Úprava vody a děti



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?)
4.7.2011 9:58
Bezchlorová úprava vody v podstatě neexistuje. Salinace to rozhodně není, protože sůl se rozkládá elektrolýzou právě na sloučeniny chloru. Navíc neřízené solinátory (to jsou ty levné) uvolňují chlor do vody nepřetžitě, takže množství chloru (pokus se nehlídá a neměří) je obvykle větší, než při používání tablet 3 v 1. Pokud nechcete investovat kolem 90 tis. za řízený solinátor, je nejvhodnější (už kvůli dětem) používat jen tablety s minimálním přidáváním ostatních chemikálií. Většina problémů je obvykkle založena na spořivosti při používání pískové filtrace. Pokud necháte filtraci běhat alespoň 8 hodin denně, bude Vám stačit jen hlídat hladinu pH.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 103.43 (?), 4.7.2011 8:04, zobrazeno: 6866x

Koupili jsme, hlavně kvůli dětem, nadzemní bazén 3,66x91mProtože jsem v tomto začátečník, pročetl jsem si toho hodně o upravě vody.Zaujala mě bezchlorová úprava, má někdo s ní zkušenosti?Se Sanosilem, Guapexem. a pod.V diskusi bylo toto jen okrajově.Známý má u velkého bazénu solinátor a je moc spokojený, našel jsem, že k nadzemním se dá použít za přijatelnou cenu solinátor Intex, používá ho někdo a jak je s ním spokojen?Mám pískovou filtraci Pro Star, lze ji použít na slanou vodu?Děkuji... Standa

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 4.7.2011 9:58
Bezchlorová úprava vody v podstatě neexistuje. Salinace to rozhodně není, protože sůl se rozkládá elektrolýzou právě na sloučeniny chloru. Navíc neřízené solinátory (to jsou ty levné) uvolňují chlor do vody nepřetžitě, takže množství chloru (pokus se nehlídá a neměří) je obvykle větší, než při používání tablet 3 v 1. Pokud nechcete investovat kolem 90 tis. za řízený solinátor, je nejvhodnější (už kvůli dětem) používat jen tablety s minimálním přidáváním ostatních chemikálií. Většina problémů je obvykkle založena na spořivosti při používání pískové filtrace. Pokud necháte filtraci běhat alespoň 8 hodin denně, bude Vám stačit jen hlídat hladinu pH.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.134 (?), 4.7.2011 11:53

Ještě existuje možnost použití ozonu-ozonizator, ale není to nic levného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.29 (?), 4.7.2011 13:26

Já mám 9ti letou dceru a má atopický ekzém a používám tablety do bazénu v dávkovači na potrubí přímo za solárním ohřevem.Je pravda že filtrace běží nepřetržitě, ale malá nemá problém.Tak bych se toho tolik nebál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.43 (?), 4.7.2011 19:53

To jsem pochopil, že při salinaci vzniká chlór, ale doufal jsem, že to bude šetrnější... pravda je, že známý má 9m bazén a tedy jiný salinátor, ale přešel na něj z tablet a už to má 4 roky a je moc spokojenej, a slyšel jsem, že i některé veřejné bazény přechází na slanou vodu.I ten levný solinátor jde naprogramovat a když budu měřit koncentraci?Ještě tam někdo v diskusi psal o tabletách 5 v 1je to lepší něž 3v1,(5v1 je jen reklamní trik?)A co ta úprava vody oxydací?Ptám se protože sousedovo dítě mělo po déletrvajícím koupání zánět spojivek..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.8 (?), 4.7.2011 20:27
Když necháte v neošetřeném bazénu nonstop zapnutou filtraci, tak to vodu nezachrání. Ale s filtrací spojená dezinfekční zařízení musí být cca 2 hod denně v chodu. Máme Biopol a stačí jen občas přidat chlornan sodný v dávce 0,5ltr na 25m3, aby se udržela min dávka. Spotřeba chemie a hlavně nutná přítomnost ve vodě minimální.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika