První broskvoně dozrávají



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.114 (?)
2.8.2013 20:19

Tak chci jen poopravit informaci o neodlučitelnosti pecky u odrůdy Luna - právě jsem se vrátil... ne z hradu ne, ale ze sadu, kde jsem sklidil další plody této bělomasé odrůdy. Za těch 5 dní plody ještě více vyzrály a teď jsem zjistil, že se zralostí plodů se mění i odlučitelnost pecky od dužniny - pro pokus - ze šesti vybraných zralých (měkčích) plodů šla u pěti plodů pecka dobře (čistě) oddělit od dužniny, u jednoho plodu se pecka oddělila s částí dužniny. U tvrdších plodů je pecka neoddělitelná.

Toto mě docela potěšilo ač pomologické popisy uvádí u této odrůdy pecku neodlučitelnou. Jinak chuť plně vyzrálých plodů je stále velice dobrá a objevuje se více či méně krvavá svrchní část dužniny přecházející do "bílého" masa plodu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 1.8.2013 21:20

Ono to nie je tak celkom pravda, kazdy rok v jeseni chodim do zahradneho centra u nas v Bardejove, a viacej rokov po sebe som tam videl tuto odrodu, v jeseni si ju asi kupim.

Myslim ze ju na broskynovom semenaci "vyraba" aj ovocna skôlka Sabinov, posielaju aj na dobierku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.41 (?), 3.8.2013 11:51

Ak ju u Vás majú tak si ju určite kúpte, nebudete ľutovať, je veľmi chutná. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 194.76 (?), 3.8.2013 18:22

Spomedzi skorých bielomäsých odrôd, aké boli v tých časoch pestované- Amsdenova, My Flower, Primisima Delbard..., je Luna najkvalitnejšia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.18 (?), 7.8.2013 8:31

No, jestli si koupíte a budete přesazovat broskev na podzim, nejspíš vám do jara uhyne. Přesazování broskvoní je nejvhodnější na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.114 (?), 2.8.2013 20:19

Tak chci jen poopravit informaci o neodlučitelnosti pecky u odrůdy Luna - právě jsem se vrátil... ne z hradu ne, ale ze sadu, kde jsem sklidil další plody této bělomasé odrůdy. Za těch 5 dní plody ještě více vyzrály a teď jsem zjistil, že se zralostí plodů se mění i odlučitelnost pecky od dužniny - pro pokus - ze šesti vybraných zralých (měkčích) plodů šla u pěti plodů pecka dobře (čistě) oddělit od dužniny, u jednoho plodu se pecka oddělila s částí dužniny. U tvrdších plodů je pecka neoddělitelná.

Toto mě docela potěšilo ač pomologické popisy uvádí u této odrůdy pecku neodlučitelnou. Jinak chuť plně vyzrálých plodů je stále velice dobrá a objevuje se více či méně krvavá svrchní část dužniny přecházející do "bílého" masa plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.63 (?), 2.8.2013 21:10

...ked budete zavarat tvrdsie plody sa natrapite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 15.7.2014 12:19

Letos ve starém sadu již dozrála velmi aromatická a voňavá bělomasá Luna. Bohužel po letošních jarních mrazech vychází jeden plod tak na 20 stromů. Takže úroda prakticky nulová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.7.2015 11:02

Nepravá Dixired letos postrádá charakteristické tygrování. Společně s ojediněle dozrálou Favoritou mají plody tu moji oblíbenou koncentrovanou navinule sladkou broskvovou chuť, stejně jako tomu bylo u nektarinky Tena. Samozřejmě je nepravá Dixired zcela neodlučitelná od pecky.

nepravá Dixired
nepravá Dixired
nepravá Dixired
nepravá Dixired
nepravá Dixired
nepravá Dixired
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 27.6.2017 18:04

První zrající žlutomasou broskví bude tady u mě pravděpodobně nadějný EARLYCREST koupený v Kruhu u Jilemnice, stejně jako "falešná" Rubista. Taky je možné, že se ukáže vůči mrazu v květu stejně neodolný jako Springcrest. V loni dozrál jediný plod Earlycrest ještě před Springcrest. Letos přežil taky jen jeden. Na Springcrest žádný. sad

Earlycrest
Earlycrest
Fenix
Fenix
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KarelJM - (33) - 16.244 (?), 12.7.2017 22:49

Zdravím broskvové nadšence. Po návratu s Chorvatska jsem se zaregistroval na tomto fóru a přidávám fotky zralého Sprincrestu.Broskve menší, ale poměrně chutné.

Falešná nektarinka Tena je asi Favorita moretiny(nebo Harbinger), také dozrála, ale tu jsem nefotil. Kvalita fotek není dobrá foceno z mobilu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika