Příspěvky uživatele - 48.243

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ginkgo biloba fastigiata, 14.10.2010
Existuje jen jeden druh ginkga - Ginkgo biloba. Fastigiata je kultivar, mutace u které rostou větve vzhůru a vytvářejí štíhle vřetenovitý tvar, Každá růstová mutace se může časem na některých větvích vrátit k původnímu charakteru růstu a protože... celý příspěvek >
Podzimní krokusy, 9.10.2010
Pokud jsou to opravdu na podzim kvetoucí krokusy, měly by mít touto dobou už narašené několikacentimetrové špičky. Zasadte je co nejdříve, ale kvést už letos asi nebudou, leda že by byl dlouhý a teplý podzim. Podzimní krokusy se vždy prodávají... celý příspěvek >
Co je to za kytku?, 4.10.2010
To Wimpi No tak jsme alespoň trefili tu čeleď myrtovitých... Listy fejchoi a psidia mi připadají dosti podobné, pokud znáte obě tyto kytky, čím se ty listy liší?
Modrence, 4.10.2010
Modřence snadno poznáte tak, že touto dobou již mají narašené listy buď v úrovni země nebo již špičkami nad zemí. "mají podobné cibulky jako mečíky -menší" - až na to, že mečíky mají hlízy a modřence cibuli, která vypadá úplně jinak... viz... celý příspěvek >
Pachypodium - černání lístků, 30.9.2010
Před lety jsem měl více jak metrové Pachypodium lamerei a trápil je stejný problém. Hlavně jarní listy černaly a opadaly během pár týdnů, listy narostlé v létě na tom byly lépe.  Napsal jsem tehdy email se žádostí o radu známému pěstiteli... celý příspěvek >
Deschampsia cespitosa, 26.9.2010
Paní Lído, nevím jak Vy, ale já mám na jaře listy metlice úplně suché, pár zelených stébel zůstane jen uvnitř trsu. To máte nějaký stálezelený kultivar?
Deschampsia cespitosa, 26.9.2010
Metlice trsnatá. Na podzim můžete listy svázat provázkem k sobě, tráva je pak odolnější proti zimnímu vyhnívání uprostřed trsu. Staré listy se sestřihnou až u země na jaře před rašením. Více péče netřeba.
Jezírko ze staré koupelnové vany, 26.9.2010
Přispívatel nade mnou má stoprocentní pravdu, dokonalá topící past na vše, co do ní spadne. Krom toho estetická hrůza, původní účel je vždy poznat na první pohled. A navic přiliš malý objem vody, i malé zahradní jezírko musí být větší než vana.
Axolotl mexický v jezírku - zimovat?, 25.9.2010 Obsahuje fotku
A dokončení článku:
Axolotl mexický v jezírku - zimovat?, 25.9.2010 Obsahuje fotku
Tak jsem oskenoval ten článek o chovu axolotlů z Akvárium a terárium 1976 číslo 5. Autor nechoval axolotly v jezírku, ale popisuje, že jim nevadí led na hladině vody, ve které žijí, takže v jezírku, ve kterém přezimují ryby, by měl přezimovat i... celý příspěvek >
Axolotl mexický v jezírku - zimovat?, 23.9.2010
Velemlok japonský??? To je tak těžce CITESová záležitost, že je vzácný i ve velkých ZOO, ani nevím, zda jej u nás některá chová.... Čolci se na jaře v jezírkách vyskytují celkem běžně.
Yuka - přesný název, 23.9.2010
Napsal jsem spolehlivě mrazuvzdorná. Nejde jen o mráz, ale také o odolnost proti zimnímu vyhnití, Zima ve středoamerických horách vypadá dosti jinak než u nás, mají s ní velký problém i ve své domovině mrazuvzdorné kaktusy.
Axolotl mexický v jezírku - zimovat?, 23.9.2010
Podrobný článek o chovu axolotlů vyšel před lety v časopisu Akvárium a terárium, někde jej mám založený, pokud o víkendu najdu, naskenuji Vám to. Nepodcenil jste ten objem jezírka? Pokud má hloubku přes metr tak při tomto objemu by to byla spíše... celý příspěvek >
Kdy střihat rododendron a gignko?, 22.9.2010
Listy jsou stejné.
Kdy střihat rododendron a gignko?, 21.9.2010
Varieta Fastigiata roste sloupovitě, nemá tvar klasického původního jinanu s pyramidální korunou. Totéž platí pro zakrslou varietu Anny's Dwarf.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika