Tlustice



host - 131.15 (?)
7.12.2012 13:30

Já bych to nechala. Tlustici můžete přelitím jednoduše zlikvidovat, suchem to tak snadno nejde. Obzvlast v zime, kdy ma mit klid se nemá zalévat, může ztratit i velkou část listů, je to pro ni normální. Ve své domovině, kde dorůstá velkých rozměrů, si vyvinula tento mechanismus, aby se zbavila težkých listů plných vody a nezlomila se vlastní vahou - v suchém období je vyčerpá a shodí. Takže v klidu nechat vyschnout a zalévat velmi opatrně.  Mimochodem moje tlustice se letnily, domů jsem je vzala až v říjnu když se objevily první přízemní mrazíky, od té doby nebyly zalité a jsou uplně v pohodě, jen trochu měkčí listy, ale jak říkám, je to normální. Bez periody sucha ani nekvetou. Bohužel já je ke květu nedokážu přivést protože nemám chladný prostor, ale snad se to někdy zdaří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 216.102 (?), 17.2.2009 7:32

Pěstování tlustine není náročné, ale chce to skutečně přes zimu do chladu a nezalévat. Občas to láká vzít vodu a dát ji napít, ale to je začátek konce., Zimui při teplotě 5 °C zcela na sucho. Nízkou teplotou se zamezí i opadávání listů ve větším množství. Přikládm odkaz na svůj článek o jejím pěstování. Zimování tlustice je jeden z nejčastějších dotazú v této době.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.242 (?), 6.6.2011 10:53
Dobrý den, mám tento problém :po přesazení tlustice se kmínky ohýbají k zemi a na horní části vybíhají bílé výrůstky připomínající tykadla hlemýždě.Nevíte, co to může být?Děkuji za radu, Blažek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.218 (?), 31.12.2012 15:02
Dobry den, prosim o radu. Na tlustici se mi letos take objevily podivne bile vyrustky (viz foto). Nevite nekdo, co by to mohlo byt? Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.24 (?), 1.1.2013 17:01

Kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.112 (?), 9.1.2013 14:54

To vypadá přesně, jako když koření. Možná je přemokřená, ta moje tlustice mi přesně tohle dělá, když má moc vody -> zkuste méně zalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.17 (?), 18.2.2013 10:09

Dobrý den,

loni na podzim jsem si koupila nádhernou košatou tlustici. Přes zimu mi ale začala značně opadávat a navíc se na ní tvoří taková bílá lepkavá hmota. Opadané listy vypadají jako listy jmelí. Nevíte co s tím? Nerada bych o ni přišla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.65 (?), 5.12.2012 13:06

a co kdyz jste tlustici nikdy nezimovali? vzdy jsem ji mela ve svem pokoji, ani ji nepresadila a vypadala zdrave a v ramci mezi i rostla, ted jsem presadila dve do jednoho spolecneho kvetinace, nechala ji tak tyden, pak zalila a zacala hrozne opadavat. Rikam si, jaka je to ironie, ze kdyz se o ni konecne zacnu starat, vypada upne zubozene:/ Takze pokud ji mate v pokojove teplote, zalevate nebo taky ne? Zase opadane listy jsou znameni preliti, ne? takze asi radeji nechat...? diky pajka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.15 (?), 7.12.2012 13:30

Já bych to nechala. Tlustici můžete přelitím jednoduše zlikvidovat, suchem to tak snadno nejde. Obzvlast v zime, kdy ma mit klid se nemá zalévat, může ztratit i velkou část listů, je to pro ni normální. Ve své domovině, kde dorůstá velkých rozměrů, si vyvinula tento mechanismus, aby se zbavila težkých listů plných vody a nezlomila se vlastní vahou - v suchém období je vyčerpá a shodí. Takže v klidu nechat vyschnout a zalévat velmi opatrně.  Mimochodem moje tlustice se letnily, domů jsem je vzala až v říjnu když se objevily první přízemní mrazíky, od té doby nebyly zalité a jsou uplně v pohodě, jen trochu měkčí listy, ale jak říkám, je to normální. Bez periody sucha ani nekvetou. Bohužel já je ke květu nedokážu přivést protože nemám chladný prostor, ale snad se to někdy zdaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.15 (?), 7.12.2012 13:43

Jo a zapomněla jsem napsat, že já osobně se při zalévání řídím právě přítomností měkkých listů. V zimě nezalévám prakticky vůbec a na jaře jen když ohmatám listy a jsou měkké. Od května jdou ven - tam mají zálivku přirozenou a taky je obvykle chtě-nechtě trochu zkropím hadicí spolu se zaléváním zeleninové zahrady - ale pozor, nesmí stát na podmisce aby mohla voda vždy odtéct! Při teplotě nad 25 stupnů ale opět nezalévat (aspoň ne programově) - zase obranný mechanismus - při vysokých teplotách tlustice zastavují metabolismus aby šetřily vodou, takže ani nedokážou vstřebávat vodu ze substrátu a mohly by uhnívat. Je to vlastně letní klidové období. Pokud vám je ale zaleje ve vedru bouřka nebo je ošplícháte při zalévání, nevadí to, pokud může voda odtéct a substrát zase rychle vyschne. No a na podzim už totální žízeň, jak jsem psala výš... A tak pořád dokola :) Rostou mi krásně, už mají 60 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.108 (?), 2.9.2013 16:49

Nádhera :-)

Mersi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika