Čím vylisovat sirup z rybízu?



alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?)
8.8.2012 11:06

Ja na to ani strojek nemam, dělám to ručně, vymačkáním a vykroucením přes starou záclonu. Ale nevím o jaké množství se tu jedná, u mě je to tak 10 l rybízu, ostatní zpracuju jinak.. Je to možná pracnější ale jen jednou do roka :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
host - 128.84 (?), 5.8.2012 10:11, zobrazeno: 55271x

Zdravím!  Vlastním litinový ruční strojek na lisování sirupu z rybízu. Tento strojek je však velmi pomalý a někdy se i ucpává. Když mi někdo poradí něco lepšího, budu rád. Díky Ladislav.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 5.8.2012 11:00

Nic lepšího na rybíz není. Pořád sledovat vylézající hovínko a regulovat šroubem. Taky záleží na tvaru konce šneku. Pokud je třebas ulomený, jde to špatně. Historické roboty už vymizely, odstředívé odšťavňovače to neumí. Existují - a snad i umí rybíz -  motorové šnekové odšťavňovače, jejichž cena ovšem začíná kolem 15 tisíc. Zkušenost nemám. Koupil jsem předloni litinový (Čína), je solidně cínovaný, má nerezové sítko, což je důležité. Třičtvtě hodiny zatočím klikou a mám na rok pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 5.8.2012 11:12

Mám stejný postup jako pan "PP". Už 35 let lisuji pocínovanýcm strojkem TUTI FRUTI. Jsou to mozole ale zcela "ekologické".  Já teda lisoval šťávu za účelem marmelád a občas jsem tam přihodil kuličku angeštu. Sirup z černého rybízu se dělal za studena jenom rozmačkáním a pomocí nějakého petolu a vylúhování a pak se to lehce pasírovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 5.8.2012 13:19

Také to většinou dělám tímto strojkem. Jednou mne ale tak naštval neustálým ucpáváním, že jsem rybíz semlela na mašince na maso a šťávu nechala překapat přes plátno položené v cedníku a šlo to také.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 5.8.2012 15:51

Existují nástavce na elektrické mlýnky na maso, které fungují na stejném principu. Dejte do googlu "lis na ovoce elektrický" a vyleze vám tam nějaký Zelmer a další. Mlýnek Zelmer používám na plnění klobás, vydrží dlouhou dobu provozu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 5.8.2012 18:08

Zelmer s odšťavňovacím nástavcem vlastním.Je to vcelku použitelný strojek, rychlost ale není o mnoho větší než u ručního mlýnku.Limitujícím faktorem je totiž malá plocha sítka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.4 (?), 8.8.2012 6:31

Já mám stejný robot, vylisuji rybíz na marmeládu, pak dám převařenou vodu, nechám do druhého dne, přecedím a udělám domácí sirup.   Ručním strojkem je rybíz vylisován lépe. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 8.8.2012 11:06

Ja na to ani strojek nemam, dělám to ručně, vymačkáním a vykroucením přes starou záclonu. Ale nevím o jaké množství se tu jedná, u mě je to tak 10 l rybízu, ostatní zpracuju jinak.. Je to možná pracnější ale jen jednou do roka :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.178 (?), 14.2.2013 19:50

Mnoho let používám eta 22.Nenašel jsem robot cenově pro mne cenově dostupný který by ho nahradil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.202 (?), 15.2.2013 18:51

Rybíz rozsekám ponorným mixérem a přecedím přes cedník - vymačkávám. Líp jde cedit povařený rybíz,  mixuju i se stopkami. Zbytek dám do vody a piju jako šťávu.

EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika