nevím jestli kvůli plísni, spíše aby jahody byly čisté. Také má sláma dík své barvě pomáhat červenání odrůd, které mívají dlouho zelenou špičku. Letos mi slámu voda dost spláchla, ale tam kam jsem jí před dešti dával tam jsou... celý příspěvek >
Plodový myrobalán, 29.5.2013
Mezi okrasnými formami jsou pestrolisté formy i ty s tmavým listem. To jsou nejčastěji P. cerasifera Nigra a P. c. Atropurpurea (někdy též Pissardii). Ta posledně jmenovaná mívá plody, ale stromy nebývají nijak nabalené. Tmavé... celý příspěvek >
Jahody ze semen, 23.5.2013 Obsahuje fotku
Raději nechte u každé rostliny jednu či dvě mladé rostlinky a ostatní vyštipujte. Mělo by to další odnožování zbrzdit. Pokud je budete štípat všechny, rostlinu to oslabí víc než ty dvě zazenice (cukry si pro růst vytvoří samy a jakmile zakoření,... celý příspěvek >
Čičorka a další jedovaté rostliny v píci, 17.5.2013
To je právě ta potíž. Jestli se králíci intuitivně vyhnou jedovatému v seně, protože ani normálně nežerou všechno. Pokud jde o pryskyřníky, všechny jsou jedovaté čerstvé, ale v seně některé jedovatost ztrácejí a je tomu tak i u... celý příspěvek >
Nerozkvitnute kvety na ribezlach, 13.5.2013
Jestli to nebude začátek zvratu černého rybízu. Kopíruji: Počáteční projevy jsou málo nápadné, nemoc se často pozná až za několik let, kdy postižené keře nebo stromkové tvary málo rodí nebo nerodí vůbec. Nakažené keře pučí a kvetou asi o deset dní... celý příspěvek >
Čičorka a další jedovaté rostliny v píci, 9.5.2013
    Čičorka jepro člověka jedovatá rostlina, nevíte jestli je jedovatá i pro králíky (sušená?), nebo se jí umějí vyhnout? Na loučce, kde dělám seno se objevuje a nejsem si jistý, jestli jí všechnu při sekání z trávy... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika