Příspěvky uživatele - 182.202

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Protipořezové oblečení, 3.1.2011
Petře, co chcete řezat, že potřebujete protipořezovou bundu? Pokud vím, tak žádná firma nevyrábí protipořezovou bundu, ani rukavice! Bundy jsou pouze prodyšné a vodě odolné. Značkové firmy zabývající se ochranou pro práci s motorovou pilou Vás... celý příspěvek >
Protipořezové oblečení, 3.1.2011
Dobrývečer! Vyzkoušel jsem protipořezové kalhoty cca za 3 500 Kč od Husqvarny a kalhoty od Profesionalu za cca 1 500 Kč. Obojí kalhoty vydrží dost, ale slabou stránkou obojích kalhot je práce na kmeni při odvětvování. Stačí chytnout za malý suk a... celý příspěvek >
Stihl 044C, 27.11.2010
Prasklo mi jehlové ložisko na obouch pilách na ojnici. Je plastové a váleček, který vylítl nadělal paseku v motoru. U 044 bylo poškozené ložisko se simerinky na straně řezné soupravy, tedy na straně řetězky. MS 440 jsem nezkoumal. Po rozebrání v... celý příspěvek >
Stihl 044C, 26.11.2010
 Pily 044 a MS 440 jsem jako bývalý těžař měl. 044 jsem si koupil jako kluk po absolvování lesnické školy. Řezal jsem s ní slabší dřevo a občas silnější smrky v mýtní těžbě. První poruchu jsem měl v záruce se zapalovaním a dodávkou paliva. Druhá... celý příspěvek >
Krmítko pro ptáky v zahradě, 23.11.2010
Dobrý večer! Trochu mě ti bije do očí. Plastová krmítka z pet lahví neuznávám. Můj manžel před měsícem vyrobil dřevěné krmítko. Zavěsila jsem ho na magnolii, kterou máme ve dvoře pod okny. Denně skrmíme cca tři hrstky směsi slunečnice, prossa,oříšků... celý příspěvek >
Ochrana proti ohryzu srncej zvery, 4.11.2010
Oplocení pozemku lesnickým, nebo jiným pletivem není nejlevnější záležitostí. Nám lesníkům se nejlépe, co se účinnosti a ceny osvědčil repelent Aversol. Doporučuji koupit neředěný, protože si ho můžete libovolně dle potřeby naředit vodou. Cena 1 kg... celý příspěvek >
Mladý les, 8.10.2010
Snahou nás lesníků je vyhýbat se monokulturám a vysazovat lesy smíšené, jenomže ne v každé lokalitě a stanovišti je toto možné. To co jste viděla, je pravděpodobně plocha, kde byl původně vysázený smrk a příměs borovice, modřínu a listnáčů jsou... celý příspěvek >
Mladý les, 6.10.2010
Ještě doplním, že tímto způsobem tedy natíráním kmínků jsme zlikvidovali doma veškeré plané růže, plané dřeviny a škumpu. Na dřeviny veškeré herbicidy na bázi glyphosatu působí negativně, protože rostlina, keř,stromek je přijímá celou svou částí, tj.... celý příspěvek >
Mladý les, 6.10.2010
Hektar není zase tak malá plocha. Roudop je drahý, zkuste jiné přípravky, např. Glyfogan 480 SL, Touchdown forte, Kaput, průměrná cena vychází kol. 300Kč za litr, při pětilitrovém kanystru. Bohužel nevím, kolik přesně stojí litrové balení, protože... celý příspěvek >
Mladý les, 5.10.2010
Záleží na tom, jak máte velkou plochu lesa, kolik máte nežádoucích plevelných dřevin na ploše a jak silné máte břízy a bezy. Pokud máte bezy a břízy přerostlé, stačí je pouze vyřezat. Máte-li na ploše slabší nežádoucí dřeviny a nemáte jich tam větší... celý příspěvek >
Broušení nožů na křovinořez, 2.9.2010
Nemusí být jemné ostří, stačí,když správně vedete pilník po ostří a netlačíte na něj.Hrubý výsek pilníku Vám zbrousí i drobné stopy po kamenu ze spoda nože, místo brusky, rozbrusky. To máte pravdu, rozbruskou nůž pěkně ubýval a ůčel byl stejný, jako... celý příspěvek >
Broušení nožů na křovinořez, 1.9.2010
Dříve jsem si nůž brousil po každé směně po práci v lese denně lehkou rozbruskou s kotoučem malého obvodu. Jenže mi vydržel chvíli. Letos jsem chtěl vyzkoušet nový trojramenný nůž Stihl, pr. 350 mm "Spezial messer"Pořizovací cena není nízká... celý příspěvek >
Magnolie - pěstování a střihání, 17.8.2010
Rád bych věděl, za kolik se magnolie prodávají a jak velké. Tehdy cca před 15 lety jsme je dostali darem od lesního školkaře.   Roman
Co s posbíranými slimáky?, 14.8.2010
Že už nějaký ten rok chodím na houby, ale tolik španělských slimáků jsem v lese neviděl, a to jsem lesník z povolání. Najít lesního černého slimáka je netvrdím vzácností, ale moc je v naší lokalitě nevidím. Vanish? Nejsem zastáncem trávení slimáků,... celý příspěvek >
Houby z lesa na zahrade, 13.8.2010
Klouzci nám rostou na zahradě pod modřínem. Před domem nám zase rostou kozáci a hříbky pod lípami a břízami. Včera z nich přítelkyně udělala vynikající guláš.   R.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika