Příspěvky uživatele - 48.243

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co je to za rostlinu?, 23.8.2010
Nesmysl, plodem štědřence jsou krátké suché lusky s plochými semeny tmavé barvy, tak jako u všech motýlokvětých = bobovitých. Jedovatý je docela dost, ale jedno semeno na otrávení člověka nestačí. Dle internetu více jak dvě třetiny dětí, které... celý příspěvek >
Neznámá květina, 13.8.2010
Krásná je, ale s tou vůní to není až takový zázrak. Nevím, jestli neexistují různě vonící klony, ale moje líbenka původem ze skleníků brněnského arboreta voní velmi slabě, vůně podobná nepatrné vůni některých narcisů.
Plazivka s barevnými listy, 26.7.2010
Houttuynia cordata - celkem odolná bahenní kytka, šíří se dlouhými výběžky do stran, ale není invazívní.
Strom s krásnými květy, 26.7.2010
Je to jacaranda, ale hrozny květů mají viset dolů, nedala jste sem tu fotku vzhůru nohama?
Exotický keř - prosím o pomoc s jeho určením, 25.7.2010
Russelia equisetiformis.  U nás pouze v nádobách jako přenosná kytka, mráz nesnese, pochází z Mexika.
Prosím o název pokojové rostliny, 24.7.2010
Rheo discolor.
Identifikace pokojové rostliny, 24.7.2010
Nějaká gesneridka, asi Achimenes - honzík, uvidí se až vykvete.
Identifikace pokojové rostliny 1, 24.7.2010
Begonia coralina.
Stříhání popínavé růže Amadeus, 23.7.2010
Amadeus je poměrně statná růže, ve vídeňských rozáriích má kolem 4-5 metrů, vedení do vějíře se bude asi dost bránit. Jinak má pravdu předchozí diskutující, popínavé růže se řežou jen kvůli udržení tvaru nebo se odstraňuje po zimě zmrzlé dřevo. Teď... celý příspěvek >
Prosím, kdo pozná tento keř? (2), 23.7.2010
Vidím, ža pan Josef má dnes hádankovu náladu.  A pan Keda nemá chuť luštit rébusy, přímo jej obtěžují... Není to aktinídie, i když také pochází z Asie. Má rozeklané prašníky, což jí dalo i její latinsko-řecké jméno Schizandra, české... celý příspěvek >
Neznámá květina, 22.7.2010
Jasně, to je ona! Alespoň ty aralkovité jsme s paní Lídou trefili...
Neznámá květina, 21.7.2010
Možná Dizygotheca??  Vyfoťte více detailů - celý list samostatně i ze spodní strany, napojení listů na stonek, rašící mladé listy...
Co jsem to zakoupila?, 16.7.2010
A jakpak Vám přezimuje, já jsem o něj přes zimu vždy spolehlivě přišel... :-(
Vosí hnízdo - poznáte druh vos?, 16.7.2010
Vypadá to jako dělnice vosy prostření - Dolichovespula media.
O jaký druh kaktusu se jedná?, 16.7.2010
Paní Lída má pravdu, je to pryšec. Pěstuje se stejně jako kaktusy, jen v zimě může mít tepleji, kolem 15 C, ale sucho, aby nerostl. V létě teplo, světlo, umírněná zálivka. V dobrých podmínkách roste rychle, mnohem rychleji než kaktusy.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika