Příspěvky uživatele - 54.114

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
První broskvoně dozrávají, 2.8.2013
Tak chci jen poopravit informaci o neodlučitelnosti pecky u odrůdy Luna - právě jsem se vrátil... ne z hradu ne, ale ze sadu, kde jsem sklidil další plody této bělomasé odrůdy. Za těch 5 dní plody ještě více vyzrály a teď jsem zjistil, že se zralostí... celý příspěvek >
První broskvoně dozrávají, 30.7.2013
Ne, ne, pane Petře, bohužel nejsem jejím pěstitelem, ale mám od majitele povolení vstupu do jeho zanedbaného a již odumírajícího sadu, kde se mj. tato odrůda nachází. Ale pokusím se jí letos naočkovat.
První broskvoně dozrávají, 28.7.2013 Obsahuje fotku
Tak jsem se dneska toulal starým, odumírajícím broskvoňovým sadem a krom ještě nezralých odrůd RH a SH, jsem sklidil nějaké ty plody odrůdy Luna (velice chutné) a objevil jsem ještě tři živé stromky neznámé odrůdy s již skoro přezrálými plody a... celý příspěvek >
Praskání plodů, 28.7.2013
Ten kaolín vzpomínali pamětníci, ale podle mě to byl velký hliník, protože 20 km odtud je bývalý kaolínový důl a je to trochu něco jiného - to jen pro doplnění. K té aplikaci - od jara do cca konce června jsem provedl čtyři aplikace - postřik na... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 27.7.2013
Kašlu na AMS-SET přímo lokality, kde se zahrada nachází - signalizace obaleče švestkového se mi zdála dost opožděná, tak jsem ošetřoval cca 10 dní před AMS-SET termínem, a i to vypadá, že bylo pozdě - obaleči mají žně. Příště se budu řídit např.... celý příspěvek >
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 27.7.2013
Před chvílí jsem trhal a baštil již zralé Redhaven - pěkně vyzrálé.
Nejaromatictejsi odruda, 25.7.2013
Tak i v místě bydliště (360 m n. m.) se už sklízí VP a teď jsem měl možnost ochutnat pár kusů úrody od místních - poklekám a klaním se až k zemi - VP nepřekonatelná, zvláště letos. Je to opravdová meruňková královna chuti.
Nejaromatictejsi odruda, 20.7.2013 Obsahuje fotku
Tak dnes jsem sklidil část úrody (spíš úrodičky - toho, co zbylo z vymrznutí a špatného odkvětu) Bergeronu, který ohromě rychle během pár dní dozrál. Díky menšímu počtu plodů jsou tyto dost velké (průměrná hmotnost 130 g) a chuťově jim teplo a slunko... celý příspěvek >
Nejaromatictejsi odruda, 18.7.2013
Petře, jak by jste letos chuťově porovnal Leskoru s Radkou?
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 14.7.2013
To je fofr! U nás předevčírem na 100% počátek kladení 1. generace.
Roubování, 14.7.2013 Obsahuje fotku
Tak problém jsem řešil tak, že jsem zmenšil transpirační plochu, tzn. zkrátil narostlé výhony cca o polovinu. Za týden bylo vidět, že se roubovanci docela vzpamatovaly a dnes už opět raší z pupenů nové letorosty. Ale během této "záchrany" se na... celý příspěvek >
Roubování peckovin za kůru, 14.7.2013
Kopulací roubuji docela často - brzy na jaře (přelom února a března) z roubů odebraných v prosinci a "uskladněných" volně v půdě. S narašením není problém.  Tyto za kůru roubované slivoně jsou spíš na vyzkoušení nových odrůd - když se... celý příspěvek >
Prosychání listů, 14.7.2013
Možná za tím stojí nedostatek hořčíku.
Roubování peckovin za kůru, 13.7.2013 Obsahuje fotku
Pane Paľo, rouby jsem si nechal poslat z VŠÚO - byly pěkné, silné, nenarašené (byť díky "kvalitní" službě České pošty ležely 4 dny v jejich skladu). Rouboval jsem klasickým způsobem za kůru, sáčky jsem nedával. Během 10 dnů začaly rouby rašit a... celý příspěvek >
Nejaromatictejsi odruda, 7.7.2013
Meruňky jsem loni sbíral po deštích na chodníku cestou do práce - takže byly. Ani na Moravě (Ořechov), což je tedy příznivá pěstitelská oblast, byla u kamaráda úroda veliká, ale o kousek dál nebylo nic. To je asi ten paradox chladnějších poloh (jako... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika