Příspěvky uživatele - 70.216

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Proč neprorazil General Leclerc, 25.10.2011
To není otázka pro vojenské historiky, ale dotaz z oboru Pomologie. Napadlo mě to v souvislosti s jiným semenáčem Děkanky Robertovy, s mnohem novější odrůdou s názvem Vonka. Tato odrůda nejspíš není tak náročná jako General Leclerc nebo Děkanka... celý příspěvek >
A tuhle znáte? (Identifikujte odrůdu), 25.10.2011
Křivice je dobrý typ. Sice by měla být podle jednoho pomologického obrázku protáhlejší plody, ale jinak by to opravdu sedělo. Začínám být příznivcem těchto starobylých odrůd, díky jejich zajímavé, originální chuti. Není tak líbivá jako třeba u... celý příspěvek >
Broskvoň Veteran, 25.10.2011
Broskvoň Veteran je stará (r.1919), kanadská odrůda o které se z různých zdrojů objevují zcela protichůdné informace. Pokud budu věřit zdroji Kutina a kolektiv, tak by měla zrát 28 dní po RH, což je zde kolem 10.září. Osobně se vyhýbám odrůdám s... celý příspěvek >
A tuhle znáte? (Identifikujte odrůdu), 24.10.2011 Obsahuje fotku
Dužnina je šťavnatá, rozplývavá, jemně navinulá s osobitou příchutí (staré odrůdy). Konzumně dozrává právě teď. Pravděpodobně nechlazená (pochází od malopěstitele).
Špatná kvalita kupovaných švestek, 20.10.2011
Mě to přestalo lákat právě teď. Ale jak říkám, ta Čačanská raná vydržela schlazená poměrně dlouho a byla jak čerstvá. Je potřeba odhadnout správný čas a plody moc nepodtrhnout.
Špatná kvalita kupovaných švestek, 20.10.2011
Na druhou stranu vím z vlastní zkušenosti, že například plný šuplík (lednice s boxem chldícím na nulu) Čačanské rané, utržené ve správný čas, vydrží ve stejné kvalitě minimálně 14 dnů v úplně stejné kvalitě.
Špatná kvalita kupovaných švestek, 20.10.2011
Kupované švestky to je teda mizérie. Po Hagantě i kupovaná Elena, ač pěkně vypadající, samá "mouka" a bez chuti. A proč? Protože je podtržená a schlazená. Výsledek je pak takováhle ničemnost. Kdybych neměl svoji Elenu, tak bych snad věřil,... celý příspěvek >
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 16.10.2011
Tyhle kupované stromky D.švestky nic moc. Sousedka měla nějakou opravdu velkoplodou a se suprovou chutí.
Armida, 16.10.2011
V nabídce ji nemají. Až Vám zarodí, tak sem umístěte fotku a poreferujte.
Spencer, 16.10.2011
Kříženci Mac Intoshe jako je Spencer, Bancroft, Macoun atd., nenašly zdaleka takové tržní uplatnění jako třeba Spartan. Ale například takové Lobo, se začalo objevovat teď v supermarketech, s čehož mám radost.
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 16.10.2011
Zajímalo by mě, proč například v Litomyšli mají každý rok jeden kotec se stromky s názvem Domácí švestka a jiný s názvem Domácí velkoplodá, když Domácí velkoplodá má být jen synonymum pro Domácí švestku. Žádný velikostní rozdíl v plodech není. Obě... celý příspěvek >
Armida, 16.10.2011
Nevíte někdo náhodou,  z jakého důvodu se neuchytila tahle údajně výborná podzimní německá hruška? Kdysi ji měli v Holovousích, ale teď není nikde k sehnání.
Charneuská (Fondante de Charneu), 14.10.2011
Fíkovka taky není špatná. Co vy na to?  Musím si ji letos zase obstarat.  
Kongresovka, 14.10.2011
Komisówka je opravdu synonymní název pro Děkanku Robertovu.
Melrose a Gloster, 14.10.2011
Mě právě jeho chuť ze Železných hor (600m.n.m.) docela překvapila. Méně sladký, méně kořenitý, přesto vůbec ne špatný. Plodnost ale nízká a zdravotní stav nedobrý. (Starkrimson)
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika