Příspěvky uživatele - 233.207

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Automatické zavlažování - čerpadlo, nádrž, vodovodní řád, 18.9.2011
Brio není tlakový spínač, ale spínací automat (presscontrol). A to jeden z nejspolehlivějších. Při použití na závlahy není tlaková nádoba zapotřebí.
Málo vody ve studni - prokopání či nová?, 14.8.2011
To je u vrtů pro získávání vody běžné. Postupně se zanáší (a tím se může i snížit přítok), a to zejména v jílových materiálech (může to dělat i několik metrů za rok). Z toho důvodu se nové vrty mají převrtat 10 až 15 metrů pod úroveň pramene. Kromě... celý příspěvek >
Výtlačné čerpadlo do studny, 4.8.2011
Zkuste se podívat na řadu Lowara typ Scuba. Čerpadla na 220V, nerezová, s oběžným kolem, vestavěným hlídáním hladiny a spodním sáním. Dodělávané systémy hlídání hladiny (nejčastěji čidla) mají obvykle krátkou dobu životnosti, které je ovlivněna... celý příspěvek >
Výtlačné čerpadlo do studny, 4.8.2011
130l vody za den je hodně slabý přítok. Jako průměrný se bere 400 až 500l za den. Po vyčerpání studny by mělo do druhého dne natéci alespoň kolem 1 m výšky vodního sloupce. Při tak malém přítoku (bylo by vhodné zvážit prohloubení studny) je... celý příspěvek >
Výtlačné čerpadlo do studny, 2.8.2011
To je opravdu zavádějící informace, už vzhledem k tomu, že výběr čerpadel Sigma je velice omezený a do většiny studní nevhodný. Nepopírám, že např. čerpadlo EVGU (jedno z nejprodávanějších na trhu), je do mnoha studní vhodné, ale nejedná se o studny... celý příspěvek >
Co na beton?, 1.8.2011
Výrobce izolaci dna, samozřejmě, nedoporučuje. Potřebuje prodat všechny možné ohřívače vody. Dno i stěny je vhodné odizolovat, ale je dobré použít (alespoň na dno) tvrzený polystyren (který je dražší, než normální). Také podklad (netkaná textilie)... celý příspěvek >
Ručně vrtaná studna, 1.8.2011
Co vím, dělá se to v některých oblastech na Jižní Moravě. Jsou s tím, samozřejmě, problémy, a životnost obvykle nízká (jako u všech nízkoprůměrových vrtů). V měkkých materiálech se dá také vrtat zemním vrtákem s nástavcem a pak vsunout pažnici (viz... celý příspěvek >
Zdravi setrna udrzba vody v bazenu, 12.7.2011
Pro upřesnění Savo je chlornan sodný v 5 % koncentraci. Pravděpodobně je i součástí bazénových tablet. Takže se jedná pořád o to stejné, jen je rozdíl v pořizovací ceně. Pokud dáváte přednost jednoduchému řešení stačí opravdu jen používání tablet a... celý příspěvek >
Jaké zvolit ponorné čerpadlo, 8.7.2011
Podle údajů, kterém mám k dispozici, se tato čerpadla sestavují u nás, z větší části z dovezených čínských dílů. Nechci kazit iluzi Vám, ale jak jste přišel na to, že v Česku vyráběná vřetenová čerpadla jsou kvalitnější? V čerpadel typu EVGU... celý příspěvek >
Použití venkovního čerpadla pro vrt, 7.7.2011
I sací výška 9 metrů je nesmysl. Dlouhodobě je to jen cca 6 m (rozdíl mezi hladinou a čerpadlem). Dříve se používal na větší hloubky ejektor (část vody se vracela zpět ke speciálnímu sacímu koši tím zvyšovala sací výkon). Tento koš je dosud možné... celý příspěvek >
Úprava vody a děti, 4.7.2011
Bezchlorová úprava vody v podstatě neexistuje. Salinace to rozhodně není, protože sůl se rozkládá elektrolýzou právě na sloučeniny chloru. Navíc neřízené solinátory (to jsou ty levné) uvolňují chlor do vody nepřetžitě, takže množství chloru (pokus se... celý příspěvek >
Jak silne cerpadlo pro zavlahu?, 23.6.2011
U hloubky 1,5 m nebude problém s výtlakem, ale množstvím přepravené vody. Obvykle se počítá na jednu větev DN 32 tři postřikovače 360 stupňů. Záleží na údaji výrobce, jaký je odběr na jednu trysku. Podle toho se plánuje rozmístění trysek. K čerpadlu... celý příspěvek >
Vrtaná studna 80 m - jakou hadici?, 23.6.2011
Průměr PE hadice je závislý na typu čerpadla. Obvykle je nejvhodnější průměr 32 (1"). Např. na vřetenová čerpadla by se neměl zmenšovat výstupní průměr - čerpadlo se pak brzy spálí. Dalším faktem je skutečnost, že vibrační (malyš) a šneková čerpadla... celý příspěvek >
Zakopání potrubí od soláru a filtrace, 23.6.2011
Mám rozvody od bazénu komplet v zemi už 5 let. Základem je PE hadice 40 o normální tloušťce stěny (které nevadí, kdyby v ní zmrzla voda - ale mám to, pokud možno vyspádované). V nejnižším místě mám odvodnění, které používám k vypouštění bazénu na... celý příspěvek >
Chlazení piva, 19.6.2011
Dík za odpověď. Mezi tím jsem zvedl tlak na 1,3 Baru a je to výrazně lepší. Původně jsem myslel, že mám vadné těsnění nebo kuličku v naražeči. Většího tlaku jsem se obával z důvodů sycení piva tím minimem CO2, co je ve směsi. Někteří prodejci prý... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika