Příspěvky uživatele - 131.15

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Proč mi nechytají víčka?, 31.7.2014
Sice o rok později, ale neodpustím si to, je to častý dotaz :) Na křivku se díváte "zespoda", tedy od osy x, v tomhle pohledu je konkávní křivka skutečně "dutina". Na zrcadlo se díváte ze strany kam odráží. Takže také u konkávního hledíte do... celý příspěvek >
Hortenzie, 19.8.2013
Dobrý den, dostala jsem darem bílou stromkovou hortenzii ale jsem hortenziový začátečník a moc nevím co s ní. Měla by prý dokázat přežít zimu venku. Máte s tím někdo zkušenost? A jak ji stříhat? Na zahradě mám dost sucho, myslíte že to bude snášet?... celý příspěvek >
Jak sázet česnek, 13.6.2013
Já to určuju podle schnutí listů, jak je víc než půlka listů žlutá a suchá, vytahuju. Zákeží taky na počasí, za vhlka vytahuju raději dřív než později
Gloxinie - uhnívají nebo co, 12.6.2013
No, kdyby to náhodou někdo někdy řešil, napíšu sem své vlastní poznatky získané praxí. Nechat hlízu zatáhnout je blbost, vždycky mi nakonec uhnila nebo uschla a nic z toho nebylo. Jednu hlízu jsem chovala skoro rok a nakonec taky zašla Naopak je... celý příspěvek >
Vysokým rajčinám netreba odstraniť aj nejaký list?, 10.6.2013
Mě doma učili protrhávat, ale pocházím z kopcovité vlhčí oblasti. Teď žiju v Brně kde je spíš sucho a omezuju se na otrhání nebo zakrácení spodních listů aby se nedotýkaly země, jinak nechávám tak. Plíseň nemívám, takže to asi dělám dobře. Pokud bych... celý příspěvek >
Povadlé okurky, 4.6.2013
Nic si z toho nedělejte, mě z cca 60 sazenic zustalo na zahoně 5 a ty maji misto listu jen pletivo... Takže vysevam znova. Dost mě to rozmrzelo, ale pak jsem si řekla, že kromě sklenikařu nemají ostatní, co jim okurky ještě nějak venku vegetují,... celý příspěvek >
Zábrany květinových truhlíků na okenních parapetech, 11.4.2013
Někde jsem četla nápad, že se dá jako zábrana použít taková ta roztahovací tyčka co se používá při rekonstrukcích na podepírání stropů nebo nečeho jiného nad hlavou. Dá se koupit v hobby marketu a prostě ji rozevřete zvenku do oka. Výhoda je, že... celý příspěvek >
Proč mají tulipány červenozelené listy?, 25.3.2013
Je to normální, navíc mrazem můžou dál zčervenat, ničemu to nevadí.
Dělají chvostoskoci pavučinky?, 23.1.2013
Dobrý den, v květináčích se mi udělaly pavučinky, které nedokážu identifikovat. Na povrchu substrátu se ale prohánějí cca 2mm velcí tmavě šedí hmyzáci, vzhledem k tomu, že jsem je našla na vlhkém substrátu, domnívám se, že jsou to chvostoskoci.... celý příspěvek >
Tlustice, 7.12.2012
Jo a zapomněla jsem napsat, že já osobně se při zalévání řídím právě přítomností měkkých listů. V zimě nezalévám prakticky vůbec a na jaře jen když ohmatám listy a jsou měkké. Od května jdou ven - tam mají zálivku přirozenou a taky je obvykle... celý příspěvek >
Tlustice, 7.12.2012
Já bych to nechala. Tlustici můžete přelitím jednoduše zlikvidovat, suchem to tak snadno nejde. Obzvlast v zime, kdy ma mit klid se nemá zalévat, může ztratit i velkou část listů, je to pro ni normální. Ve své domovině, kde dorůstá velkých rozměrů,... celý příspěvek >
Čím vylisovat sirup z rybízu?, 8.8.2012
Ja na to ani strojek nemam, dělám to ručně, vymačkáním a vykroucením přes starou záclonu. Ale nevím o jaké množství se tu jedná, u mě je to tak 10 l rybízu, ostatní zpracuju jinak.. Je to možná pracnější ale jen jednou do roka :)
Amarilis, 30.5.2012
Amarylis aby pěkně kvetla je nutné hodně hnojit, někdy to stačí k vyvolání kvetení samo. Pokud to nepomůže, bude potřeba dodržet období klidu (tzn. dva měsíce nechat bez hnojení a výrazně omezit zálivku, případně nezalévat vůbec). Rostlina může... celý příspěvek >
Rajcata - z jednoho dve, 15.5.2012
Delám to taky tak, ale pred zasazením zálistku ho dám na 3-4 dny do vody, vypustí kořínky a zakorení pak mnohem rychleji. Vzdy zacátkem sezony kdy rajcata mohutne bují mívám na zahrade v koute zavarovacku ve které permanentne trcí nejaké ty vetévky... celý příspěvek >
Jak hluboko můžu sadit okurky?, 11.5.2012
Dekuju za vsechny reakce. Mame na zahrade extremne vysychavou pudu, takze co nejde 7 - 10 cm pod zem, urcite nezakoreni. I rajcata davam hodne do hloubky (az 20-25 cm), mam vyzkouseno ze je to lepsi, maji takhle vic vlahy. S okurkama ale takove... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika