gloxinie - uhnívají nebo co



alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?)
12.6.2013 11:22

No, kdyby to náhodou někdo někdy řešil, napíšu sem své vlastní poznatky získané praxí. Nechat hlízu zatáhnout je blbost, vždycky mi nakonec uhnila nebo uschla a nic z toho nebylo. Jednu hlízu jsem chovala skoro rok a nakonec taky zašla devil

Naopak je potřeba listy zachovat, mírně zalévat a občas pohnojit jako fialky, gloxinie dřepí klidně půl roku a tváří se že se zastavil čas. Nenechat se odradit. Kvetou mi jen jednou za rok narozdíl od fialek které valí jednu násadu květů za druhou. Jenže jednou za rok u gloxiní znamená, že nakvete třeba 10 květů po sobě a doba kvetení tak trvá docela dlouho. Takže nečekat zázraky, ale když se to podaří, květy jsou krásné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 236.14 (?), 24.5.2009 21:29

I já mám prosbu o radu - gloxinie mám vypěstované z lístků - první rok nic moc, ale přece jen trochu kvetly - letos jsem je na jaře přesadila - lehkou písčitou půdu, těsně pod povrch, pomalu zalévala - z 6 hlízek ani jediná dodneška nevyrašila. Co dělám špatně? děkuji za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 31.5.2011 14:31

Sice to vypada, že už se tu moc nediskutuje, ale třeba mi někdo poradí.

Gloxinky se mi vůbec nedaří, nevím co dělám špatně. Jednu jsem dostala na podzim, po odkvětu jsem ji podle návodu málo zalévala až se zatáhla, listy uschly. Jenže teď vůbec neraší. Nemohla hlíza uschnout? Asi jsem ji měla pořád zalévat?


Druhou jsem si koupila sama na jaře, po odkvětu jí zůstaly asi 4 velké listy ale už 3 měsíce se s ní nic dalšího neděje. Neraší nic nového, proste jen sedí. Myslela jsem si že gloxinii zvládnu, mám zkušenosti s fialkami a ty mám krásné, myslela jsem že to bude podobé, ale asi dělám něco hodně špatně.
Mám je vedle fialek a tořivek na severním okně (jiné nemám), zalévám je všechny spolu a zatímco fialky krásně kvetou, z gloxinií mám jednu hlízu a pár listů. Mám ještě zakořeněný list ve vodě, ale uplně mám strach ho nasadit, co se tím zase stane (nebo nestane :-l)
Děkuji za každou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.126 (?), 1.6.2011 12:55

já mám několik gloxinií, vypěstovaných z listu. Teď momentálně krásně kvetou, ale mám stejnou zkušenost. Listy zaschly, opadaly, ale po čase zase obrostla... chce to vydržet, hlavně nepřelívat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 12.6.2013 11:22

No, kdyby to náhodou někdo někdy řešil, napíšu sem své vlastní poznatky získané praxí. Nechat hlízu zatáhnout je blbost, vždycky mi nakonec uhnila nebo uschla a nic z toho nebylo. Jednu hlízu jsem chovala skoro rok a nakonec taky zašla devil

Naopak je potřeba listy zachovat, mírně zalévat a občas pohnojit jako fialky, gloxinie dřepí klidně půl roku a tváří se že se zastavil čas. Nenechat se odradit. Kvetou mi jen jednou za rok narozdíl od fialek které valí jednu násadu květů za druhou. Jenže jednou za rok u gloxiní znamená, že nakvete třeba 10 květů po sobě a doba kvetení tak trvá docela dlouho. Takže nečekat zázraky, ale když se to podaří, květy jsou krásné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.20 (?), 9.5.2013 20:04

Já bych měl taky dotaz. Pestuju uz mnoho let gloxinii "Sinningia cardinalis" a kazdy rok je paradni. Pred tremi lety jsem si poridil jiný druh, který byl bez oznaceni jmena. Kdyz jsem hledal podle fotek, nejpravdepodobnejsi mozny nazev bude nejspise "Sinningia regina". Jenze i presto, ze obe pestuju stejne, za stejnych podminek, té nové se pravidelne kazdy rok podélně svinují listy a já netusim, cim to muze byt. Kvete normálně, jen ty listy jsou zahnute temer do rulicky. věděl by někco, co s tím???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika