Příspěvky uživatele - 48.243

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy střihat rododendron a gignko?, 19.9.2010
Ani jeden se nestříhá. Rododendron roste pomalu, vystříhávají se jen zmrzlé, suché větve, ginko má pravidelnou pyramidální korunu víceméně strnule rovných větví - v tom je jeho pravěký půvab patrný zvláště po opadu listů - a každý řez tento tvar... celý příspěvek >
Trvanlivé jmenovky s odrůdami, 18.9.2010
Mám desítky let zkušeností s popisováním jmenovek u kaktusů. Žádný ani ten speciální fix nevydržel čitelný více než několik let. Nezničitelný je popis měkkou tužkou na zdrsnělou umělohmotnou jmenovku, ovšem u kaktusů na jmenovky neprší a nemrznou.
Přesazení hyacintu, 14.9.2010
Ještě jsem neviděl hyacint, který má listy až do konce srpna. Buďto jste se zmýlil(a), nebo ta Vaše kytka není vůbec hyacint. Hyacintům začínají žloutnout listy v polovině června a koncem června jsou všechny listy pryč. Cibule můžete samozřejmě... celý příspěvek >
Přesazení dochana, 14.9.2010
Přesně tak, všechny traviny přesazovat a event. starší trsy dělit až na jaře, na podzim nevytvářejí nové kořeny a přes zimu ani tak nevymrznou jako uschnou.
Přesazení hyacintu, 14.9.2010
Základ květu pro příští rok se vytváří u cibulovin v době vegetace, to jest když mají zelené listy. Letos na podzim nelze žádným způsobem ovlivnit kvetení na jaře příštího roku. Pokud chcete přesadit hyacinty, nejlepší doba je ke konci... celý příspěvek >
Cibule šafránu - Crocus sativus, 14.9.2010
Jak ocůn, tak podzimní krokusy by měly vykvést ještě letos, ale obávám se, že to nebude současně, podzimní krokusy kvetou později než ocůny. Podmínkou otevření květů u krokusů je alespoň několik hodin slunečního svitu, pokud je zamračeno, květy se... celý příspěvek >
Jak se jmenují tto rostliny?, 12.9.2010
Jsou to plevele - první semenáč nějaké astrovité, druhý vlaštovičník, třetí si teď nemohu vzpomenout, ale mám jej na zahradě taky... 
Zná někdo přesný název těchto rostlin?, 12.9.2010
Amálie, pokud Vaše obrázky nemají sloužit k testování toho, co jsme ještě schopni určit a co už ne, tak bych u kytky s bílým květem očekával spíše snímek toho květu a ne ožraných listů... Na prvním obrázku je pravděpodobně povíjnice Ipomea alba, o... celý příspěvek >
Neznámá rostlina, 11.9.2010
Podle květu nějaký šáchor - Cyperus
Jak se jmenuje tato cibulnatá květina?, 10.9.2010
Pravdu má paní Lída, je to Brodiaea laxa = Triteleia laxa. Ipheion uniflorus, jak již název napovídá, má pouze jeden květ na stonku,
Určení názvu těchto trvalek, 9.9.2010
První dva oměj, třetí nějaký vřesovec, poslední daboecie.
Je kroucená vrba jedovatá?, 6.9.2010
Chameleon je v pohodě, ten listí aní kůru nežere.
Poupata gladiolů zaschnou a nerozvinou se, 6.9.2010
Mečíky máte napadené třásněnkou. Dříve neznámý škůdce se v posledních letech rozšířil masívně, bez chemické ochrany téměř nelze měčíky pěstovat. Já jsem kvúli třásněnce s mečíky před několika lety nadobro skončil.
Výsadba cibulí z loňského jara, 2.9.2010
Proč jste na jaře cibule tulupánů a hyacintů balila do novin   a uschovala v suchu, když mají být v té době vysazené v zemi, růst a kvést???  Kolik měsíců na té chodbě byly? Ze země se tulipány a hyacinty vyndávají až začnou... celý příspěvek >
Neznámá rostlina, 29.8.2010
Ještěrorep nící - Saururus cernuus. Invazní není.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika