Příspěvky uživatele - 70.216

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Švestky v sezóně 2011, 26.11.2011
To je možné, ale já osobně hledám právě takové odrůdy, o kterých píše třeba pan Vlastimil (jeho švestka na zahradě). O to jde právě jenom mně. Chuťové vlastnosti jsou nejdůležitější. Na všem ostatním slevuji.
Švestky v sezóně 2011, 26.11.2011
Tyhle staré typy Domácí švestky jsou nepřekonané. Člověk shání stále nějaké německé "TOPY" plus, ale chuťově je to stále jen čekání a čekání, že se snad něco Domácím švestkám konečně přiblíží. Pro mě osobně je to samé u meruněk... celý příspěvek >
Spencer, 26.11.2011
Překvapuje mě, že tuhle odrůdu nikdo nepěstuje. Nejsou zde na ní žádné reakce. Přitom z kříženců Mac Intoshe je to ta více známá a dříve více rozšířená odrůda. Je vidět, že i ji Spartan totálně vytlačil. Takže si na ní můžete pochutnávat už jenom Vy... celý příspěvek >
Švestky v sezóně 2011, 24.11.2011
Libore, já tomu nějak nerozumím. Plantex má v nabídce "sortiment" ledacos, ale v nabídce e-shop mnohem méně odrůd, respektive jen ty starší. Takže jsem tam ani nepsal. Tophit mně před dvěma lety taky moc chutnal, ale od té doby to je slabší... celý příspěvek >
Švestky v sezóně 2011, 24.11.2011
Zajímavé. Vám Wangeiheimka dala v nadmořské výšce 550 m kvalitnější plody, než panu Vysloužilovi v 350m. Já jsem si je letos u silnice (okreska s min.provozem) nenatrhal, takže nemůžu posoudit. Gabrovská v 600 m. je prakticky stejně dobrá, jako tady,... celý příspěvek >
Spring blush, 24.11.2011
Mám dotaz na pana Vysloužila. Populární odrůdy Kioto, Pincot, Spring Blush, Big Red atd. jsou snad údajně odolné proti mrazu, takže by se hodily i do chladnějších poloh. Zkoušíte je i Vy na Vysočině?
Švestky v sezóně 2011, 24.11.2011
Ahoj Libore. Závidím teplejší stanoviště, než jsou Pardubice. Mmj. Topend byl jádrem sporu s nedodanými stromky, výše jmenovaného pána. Tvůj Topend pochází jistě taky z Fytosu, i když jsi ho koupil od někoho jiného. Pokud bych měl Jojo nahradit... celý příspěvek >
Švestky v sezóně 2011, 24.11.2011
Co se týče hodnocení švestek, byl bych rád, kdyby se vyjádřilo co nejvíce pěstitelů. Pan Vysloužil píše, že některé odrůdy jako Č.rodná, Top atd. zaslouží pozornost. Pokud je máte, napište svoje zkušenosti. Č.rodná mně zašla, ale zajímalo by mě... celý příspěvek >
Švestky v sezóně 2011, 23.11.2011 Obsahuje fotku
Čačanská raná - U pětiletého stromku prakticky žádná úrodnost. Ty tři až čtyři plody si ale náležitě vychutnám. Katinka - Opravdu to bude asi nejlepší raná odrůda. Optimální chuť, dobrá plodnost. Proti předešlé odrůdě rodí na myrobalánu už od... celý příspěvek >
Golden Delicious a Golden Delicious Reinders, 23.11.2011
Můžete někdo potvrdit moji zkušenost, že Reindersy jsou navinulejší, než standartní Goldeny? A které vám více chutnají? Optimální je mít je asi oboje. Já mám Reindersy a někdy bych si spíš dal ty standartní.
Alexander Hardy nebo Alexander Lucas?, 23.11.2011
Abych se přiznal pane Vlastimile, takovou Lucasku jak o ní píšete Vy, jsem jedl jen jednou a to v roce 2002. Nemám svůj strom, takže jsem odkázaný na kupované plody. Ať je jejich konzumní zralost v jakémkoliv stádiu, nejsem spokojen. Rád bych svoji... celý příspěvek >
Alexander Hardy nebo Alexander Lucas?, 21.11.2011
Mám dotaz nejen na pana Vlastimila. Kupované Lucasky jsou po zežloutnutí poměrně dost nakyslé. Nejspíš to znamená, že pocházejí z horších pěstitelských oblastí. Máte s nimi také takovou zkušenost? Jinak pane Vlastimile s tím Elstarem máte... celý příspěvek >
Astra, 21.11.2011
Palo, vyzkoušej něco méně známého, například Jizeru. Pochází se stejného křížení jako Jana (Boscova lahvice x Drouardova), ostatně z tohoto křížení pochází snad nejvíc odrůd, ale Jizera je stejně jako Jana hodnocena v chuti jako výborná. A měla... celý příspěvek >
Broskvová sezóna 2011, 15.11.2011
Jinak polabská nížina je už několikátý den uzavřena v mlze. A nejen ta. V Plzni dokonce padal průmyslový sníh. Senzační vymoženosti naší civilizace. Mlha tady kupodivu moc často nebývá, tak si ji musím trochu užít. Kdyby nebyl ve vzduchu... celý příspěvek >
Broskvová sezóna 2011, 15.11.2011
Jo, věřím, že ještě něco ukáže.   Petr
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika